Oxy geneo to innowacyjna technologia firmy Pollogen. Łączy ona w sobie eksfoliacje martwego naskórka oraz wtłaczanie substancji aktywnych w głąb skóry. W trakcie zabiegu następuje dotlenienie skóry, które wpływa na wzrost i biosyntezę komórek fibroblastów oraz różnicowanie keratynocytów. Jest to efekt połączenia kapsułki musującej z żelem zawierającym aktywne składniki. Ze względu na powierzchnię ścierną kapsułki uzyskujemy skórę oczyszczoną i przygotowaną do dalszych etapów zabiegu. Celem jest odżywienie skóry, zwiększenie mikrokrążenia, działanie przeciwzmarszczkowe, a także działanie poszczególnych substancji aktywnych na daną problematykę skóry.


Technologia zabiegu Geneo

Technologia Oxy geneo to opatentowana kapsułka ścierająca. Zakładana się na wibrującą głowicę, a następnie wodzi się nią po skórze, na której uprzednio został nałożony żel zabiegowy. Reakcja, do której dochodzi pomiędzy musującą kapsułka, a żelem wytwarza na skórze tak zwaną „mikrobubble energy”, dzięki której składniki aktywne przechodzą w głąb skóry. Skóra to bogate środowisko dwutlenku węgla (CO2). Ten uruchamia naturalne mechanizmy w skórze, jakim jest efekt Bohr’a. CO2 powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększa przepływ krwi, zmniejsza pH skóry, by w końcu zwiększyć dostępność tlenu dla skóry przez zmniejszenie powinowactwa tlenu do hemoglobiny.

Zestawy proponowane, jako zabiegi Oxy geneo to NeoRevive, NeoBright, Geneo Balance oraz Geneo Illuminate. Każdy z nich preferowany jest do innego problemu skórnego.

Rodzaje zabiegu Geneo

Celem NeoRevive jest zwiększenie napięcia skóry, ujędrnienia, nawilżenia, odżywienia, rewitalizacja matowej skóry oraz wygładzenie drobnych zmarszczek. Składniki aktywne tego zestawu to: ryboza, wyciąg z owocu granatu, wyciąg z dzikiej róży, tripeptyd-5 palmitylu, gliceryna, octan tokoferolu, palmitynian askorbylu, kwas hialuronowy i retinol. 

NeoBright rozjaśnia koloryt skóry, minimalizuje nierówny koloryt, zmniejsza zmiany pigmentacyjne, oraz niweluje efekty fotostarzenia skóry. Zestaw tworzy fosforan askorbylu magnezu, jako stabilna postać witaminy C i antyoksydant, kwas kojowy i azelainowy mające działanie przeciw pigmentacyjne, rozjaśniające i hamujące stan zapalny, retinol, wyciąg z dzikiej róży, octan tokoferolu, oraz kwas hialuronowy.

Geneo Balance to zestaw zabiegowy preferowany do skóry tłustej, z zaskórnikami, trądzikiem zaskórnikowym, pospolitym niezapalnym, rozszerzonych porów, nadmiernego łojotoku. Ze względu na zawartość węgla bambusowego i kwasu salicylowego oczyszcza z toksyn i zanieczyszczeń, złuszcza nadmierny martwy naskórek, a sam węgiel bambusowy wchłania prozdrowotne oleje, dzięki czemu skóra jest odpowiednio odżywiona, wyhamowuje stany zapalne, ogranicza wydzielanie sebum i łoju ze skóry. Do innych składników aktywnych zaliczamy ekstrakt z Camu Camu, kwas migdałowy, kompleks oligopeptydowy, oraz kompleks olejków; jojoba i arganowy, ekstrakty z wanilii i skrzypu, a także azeloglicyne. 

