Okres przedślubny to czas kiedy intensywnie przygotowujemy się do uroczystości ślubnych i wesela. Warto wtedy również zadbać o dokładne oczyszczenie, silną rewitalizację, regenerację i rozświetlenie cery.

Zabiegi przed ślubem – cera problematyczna

Właścicielki skóry problematycznej, zanieczyszczonej , ze zmianami zapalnymi, potrzebują wykonać serię zabiegów, aby uzyskać pożądany efekt. W takim przypadku terapię należy rozpocząć minimum pół roku przed ślubem.

Dla cer zanieczyszczonych, z trądzikiem zaskórnikowym i grudkowym dobrym wyborem jest zastosowanie serii peelingów medyczne, np. peelingu opartego na kwasie migdałowym. Kwas migdałowy działa antybakteryjne, złuszczająco, delikatnie rozjaśniająco, redukuje ilość zaskórników i stanów zapalnych. Kwas migdałowy jest produktem polecanym nawet wrażliwym cerom z teleangiektazjami i tendencją do rumienia. Zalecana seria zabiegów to od 4 do 6, a odpowiednia przerwa między zabiegami to ok. 3 tygodnie. Po zabiegu należy stosować fotoprotekcję SPF 50 przez minimum 3 tygodnie.

Zabiegi przed ślubem – cera z przebarwieniami

Dla cer ziemistych, z przebarwieniami, płytkimi bliznami potrądzikowymi bądź skór mało elastycznych, poleca się serię zabiegów z peelingiem chemicznym PQ AGE. PQ AGE to roztwór, w którym znajduje się kwas trójchlorooctowy (34 %), kwas kojowy(5 %), nadtlenek mocznika (5 %), koenzym Q10 (10%). PQ AGE w przeciwieństwie do innych peelingów gwarantuje minimalne złuszczenie naskórka, przy jednocześnie silnej stymulacji skóry do odnowy. TCA poprawia napięcie, przyspiesza produkcję kolagenu i elastyny, zmniejsza przebarwienia i blizny.

Z kolei kwas kojowy rozjaśnia przebarwienia, działa antygrzybiczo i antybakteryjnie. Nadtlenek mocznika ma właściwości rozjaśniające, a koenzym Q10 jest silnym antyoksydantem. Peeling PQ AGE można stosować w serii 4-6 zabiegów w odstępach 3 tygodni. PQ AGE można połączyć w jednej procedurze z mikronakłuwaniem, aby jeszcze mocniej stymulować skórę do odnowy. Szczególnie poleca się taką procedurę w terapii rozszerzonych ujść gruczołów łojowych i blizn potrądzikowych. Należy pamiętać, że przy mikronakłuwaniu skóra będzie mocno zaczerwieniona, a złuszczanie może być widoczne. Stosowanie wysokich filtrów przez minimum 3 tygodnie jest konieczne.

Zabiegi przed ślubem

Zabiegi przed ślubem – cera sucha

Jeżeli skóra przyszłej Panny Młodej wymaga nawilżenia i rewitalizacji, warto kilka miesięcy przed ślubem rozpocząć serię mezoterapii. Kiedy zależy nam bardziej na odżywieniu cery, poleca się mezoterapię igłową. Zabieg polega na podaniu śródskórnym preparatu. Do wyboru mamy preparat nawilżający, rewitalizujący bądź normalizujący, w zależności od potrzeb cery. Z kolei jeżeli zależy nam na rewitalizacji oraz poprawie struktury skóry, dobrym rozwiązaniem jest wykonanie mezoterapii mikroigłowej. W trakcie zabiegu dochodzi do naprzemiennego wcierania produktu do mezoterapii oraz nakłuwaniu skóry na określoną głębokość. Mezoterapię igłową i mikroigłową wykonujemy z częstotliwością 4 tygodni. Rekomendowana seria to minimum 4 zabiegi, a po każdym z nich zaleca się silną fotoprotekcję przez minimum 4 tygodnie.

