Nie ma wątpliwości, że rozstępy nie są ozdobą naszego ciała. O skórę możemy dbać z największą starannością, a one i tak mogą się stopniowo pojawiać. Uda, brzuch, pośladki czy piersi, to miejsca, na których rozstępy są widoczne najczęściej. Pojawiają się w wyniku szybkiego przyrostu masy ciała. Okazuje się, że jak dotąd nie wynaleziono skutecznej metody, która całkowicie usuwałaby tego rodzaju defekty. Istnieją jednak najnowsze techniki oraz zabiegi, które pozwalają na redukcję i sprawiają, że rozstępy będą praktycznie niewidoczne. Do takich zabiegów zalicza się zabiegi laserowe Ipixel. Jakie są efekty laserowego usuwania rozstępów? Redukcja powstałych kresek oraz możliwość odzyskania pięknego wyglądu ciała.

Czym są rozstępy i dlaczego powstają?

Rozstępy są jedną z najczęściej spotykanych niedoskonałości skóry. Pojawiają się szybko i nie zawsze mamy wpływ na ich występowanie. Główną przyczyną jest szybki przyrost masy ciała, to dlatego z tego rodzaju dysfunkcją skóry borykają się bardzo często kobiety ciężarne ale również osoby, w przypadku których ciało w okresie dojrzewania zaczęło się szybko rozwijać. Zjawisko można zaobserwować również u mężczyzn. Nieestetyczne kreski pojawiają się na brzuchu, udach, pośladkach. Wszędzie tam, gdzie bardzo szybko następuje nagły rozrost mięśni albo gdzie gromadzi się zbyt dużo tkanki tłuszczowej.

Rozstępy szpecą skórę – to widoczne wgłębienia w formie kresek o różnej grubości. W początkowej fazie są różowe bądź czerwone i to właśnie wtedy najlepiej zacząć z nimi walczyć. Kiedy tylko zauważymy rozstępy, niezwłoczne rozpoczęcie ich eliminacji będzie skuteczniejsze. Przy dobraniu odpowiednich zabiegów można sprawić, że te staną się praktycznie niewidoczne. W późniejszym etapie walka z nimi nie jest już taka prosta, a nawet najlepsze techniki pozwalają jedynie redukować defekt skóry. Rozstępy w zaawansowanym stadium są sino-fioletowe, później stają się koloru perłowego i chociaż naturalnie są mniej widoczne, to nadal przyczyniają się do powstawania największych kompleksów, jakie wiążą się z atrakcyjnością zewnętrzną.

 

Walka z rozstępami zabiegami ipixel – efekty laserowego usuwania rozstępów

Z rozstępami można skutecznie walczyć. Okazuje się, że najlepszym sposobem jest laserowe usuwanie rozstępów. Zabiegi tego rodzaju są w pełni bezpieczne, oraz chętnie wykonywane w profesjonalnych salonach urody. Usługi z zakresu laseroterapii wiążą się z koniecznością wstępnej konsultacji ze specjalistą. W jej trakcie sprawdzony zostanie stan skóry, stadium rozwoju rozstępów, dobór odpowiednich metod ich niwelowania. Będzie również możliwość wstępnej rozpiski przewidywanej liczby zabiegów laserowych oraz częstotliwość ich wykonywania. Specjalista wykluczy również ewentualne przeciwwskazania do wykonania takich zabiegów, bo chociaż laser jest bezpieczny dla ludzkiego organizmu, to oczywiście nie każdy może z niego korzystać.

Zabiegi wraz z kontrolną konsultacją trwają od kilku do kilkunastu minut. Wiązki laserowego światła wnikają w głąb skóry i pobudzają tkanki do naturalnej regeneracji. Dzięki nadprodukcji kolagenu i elastyny możliwe staje się redukowanie rozstępów. Zachodzi tutaj dokładnie taki sam proces jak w przypadku niwelowania blizn.efekty laserowego usuwania rozstępów

Kto może korzystać z laserowych zabiegów na rozstępy?

Na korzystne efekty laserowego usuwania rozstępów mogą liczyć nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Co ciekawe, laser jest jedną z najskuteczniejszych metod walki z rozstępami. 

Chociaż laseroterapia jest bezpieczna i skuteczna, to jednak nie każdy może z jej dobrodziejstw korzystać. Specjaliści potwierdzają, że przeciwwskazaniem do wykonania zabiegów laserowych jest ciąża, okres karmienia piersią, łuszczyca, bielactwo, podrażnienie skóry, alergie, rany, choroba onkologiczna oraz przyjmowanie niektórych lekarstw.

Jakie są efekty laserowego usuwania rozstępów? 

Najlepsze efekty laserowego usuwania rozstępów uzyskują osoby, które zdecydowały się na taką terapię już we wstępnej fazie rozwoju tych niedoskonałości. Im szybsza będzie reakcja, tym rezultaty lepsze. O ilości oraz częstotliwości wykonywania zabiegów laserowych zawsze decyduje specjalista. Uznaje się jednak, że Ipixel jest skuteczny przy wykonaniu serii co najmniej czterech zabiegów. Pod uwagę należy brać również partię ciała, z jakiej redukowane mają być rozstępy oraz ich ilość. Optymalna ilość koniecznych zabiegów jest kwestią bardzo indywidualną.

Większość klientów, których marzeniem była redukcja nieestetycznych kresek na ciele przez co zdecydowali się na laserowe usuwanie rozstępów – wypowiada się na temat zabiegów pozytywnie. Po kilku zabiegach te stały się o wiele jaśniejsze, mniejsze, a skóra bardziej elastyczna i napięta. Rozstępy nie szpecą już ich ciała, są praktycznie niewidoczne. W razie wątpliwości możliwe jest skorzystanie z konsultacji (bez zabiegu) – która umożliwia swobodną rozmowę z doświadczoną specjalistką na temat laseroterapii.
Chcesz umówić się na zabieg o dowolnej porze? Skorzystaj z najnowszego formularza