Geneo

Ostatnim, lecz równie efektywnym zestawem jest Geneo Illuminate. Zawierający kwas kojowy, ekstrakt z owoców opuncji, marchwi, witaminę C, alfa arbutynę, kompleks olejków; jojoba i arganowy, ekstrakt z wanilii i skrzypu, undecylenian fenyloalaniny. Jego zadaniem jest poprawa i wyrównanie kolorytu skóry, rozjaśnienie zmian pigmentacyjnych, wygładzenie, rewitalizacja, która w efekcie daje odmłodzenie i rozświetlenie. Zestaw pozornie podobny do NeoBright, jednak Illuminate preferowany jest, jako typowy zabieg bankietowy, na specjalne eventy. Można je stosować zamiennie na te same problemy skórne tj. zmiany pigmentacyjne, fotostarzenie, wyrównanie kolorytu. Jeśli w którymś zestawie skóra wykazuje nadwrażliwość na jakiś konkretny składnik.  Po złuszczeniu  martwych komórek naskórka i wtłoczeniu ampułki  ze składnikami aktywnymi, wykonywana jest druga część zabiegu, jakim jest masaż. 

Przebieg zabiegu

Na głowice nakłada się specjalną gumową nakładkę, która płynnie przesuwa się po żelu rozprowadzonym na skórze. W zestawach masuje się na preparacie żelowym, z którym reagowała kapsułka lub serum dołączonym do zestawu. 

Naturalne objawy ukazujące się podczas i przez pewien czas po zabiegu to zaczerwienienie, mrowienie i delikatne pieczenie. Wynika to głównie z procesu dotlenienia skóry, wzmożenia mikrokrążenia i działających głęboko składników aktywnych. Istotnym jest, aby klient nie odczuwał zbyt dużego pieczenia i dyskomfortu podczas zabiegu. Efektami niepożądanymi jest także swędzenie, widoczne naczynka, obrzęk, czy zmiany pigmentacyjne. 

Czy zabieg można wykonywać przez cały rok?

Zabieg może być stosowany przez cały rok przy zachowaniu odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej. W tym stosowanie filtrów fotoprotekcyjnych i unikanie słońca przez około tydzień po zabiegu. Ze względu na bogactwo składu każdego z zestawów Geneo, skóra zyskuje odpowiednie odżywienie i rewitalizacje. Zabiegi można stosować zarówno bankietowo,  w wyniku czego uzyskujemy oczyszczenie, rozświetlenie i nawilżenie.  

Ze względu na bogactwo składu każdego z zestawów Geneo, skóra zyskuje odpowiednie odżywienie i rewitalizacje. Zabiegi można stosować zarówno bankietowo,  w wyniku czego uzyskujemy oczyszczenie, rozświetlenie i nawilżenie. 

Sugerowana ilość zabiegów Geneo

Jak i w seriach, co umożliwi kondycjonowanie skóry, działanie przeciwstarzeniowe, długotrwałe nawilżenie, sukcesywne niwelowanie hiperpigmentacji, oraz regularne jej oczyszczanie. Sugerowany czas zabiegu jest uzależniony od indywidualnej reakcji skóry. Badania kliniczne wskazują, iż w serii zabiegi wykonuje się z odstępem minimum 10 dni w ilości 5-6.

 

Zabieg Oxygeneo to dobry zamiennik karboksyterapii. Ze względu na innowacyjność i bezpieczeństwo zabiegu rzadko występują skutki uboczne. W zabiegu karboksyterapii często występują wybroczyny w miejscach wkłucia oraz wyczuwalne są bolesności. Dlatego też firma Pollogen wyszła naprzeciw, wypuszczając na rynek urządzenie, które w nieinwazyjny sposób dotleni skórę, a przy tym zwiększa penetrację składników aktywnych oraz oczyści ją z zanieczyszczeń i zalegających toksyn. Urządzenie łączy w sobie kilka zabiegów jednocześnie.
W moim odczuciu jest to zabieg „must have”, który sprawdzi się na każdą okazję, a efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. 

 

 

Umów wizytę poprzez formularz internetowy