Dlaczego dobór butów ma takie znaczenie?

Dobór wygodnego obuwia wcale nie jest tak oczywisty i prosty jak nam się może wydawać. Często przymierzamy buty tylko na jedną stopę, przejdziemy może dwa kroki i decydujemy się na zakup. Kupowanie przez internet już całkowicie nas pozbawia takiej możliwości. Problemem jest również zalezienie wygodnych butów, które nie zaczną nas obcierać po dłuższym czasie noszenia. Nieodpowiednio dobrane obuwie może prowadzić do bolesnego obtarcia skóry, ale również do takich powikłań jak wrastające paznokcie czy pękające pięty, z czym jest o wiele ciężej walczyć. Zatem jak dobrać idealne buty?

Najczęstsze problemy w dobieraniu butów.

Standardowym sposobem jest zmierzenie sobie długości stopy i dopasowanie wyniku do rozmiarów podanych w tabelach, które znajdziemy nie tylko w internecie ale również w wielu sklepach z obuwiem. Najnowsze metody polegają na skanowaniu stóp w technologii 3D. Wystarczy poszukać dostępnego punktu w naszej okolicy, są one zazwyczaj zlokalizowane w galeriach handlowych. Problem natomiast polega najczęściej na tym, że każdy producent trochę inaczej traktuje rozmiarówkę i powstają nierówności pomiędzy różnymi markami butów. Kolejnymi dysproporcjami cechują się różne modele butów. Tutaj problem powstaje najczęściej przy szerokości obuwia, bo będzie różny dla przykładowo szpilek czy butów sportowych. Tak samo różnie bywa z butami zakrytymi. Osoby z wyższym podbiciem mogą mieć problemy z uciskającymi butami, a te z niższym podbiciem mogą zmagać się ze zsuwaniem się obuwia.

 

Jak dobrać idealne buty

Jak dobrać idealne buty?

Przede wszystkim pamiętajmy o swoich potrzebach. Warto stawiać na wygodę, a dopiero później na wygląd butów. Jeśli szukamy butów do pracy, to musimy zwrócić uwagę na to, czy mają to być buty eleganckie czy bardziej sportowe. W przypadku pracy biurowej warto unikać noszenia szpilek, chociażby ze względu na możliwie pojawiające się później problemy z kręgosłupem. Szpilki mają również duże szanse na obcieranie oraz wywołanie bólu u palce stóp. Warto więc może sprawdzić modele balerinek, które zapewnią większy komfort noszenia. W sytuacjach gdy możemy wybrać dowolny model, najlepiej jest sięgnąć po buty bez obcasów, lekkie oraz przewiewne. Sportowe buty z siateczką są świetnym wyborem dla tych, którzy spędzają w nich sporo czasu, a z kolei zamiast wysokich botków można wybrać takie na koturnie, która zapewni nieco lepszą stabilność.

Następnym etapem jest przymiarka. Tutaj musimy sprawdzić, czy od razu nie czujemy w jakimś miejscu dyskomfortu. Jeśli nie, to możemy spróbować wie przejść w nowych butach. Jeśli wszystko jest w porządku, a fason nam odpowiada, nie pozostaje nic innego jak zakup. Tak naprawdę stwierdzenie, czy buty są dla nas odpowiednie, powinno nastąpić po przejściu w nich dnia. Jeśli nie spowodowały bólu, ani dyskomfortu, to trafiliśmy w dziesiątkę. Oczywiście warto pamiętać o tym, ze niektóre modele trzeba nieco rozchodzić aby mogły dopasować się do naszej stopy. Jak widać, w łatwy sposób możemy dobrać idealne buty do naszej stopy.

Jak dobrać idealne buty

Jednak co w momencie, gdy szkody zostały już wyrządzone?

Stopy to temat przez wielu nie ruszany. Niestety nasze społeczeństwo nie przyjmuje zbyt wielkiej wagi do prawidłowej pielęgnacji naszych nóg, a może to doprowadzić do poważnych następstw! Uciskające buty potrafią nawet zdeformować stopę! Zwężone noski butów mogą sprawić, że zaczną nam wrastać paznokcie, co jest wyjątkowo nieprzyjemną dolegliwością. Uciskające oraz często ciężkie obuwie prowadzi do wysuszenia stóp oraz pękania pięt.

Na szczęście, są sposoby na te oraz inne dolegliwości. W naszym gabinecie oferujemy szeroki zakres usług związanych z pedicure. Temat jest na szczęście na tyle rozbudowany, że każdy znajdzie coś dla siebie. Po odpowiednim przeszkoleniu specjaliści są w stanie rozwiązać wiele problemów, zanim będziemy zmuszeni udać się do lekarza na bolesny zabieg. Może to się przytrafić chociażby z mocno wrośniętymi paznokciami, gdzie zazwyczaj interwencja lekarza kończy się zerwaniem paznokcia. Zamiast doprowadzać do takiego stanu rzeczy, warto zadbać o nasze stopy już teraz. Za pomocą specjalnych kosmetyków dobranych na miarę Waszych potrzeb, osoba wykonująca zabieg jest w stanie pozbyć się pękających pięt już na pierwszej wizycie. Ogromną zaletą jest szybkie pojawienie się efektów. Również problem wrastających paznokci jest niwelowany na pierwszej wizycie, a co najważniejsze – następuje ogromna ulga w bólu.

Dlaczego warto więc zadbać o dobry wybór obuwia?

Jak dobrać idealne buty aby służyły naszym stopom? Zamiast wybierać buty w pośpiechu, warto się zastanowić i dam sobie czas na przymiarkę. Nigdy nie spychajmy własnego komfortu na dalszy plan, bo może nas to kosztować dużo bólu! Odpowiednio dobrane buty podkreślają naszą stylizację i powiększają nasz komfort w różnych sytuacjach. Dobry wybór, to taki, który nie wiąże się z żadnymi komplikacjami. Warto też pamiętać o tym, by zadbać o swoje stopy i to nie koniecznie dopiero w momencie jak dzieje się coś złego, czy nadchodzi lato a wraz z nim noszenie otwartych butów. Niezwykle ważna jest pielęgnacja naszych nóg, bo w końcu mają nas prowadzić przez życie… całe nasze życie. W naszym gabinecie oferujemy Wam profesjonalną obsługę i bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.