Okazuje się, że zabieg powiększania ust, to dzisiaj jedna z najczęściej wykonywanych usług w zakresie medycyny estetycznej. Odpowiednio wykonana iniekcja poprawia naszą atrakcyjność zewnętrzną, wyrównuje asymetrię. Zgodnie z obowiązującymi kanonami piękna, ponętne usta to te, które są duże. Warto poznać szczegóły dotyczące tego zabiegu, by zdecydować się na korzystne modelowanie ust, wystrzegając się karykaturalnego efektu. Specjaliści podkreślają, że efekty powiększania ust mogą wyglądać bardzo naturalnie, a cała estetyka naszego wyglądu znacznie się poprawia. Dowiedz się więcej.

Jak powiększane są usta?

Jak potwierdza dr. n. med. Lidia Majewska, najpowszechniejszą formą powiększania ust jest zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Wystarczy dosłownie 10-15 minut, by usta stały się wyraźnie większe i ponętne. Warto dodać, że powiększanie ust kwasem hialuronowym jest w pełni bezpieczne i nie wywołuje powikłań. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie, po określonym odstępie czasu od wykonania zabiegu – preparat „wchłania” się, a usługę można powtórzyć.

Zabieg może być nieco bolesny – aby klienci mogli odczuwać jak największy komfort, eksperci stosują przed zabiegiem znieczulenie miejscowe w postaci maści. W zależności od tego, jaki efekt powiększania ust jest pożądany, kwas hialuronowy zostaje wstrzyknięty w poszczególne miejsca, najczęściej w czerwień wargową, kąciki ust oraz tzw. Łuk Kupidyna.

Efekty powiększania ust

Powiększanie ust to wydatek około 1 200 złotych – już 1200 zł wystarczy aby cieszyć się pożądanymi ustami. Warto wiedzieć, że powiększanie ust kwasem hialuronowym pozwala nie tylko zwiększyć objętość warg. Wiele osób decyduje się na ten zabieg w celu korekty asymetrii ust, ich trwałego nawilżenia, odżywienia, redukcji zmarszczek wokół warg czy też modelowania ich kształtu.

efekty powiększania ust

Biorąc pod uwagę, jak powiększane są usta, należy wspomnieć, że wystarczy jednorazowy, dosłownie kilkuminutowy zabieg, by całkowicie odmienić swój wygląd. Aby efekty powiększania ust były korzystne, zabieg musi zostać przeprowadzony przez doświadczonego lekarza Medycyny Estetycznej. Specjalista wykona iniekcję perfekcyjnie, a także doradzi finalną wielkość ust, tak aby twarz pozostała naturalna.

Medycyna estetyczna ma za zadanie poprawiać nasz wygląd a przez to i naszą samoocenę. W prosty sposób, dzięki kilku ukłuciom można pozbyć się kompleksów.

Kto powinien zdecydować się na zabieg powiększania ust?

Efekty powiększania ussą różne. Wiele zależy od indywidualnych oczekiwań. To zabieg dla osób, które nie są zadowolone z wyglądu swoich warg. Dla tych, którzy chcą poprawić nie tylko ich wielkość, ale również kształt. Możliwa jest zmiana ich konturów, modelowanie, powiększenie objętości czy niwelowanie asymetrii, poprawa nawilżenia. Biorąc pod uwagę możliwości, jakie można osiągnąć dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego, cena zabiegu powiększania ust nie jest duża. 

efekty powiększania ust

 

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu powiększania ust?

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie. Oznacza to, że prawidłowo zaaplikowany nie wywołuje żadnych trwałych powikłań. Zaraz po zabiegu usta mogą być opuchnięte, można też odczuwać ich bolesność. Ten dyskomfort mija jednak po maksymalnie kilku dniach.

Nie zaleca się, by zabieg powiększania ust wykonywały kobiety będące w ciąży oraz karmiące piersią. Eksperci zalecają, by z powiększaniem ust poczekały także osoby, które przyjmują leki rozrzedzające krew. Z zabiegu powinny zrezygnować również osoby, które zmagają się z chorobami autoimmunologicznymi.

Skorzystaj z wygodnego formularza online – zapisz się na zabieg o dowolnej porze!