Kolejną propozycją serii zabiegowej dla przyszłych Panien Młodych jest zabieg GENEO. GENEO wykorzystuje synergię złuszczania mechanicznego za pomocą końcówki ściernej oraz specjalnego serum dopasowanego do konkretnego rodzaju skóry. Do wyboru mamy kilka rodzajów setów zabiegowych : GENEO REVIVE (działające przeciwzmarszczkowo , nawilżająco), GENEO BALANCE ( dla cery tłustej, mieszanej, z zaskórnikami) GENEO BRIGHT (dla cery z przebarwieniami). Pełna seria to od 4 do 6 zabiegów wykonywanych w częstotliwości co 2 tygodnie. Geneo może być również stosowane jako zabieg jednorazowy, jednakże nie później niż dwa tygodnie przed ślubem.

Tydzień przed ślubem

W ostatnim tygodniu przed ślubem, zabieg na twarz powinien mieć przede wszystkim działanie kojące, nawilżające, rozświetlające. Zabiegi przed ślubem nie powinny wywoływać podrażnienia i łuszczenia skóry, ponieważ jest to problematyczne przy nakładaniu makijażu.

Jednym z zabiegów, który może być wykonywany tuż przed ważną uroczystością jest Clearlift. Clearlift jest laserem nieablacyjnym, nie wywołującym złuszczenia naskórka. W trakcie zabiegu deponuje się określoną ilość energii, która wywołuje stymulację skóry do odnowy. Skóra jest bardziej napięta, a zmarszczki mimiczne są wygładzone. Laser Clearlift można połączyć w jednej procedurze zabiegowej z peelingiem kwasowym Ferulac (Mediderma) oraz maską z witaminą C (Mediderma), aby dodatkowo rozświetlić i nawilżyć skórę. Zabieg laserem Clearlift wraz z kwasem ferulowym i witaminą C można wykonywać także w serii co 3 tygodnie.

Połączenie kwasu ferulowego z witaminą C to typowy zabieg bankietowy. Polecany jest gdy chcemy nadać cerze większego blasku. Cera staje się bardziej promienna i napięta, dlatego zabieg rekomendowany jest przed tzw. wielkim wyjściem. Po zabiegu nie występuje złuszczanie naskórka, dlatego też procedura może być wykonana nawet dzień przed ślubem. Po demakijażu wykonujemy delikatne złuszczenie naskórka za pomocą ultradźwięków. Peeling kawitacyjny usunie zrogowaciały naskórek w sposób delikatny. Następnie nakładamy kilka warstw peelingu. Kolejnym krokiem jest nałożenie specjalnej maski z witaminą C, która odpowiada za silne rozświetlenie cery. Zmywamy ją po kilkunastu minutach.

Zabiegi przed ślubem

Polecany zabieg – SKEYNDOR

Kolejnym przykładem bankietowego zabiegu, który odpowiednio przygotuje cerę do ślubu jest zabieg SKEYNDOR. Set zabiegowy SKEYNDOR rozpoczynamy oczyszczeniem z nagromadzonej warstwy rogowej za pomocą peelingu kawitacyjnego bądź mikrodermabrazji. Następnie w zależności od problemu wybieramy odpowiedni set zabiegowy (np. kojący Aquatherm bądź silnie nawilżający Power Hialuronic). Podstawą każdego z zabiegów jest woda termalna, która ma wybitne właściwości nawilżające i wyciszające podrażnienia. Zabieg SKEYNDOR można wykonać nawet dzień przed ślubem.

W ofercie naszego Instytutu każda przyszła Panna Młoda znajdzie zabiegi przed ślubem, które pomogą podkreślić jej piękno. W trakcie konsultacji Kosmetolog pomoże dobrać odpowiednią terapię gabinetową, dopasowaną do potrzeb cery.