W dzisiejszych czasach wybór zabiegów w salonach urody jest ogromny. Kobiety dbają już nie tylko o twarz czy paznokcie, ale również całe ciało. Zabiegi te nie tylko poprawiają wygląd i kondycję skóry, ale także są niezwykle relaksujące i pomagają oderwać się od codzienności. Dobrze wykonywane zabiegi mogą działać cuda i całkowicie odmieniać całą sylwetkę, w tym partie ciała, które są dla nas problematyczne. Jednym z zabiegów, które pokochały miliony kobiet jest endermologia.

Na czym polega endermologia?

Endermologia to zabieg, który pomaga w modelowaniu sylwetki. Polega na wykonywaniu głębokiego, mechanicznego masażu podciśnieniowego przy pomocy urządzenia złożonego z dwóch wałków i systemu ssącego. Podciśnienie uaktywnia oraz przyspiesza metabolizm tkanki tłuszczowej, dzięki czemu organizm zaczyna stymulację do produkcji włókien kolagenowych. Zabieg ten można wykonywać na partie ciała, których wygląd chciałybyśmy poprawić np. uda, brzuch czy pośladki, ale także na całe ciało. Aby osiągnąć spektakularne efekty nie wystarczy jeden zabieg – najlepiej wykonać całą serię czyli od 14 do 20 zabiegów (tzw. „seria zabiegowa”). Żeby wzmocnić efekty należy spożywać około 2,5 litra wody dziennie. Dodatkowo ograniczyć spożywanie tłuszczów i cukrów prostych, a wprowadzić do diety błonnik. Ostatnim czynnikiem przyczyniającym się do świetnych efektów jest aktywność fizyczna. Jeśli nie lubimy ćwiczyć, to spróbujmy chociaż wybierać się codziennie na dłuższe spacery. Zabieg trwa około 30 minut.

Jakie są efekty endermologii?

Endermologia stała się niezwykle popularna również ze względu na swoją wszechstronność. Głównym jej efektem jest dużo bardziej jędrna i elastyczna skóra ciała, która wygląda na o wiele młodszą. Ponadto, zabieg ten pomaga w odchudzaniu i redukcji cellulitu nie tylko tłuszczowego, ale także wodnego. Dzięki zabiegowi obrzęki są wyraźnie zniwelowane, a sylwetka pięknie wyszczuplona i wymodelowana niemalże tak, jakbyśmy ćwiczyły na siłowni. Nie każdy wie, że endermologia to także świetny zabieg z punktu widzenia medycyny – ze względu na wykonywany podczas niej intensywny masaż, poprawia się krążenie krwi i limfy oraz stymuluje unaczynienie. To skutkuje drenowaniem nadmiaru płynów oraz wzmożoną wymianą międzykomórkową, co w konsekwencji powoduje usunięcie toksyn z organizmu. Zabieg ten doskonale sprawdza się również przy leczeniu uszkodzeń więzadeł i ścięgien. Dodatkowo: likwidowaniu obrzęków, bólu kolan, stóp, dłoni, pleców i szyi oraz mięśni. Zabieg jest niezwykle kojący i odprężający – odczuwać będziemy po nim błogie rozluźnienie.

endermologia

Z jakimi innymi zabiegami można łączyć endermologię?

Aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty, zabieg endermologii można łączyć z innymi zabiegami na ciało. Najlepiej uzupełnią ją:

Storz Medical – zabieg wkorzytujący działanie fal akustycznych, które pomagają rozbijać zaawansowany cellulit i zbitą tkankę tłuszczową, przy wykorzystaniu naturalnych procesów, jakie zachodzą w organizmie,

Zabieg radiofrekwencji Accent – który inaczej nazywany jest „operacją bez skalpela”. Wykorzystuje on fale elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości w celu wytworzenia ciepła i podgrzania tkanek. Skutkuje to liftingiem i ujędrnieniem skóry, poprawą konturów i struktury skóry, usunięciem tkanki tłuszczowej oraz redukcją cellulitu i usunięciem toksyn organizmu,

Zabieg Maximus Trilipo – jedyny system na rynku działający nie tylko na skórę i komórki tłuszczowe, ale także na mięśnie. Jego działanie zatem poprawia wygląd i kondycję skóry, modeluje sylwetkę, redukuje tkankę tłuszczową i cellulit oraz wzmacnia mięśnie,

Elektrostymulacja – polegająca na przyczepieniu do ciała elektrod w punktach motorycznych przy pomocy opasek zapinanych na rzepy.

Przy pomocy prądu o niewielkiej częstotliwości wywoływany jest skurcz mięśni, przypominający ten, który występuje podczas ćwiczeń fizycznych. Elektrostymulacja ma nie tylko działanie medyczne – nie dopuszcza ona bowiem do degeneracji odnerwionych mięśni, ale poprawia także wygląd sylwetki, rozbija cellulit, spala tkankę tłuszczową i poprawia dotlenienie skóry,

Lipoliza iniekcyjna – polega na wstrzyknięciu cienką igłą w otłuszczone miejsca fosfatydylocholiny oraz deoksycholatu – preparat ten rozpuszcza komórki tłuszczowe, które następnie zastępuje tkanką włóknistą, co skutkuje obkurczeniem skóry w miejscu ostrzyknięcia. Dzięki zabiegowi można pozbyć się wałeczków na brzuchu, plecach, w okolicy pach, zaokrąglonego brzuszka czy też tłuszczu po wewnętrznej i zewnętrznej stronie ud.

endermologia

Karboksyterapia – wprowadzenie pod skórę dwutlenku węgla, co skutkuje rozszerzeniem naczyń krwionośnych – komórki ciała są wtedy dotlenione, odżywione, a skóra wygląda lepiej. Na karboksyterapię najczulsze są komórki tłuszczowe – wskutek wprowadzonego pod skórę dwutlenku węgla dochodzi do rozpadu tłuszczu. Karboksyterapia doskonale radzi sobie z cellulitem, rozstępami, widocznymi naczynkami czy zwiotczałą skórą.

Ze względu na ogrom proponowanych zabiegów, każda, nawet najbardziej wymagająca klientka znajdzie coś dla siebie.

Efekty zabiegów mogą okazać się zaskakujące – nowoczesne urządzenia są w stanie w dużym stopniu zastąpić bolesne operacje plastyczne. W tym przypadku – warto połączyć przyjemne z pożytecznym i cieszyć się pięknym, wymodelowanym ciałem oraz wskutek zabiegu poczuć się rozluźnioną i wypoczętą.

Dokonaj rezerwacji w naszym salonie w Krakowie.