O skórę twarzy warto dbać przez cały rok. Na szczęście w salonach kosmetycznych można korzystać z różnych zabiegów przez okres wszystkich 12 miesięcy. Jednym z nich jest peeling kawitacyjny, idealny całoroczny zabieg odświeżający cerę. Usługa nie podrażnia naskórka, technikę złuszczania za pomocą kawitacji charakteryzuje delikatność. Zabieg jest odpowiedni do stosowania bez względu na typ cery oraz porę roku. Dowiedz się więcej.

Peeling kawitacyjny – na czym polega zabieg?

Peeling kawitacyjny jest jednym z najpopularniejszych zabiegów, z jakich korzysta się w salonach kosmetycznych. Kawitacja wykorzystuje ultradźwięki, które pobudzają komórki skóry do naturalnej regeneracji. Urządzenie ze specjalną płytką złuszcza skórę, dogłębnie ją oczyszczając. Można śmiało powiedzieć, że peeling kawitacyjny jest o wiele bardziej intensywny od peelingów przeprowadzanych w domowym zaciszu przy wykorzystaniu preparatów kosmetycznych (peelingów mechanicznych czy też enzymatycznych). Usuwa nie tylko martwe komórki naskórka, ale też usprawnia przepływ krwi i limfy poprzez wydzielane wibracje. Co ciekawe, korzystne efekty kawitacji widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale na ostateczne rezultaty trzeba poczekać. Najlepsze widoczne są po przeprowadzeniu całej serii.

O tym, jak wygląda proces peelingu kawitacyjnego, opowie specjalistka podczas konsultacji przed zabiegiem. Sam zabieg odświeżający cerę trwa kilkanaście minut i polega na złuszczaniu naskórka przy zastosowaniu ultradźwięków. Kawitacja, czyli sonoforeza jest zabiegiem doskonałym przed zastosowaniem preparatów odżywczych i witaminowych. Idealnie doczyszczenie
i złuszczenie martwego naskórka pozwoli na dotarcie dobroczynnych składników w głębsze partie skóry, dzięki czemu ich działanie może być bardziej intensywne. Najlepsze efekty uzyskuje się, kiedy peeling kawitacyjny wykonywany jest z zachowaniem regularności, w serii od 5 do 9 zabiegów.

zabieg odświeżający cerę

Kto powinien zdecydować się na peeling kawitacyjny?

Efekty peelingu kawitacyjnego zauważą przede wszystkim osoby, które borykają się z cerą tłustą i mieszaną. To właśnie one zmagają się z wągrami, zaskórnikami oraz wypryskami. Kawitacja zahamuje proces infekcji bakteryjnych, wygładzi skórę, usunie zanieczyszczenia, dotleni ją, a nawet zniweluje pierwsze niedoskonałości, jakie wiążą się z procesem starzenia się skóry. Z peelingu kawitacyjnego mogą korzystać wszyscy. To zabieg odświeżający cerę, który można realizować przez cały rok. Warto też wspomnieć, że sam zabieg jest przyjemny i zalicza się nawet do tych relaksacyjnych. Taką formę peelingu można stosować zarówno na obszar twarzy jak i kompleksowo – na cały obszar twarzy, szyi i dekoltu.

Chociaż peeling kawitacyjny jest w pełni bezpieczny, to z przeprowadzeniem takiego zabiegu powinny się wstrzymać osoby, które borykają się z infekcją skóry, stanami zapalnymi oraz Ci, których skóra jest wyraźnie podrażniona. Ważnym przeciwwskazaniem do wykonania peelingu tego typu jest aktywna opryszczka, stan podgorączkowy, nerwica, niewydolność krążenia, ciąża czy choroby onkologiczne.

Efekty, na jakie możesz liczyć

Idealnie odświeżona skóra która jest nawilżona, dotleniona i gładka. Właśnie na takie efekty można liczyć. Regularnie wykonywany peeling tego rodzaju wygładzi skórę, uelastyczni ją i sprawi, że ta będzie doskonale napięta oraz znacznie łatwiej będzie przyjmować dobroczynne właściwości stosowanych kremów oraz innych specyfików. Zmiany trądzikowe zostaną złagodzone, peeling kawitacyjny przyczyni się też do spłycenia drobnych zmarszczek i blizn, może zredukować również przebarwienia.

zabieg odświeżający cerę

Peeling kawitacyjny a inne zabiegi odświeżające cerę

Cena peelingu kawitacyjnego nie jest wygórowana a zabieg można stosować tak często, jak jest to konieczne – by przywrócić skórze twarzy dawny blask i odświeżenie. Ten całoroczny zabieg jest ulubieńcem wielu kobiet. Kawitacja daje przybliżone rezultaty jak te, które można osiągnąć poprzez mikrodermabrazja czy oczyszczanie manualne. Zamiennie można wykonywać również zabiegi, takie jak ferulac, clearlift, peeling migdałowy czy a-peel. Dobraniem najlepszych zabiegów, które dadzą korzystne efekty, zajmuje się wykwalifikowany kosmetolog, który weźmie pod uwagę nie tylko potrzeby i oczekiwania klientki, ale przede wszystkim typ cery
i jej wrażliwość na różnego rodzaju składniki.