Udowodniono, że aż 90% kompleksów spowodowanych jest negatywnym spojrzeniem na własne ciało. Przeważnie za wady swojego wyglądu uznajemy nadmierne kilogramy, ale również pojawiający się cellulit i mało elastyczną skórę. Dzisiaj kompleksów tego rodzaju można się skutecznie pozbywać. Najlepsze gabinety kosmetyczne i kliniki medycyny estetycznej oferują dzisiaj zabiegi endermologii LPG.  Masaż podciśnieniowy, który wykazuje skuteczne działanie odchudzające i ujędrniające skórę. Warto poznać szczegóły.

Czym są zabiegi endermologii LPG?

Endermologia, czyli masaż podciśnieniowy cieszy się na całym świecie coraz większą popularnością. Wszystko dlatego, że w krótkim czasie wykazuje skuteczne działanie wyszczuplające oraz ujędrniające skórę. Endermologia  LPG łączy w sobie klasyczny masaż z siłą podciśnienia i to właśnie dlatego efekty wyszczuplające są szybciej zauważalne. Uaktywniany zostaje metabolizm tkanki tłuszczowej, która bardzo często pozostaje odporna na restrykcyjne diety odchudzające czy ćwiczenia fizyczne.

Co więcej, endermologia stymuluje też tkanki do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. To te dwie naturalne substancje odpowiadają za niwelowanie i zapobieganie powstawania tzw. pomarańczowej skórki.

Ciekawostką jest fakt, że o ile jeszcze do niedawna endermologia wykorzystywana była przeważnie na partiach ciała, w których gromadziła się największa ilość tkanki tłuszczowej, czyli na brzuchu, udach czy pośladkach, tak dzisiaj z pozytywnym efektem można stosować tego rodzaju masaże niemalże na każdej części. Powszechnie stosuje się ten zabieg na całym ciele, dzięki czemu można uzyskać proporcjonalne, optymalne efekty modelowania.

zabiegi endermologii lpg

Jak przebiega zabieg?

Osoby, które chcą skorzystać z zabiegów endermologii, w pierwszej kolejności muszą przejść konsultację. Każdy kosmetolog potwierdza, że szczegółowy wywiad i ocena skóry jest niezbędna, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania oraz zalecić indywidualny harmonogram ilości i częstotliwości realizacji tego rodzaju masażu. Sam masaż nie wymaga konkretnego przygotowania. Koniecznym jest natomiast założenie specjalnego kostiumu.

Zabiegi endermologii LPG  wykonuje się przy użyciu urządzenia komputerowego ze specjalną głowicą w formie rolki. To właśnie ona roluje skórę, dzięki czemu działa nie tylko na zewnętrzne partie skóry, jak w przypadku tradycyjnego masażu, ale również na tkanki wewnętrzne. Stymuluje krążenie, redukuje cellulit, pobudza produkcję kolagenu, poprawia metabolizm. Każdorazowy zabieg trwa średnio 45 minut.

Endermologia LPG – częstotliwość wykonywania

Efekty zabiegów endermologii odczuć można już po pierwszej wizycie w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Skóra staje się od razu wyraźnie wygładzona. Aby jednak odnieść pełen sukces i móc cieszyć się idealną sylwetką bez cellulitu, warto wykorzystać całą serię zabiegów.

Najlepsze efekty zabiegów endermologii LPG widoczne są po wykonaniu 10-20 zabiegów w równych odstępach czasu (dla zoptymlizowania efektu zaleca się wykonywanie zabiegu z jednodniową przerwą). Aby podtrzymać działanie endermologii, warto przeprowadzić zabiegi przypominające, co najmniej kilka razy w roku.

zabiegi endermologii lpg

Zabiegi endermologii LPG – efekty 

Tego rodzaju drenaż limfatyczny korzystnie oddziałuje na ciało w szerokim zakresie. Przede wszystkim:

– wyszczupla,

– modeluje sylwetkę,

– odmładza,

– redukuje cellulit,

– uelastycznia skórę,

– dotlenia i oczyszcza skórę ze złogów i zanieczyszczeń,

– może działać terapeutycznie, przede wszystkim przeciwbólowo,

– może wykazywać działanie relaksacyjne.

Na najbardziej spektakularne efekty mogą liczyć osoby, które zdecydowały się na wykonywanie endermologii regularnie, w równych odstępach czasu.

Warto podkreślić, że endermologia LPG na cellulit i redukcję tkanki tłuszczowej działa jeszcze skuteczniej, jeśli zostanie połączona z innymi nieinwazyjnymi i w pełni bezpiecznymi zabiegami. Do takich zaliczyć można kriolipolizę czy zabiegi z wykorzystaniem fali radiowej Accent (Accent Alma Lasers). Nie należy zapominać o aktywności fizycznej oraz zdrowym odżywianiu.

Zabiegi najlepiej wykonać w serii – z regularnością co drugi dzień. Rezerwacji możesz dokonać przy pomocy wygodnego formularza online!