O wygląd dłoni dbamy od zawsze. Nie ma wątpliwości, że dokładnie pomalowane paznokcie wpływają na atrakcyjność zewnętrzną, a nierzadko są także dopełnieniem codziennych stylizacji. Warto zauważyć, że trendy w manicure zmieniają się wraz z każdym sezonem, dokładnie tak jak moda odzieżowa. Warto śledzić najnowsze trendy by cieszyć się zawsze schludnym, estetycznym, ale też nowoczesnym wyglądem. Co więcej, dbając o idealny manicure jesteśmy postrzegane jako osoby schludne i profesjonalne. Pamiętajmy, że dłonie są naszą wizytówką. Uwaga! Nie zawsze wypada nosić czerwone albo bardzo długie paznokcie. Dowiedz się o stylistyce oraz idealnym manicure więcej i nie obawiaj się już popełnienia “faux pas”. 

Historia manicure – trendy w poszczególnych latach 

Czy wiesz, że kobiety malują paznokcie już ponad 5000 lat? Pierwsze lakiery do paznokci zaczęto produkować w Chinach. Wtedy też lakiery powstawały z sadzy, nasion, olejów roślinnych, a nawet ze szczerego złota. Nie istniała jeszcze moda na zdecydowane kolory czy ozdobienia płytki paznokci, ale konkretny manicure świadczył o klasie społecznej – lakiery z najdroższych składników stosowali tylko najbogatsi.  Ciekawostką jest fakt, że praktycznie od zawsze powodzeniem cieszył się kolor czerwony. Nawet w starożytności używano go do barwienia płytki paznokci henną, która oddawała właśnie taką barwę.

Kobiety z pomalowanymi na czerwono paznokciami uznawane były za te najbardziej eleganckie, o wysokim statusie społecznym. Do dzisiaj zresztą czerwone paznokcie kojarzą się z bogactwem i klasą.  Pierwsze kolory paznokci wykonywano barwnikami z wyciągów z warzyw. Co ciekawe, od zawsze najbardziej pożądane były paznokcie długie. Najpierw piłowano je na kształt okrągły, później bardziej szpiczasty. Tzw. migdałki to nowy trend, który przyjął się dopiero we współczesności. 

idealny manicure, perfect manicure

Do Polski moda na malowanie paznokci przyszła z Ameryki. Tam zapoczątkowały ją z kolei największe gwiazdy Hollywood.

Prym wiodły klasyczne paznokcie długie, a na nich manicure w odcieniu krwistej czerwieni. W latach 70tych XX wieku zaczęto stawiać na nieco subtelniejszy manicure. Wtedy też wymyślono „francuski manicure”, który cieszy się ogromną popularnością do dzisiaj. W latach 80tych i 90tych Panie wybierały zdecydowanie najczęściej lakiery metaliczne albo z drobinkami brokatu. Dopiero od mniej więcej 20 lat stosuje się na paznokciach rozmaite, wymyślne zdobienia. Dzisiaj  moda na konkretny rodzaj manicure zmienia się niemalże z każdym sezonem. Co ciekawe, stylistki paznokci oferują nam idealny manicure z wielką rozmaitością, zupełnie tak jak projektanci w kwestii mody.

Warto jednak wspomnieć, że technik manicure jest tak wiele, że każda z Pań będzie miała możliwość aby skorzystać z usługi której efekt będzie całkowicie zgodny z jej gustem. Najważniejsze, by paznokcie zawsze pasowały do osobowości, ale też stylu życia. Ponieważ nierzadko są dopełnieniem całej stylizacji, warto zwracać na nie szczególną uwagę, ponieważ mają wpływ na całą estetykę wyglądu. 

Zawód a idealny manicure

Należy pamiętać, że nie zawsze można sobie pozwolić na manicure zgodny z indywidualnym gustem. Niestety chcąc być postrzeganym jako osoba profesjonalna – nie zawsze wypada nosić paznokcie, które wyrażają nasz prywatny styl. Patrząc przez pryzmat naszego zawodu, nie każdy rodzaj manicure będzie wyglądał odpowiednio. Panie, które wykonują pracę biurową, przed komputerem, powinny mieć zawsze zadbane paznokcie, ale te, które mają stały kontakt z klientem, raczej powinny rezygnować z lakieru czerwonego połączonego z bardzo długimi paznokciami – całość może być zbyt wyzywająca. Kobiety, które pracują w sektorze medycznym, nie powinny mieć za to zbyt długich paznokci, a najlepiej gdyby manicure ograniczyć tylko do opracowania płytki i nadania jej połysku. Stylistki paznokci powinny być zaś „chodzącą reklamą” i mogą dowolnie tworzyć na własnych płytkach prawdziwe cuda. Dobierając idealny manicure odpowiednio do zawodu, możemy mieć pewność że w każdej sytuacji zostaniemy potraktowane poważnie.

idealny manicure, perfect manicure

Podstawowe rodzaje manicure

Panie stawiające na subtelny design, najczęściej stosują samą odżywkę do paznokci, a ich płytki są spiłowane tak, aby nie wystawały za opuszek. Ciekawym rozwiązaniem (a nawet alternatywą dla manicure z odżywką)  jest japoński manicure, który daje naprawdę naturalny efekt. Hitem od wielu już sezonów jest manicure hybrydowy, dzięki któremu idealnie pomalowane paznokcie przetrwają nawet miesiąc. Odchodzi się już nieco od przedłużania paznokci tipsami czy za pomocą akrylu. Dzisiaj z tych metod korzystają już tylko Panie, których naturalna płytka jest zniszczona, miękka i łamliwa. Coraz częściej do salonów urody zaglądają również panowie, którzy chcą profesjonalnie zadbać o swoje dłonie.

Umów wizytę na zabiegi poprzez nasz formularz kontaktowy