W salonach kosmetycznych możemy korzystać z wielu nowoczesnych zabiegów, poprawiających stan naszej skóry. Innowacyjnych technologii leczniczych i specjalistycznych urządzeń jest wiele, dlatego bardzo często mamy problem z wyborem jednej terapii, która zagwarantowałaby nam pożądane efekty. W takich przypadkach warto skorzystać ze znanych, przebadanych i udoskonalonych metod leczniczych, które od wielu lat wykorzystuje się w kosmetologii i medycynie estetycznej. Tak jest na przykład z karboksyterapią.

Zabieg ten to znana metoda walki ze zmarszczkami, cellulitem, rozstępami i nadmiarem tkanki tłuszczowej. Karboksyterapia jest profesjonalnym i skutecznym sposobem nie tylko na usuwanie zmarszczek pod oczami, ale również na walkę z innymi defektami naszego ciała. Jej główną zaletą jest to, że poprawia fizjologię skóry, czyli wspomaga samoistną odbudowę organizmu.

Karboksyterapia – co to jest?

Karboksyterapia to zabieg polegający na wstrzyknięciu w skórę dwutlenku węgla CO2. Występuje on naturalnie w organizmie człowieka i jest odpowiedzialny za dobrą syntezę kolagenu. Wraz ze starzeniem się organizmu, ilość tego „składnika młodości” spada, a tym samym dochodzi do powstania zmarszczek i utraty jędrności skóry. Wstrzykując dwutlenek węgla pod skórę, nie tylko poprawiamy ukrwienie skóry. Dostarczamy jej większej ilości tlenu i substancji odżywczych. Efektem zabiegu, a konkretnie iniekcji (ostrzykiwania skóry) jest powstanie stanu zapalnego. Naturalnym następstwem jest przyspieszenie procesów odbudowy komórek, czyli pojawienie się nowych i zdrowych składników budulcowych naszego organizmu. Następuje zwiększenie ilości produkowanego kolagenu. Dochodzi do wypełnienia zmarszczek i przywrócenia młodzieńczej jędrności skóry.

Podobnym zabiegiem do karboksyterapii jest usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym, z tą różnicą, że w tym drugim przypadku wstrzykujemy pewnego rodzaju wypełniacz, a nie czysty, naturalny dwutlenek węgla.

karboksyterapia

Karboksyterapia – jak przebiega zabieg?

Karboksyterapia jest znaną metodą leczniczą, jedną z najstarszych. Już wiele lat temu stosowano dwutlenek węgla w formie leczniczych kąpieli u osób z problemami z wydolnością żylną. Następnie zdecydowano się na pierwsze próby podaży podskórnej, co miało najlepsze efekty w przypadku leczenia miażdżycy i owrzodzeń cukrzycowych. Wtedy też zauważono, że efektem ubocznym zabiegów jest zachwycająca poprawa stanu skóry, ujędrnienie naskórka i wygładzenie zmarszczek. Niejako naturalnie zaczęto myśleć o wykorzystaniu iniekcji dwutlenkiem węgla w celach czysto kosmetycznych. I tak powstała karboksyterapia.

Dzisiejsza karboksyterapia różni się od poprzedniej. Dwutlenek węgla nadal podaje się w formie iniekcji. Możemy jednak kontrolować ilość wstrzykiwanej substancji, a także podawać ją w postaci podgrzanej, dzięki czemu cały zabieg jest praktycznie bezbolesny. Nowoczesne urządzenia do karboksyterapii wykorzystują starą, znaną i przebadaną metodę, ale gwarantują pacjentom o wiele lepszy komfort i bezbolesność zabiegu. Ponadto, dzisiejszą terapię można jeszcze bardziej ukierunkować na osiągnięcie najlepszego efektu, ponieważ rozwój nauki i technologii dał nam możliwość kontrolowania sposobu i ilości wstrzykiwanej substancji.

Karboksyterapia to metoda doskonale przebadana pod względem mechanizmów działania i efektów terapeutycznych.

Zalecana częstotliwość zabiegu

Z pewnością teraz wiele osób zastanawia się, jak długo utrzymuje się efekt? Karboksyterapia należy do zabiegów stymulujących skórę do regeneracji. Wymaga kilku do kilkunastu zabiegów – nie daje natychmiastowych rezultatów, choć pierwsze widoczne zmiany można zauważyć już po wyjściu z gabinetu. Jednak trzeba pamiętać, że ciało potrzebuje czasu do odbudowy. W zależności od leczonego obszaru, od kilku dni do kilku tygodni. Wtedy można zauważyć właściwy efekt.

Jeżeli chcemy zniwelować zmarszczki wokół ust, to zazwyczaj wystarczają 3 zabiegi. Gdy leczymy inne zmarszczki mimiczne, na przykład wokół oczu, to zadowalające efekty możemy zauważyć już po jednym ostrzyknięciu. W innych przypadkach związanych głównie z leczeniem cellulitu, rozstępów czy usuwaniem nadmiernej tkanki tłuszczowej, tych zabiegów trzeba wykonać więcej, średnio od pięciu do dwunastu.

Ilość potrzebnych zabiegów zawsze zależy od stanu skóry. Głębokie bruzdy będą wymagały dłuższej terapii niż płytkie zmarszczki mimiczne. Warto zauważyć, że karboksyterapia na twarz wymaga zachowania mniejszych odstępów czasu między zabiegami (np. raz na tydzień, maksymalnie co drugi, trzeci dzień). W przypadku ostrzykiwania cellulitu, czyli tych obszarów, w których skóra jest naturalnie grubsza i potrzebuje zazwyczaj więcej czasu na regenerację.

Dokładne odstępy, jakie należy zachować między zabiegami, zawsze ustala specjalista, na podstawie konkretnego przypadku i zaobserwowanych reakcji skóry.

Najważniejsze przeciwwskazania do zabiegu

Karboksyterapii nie wykonujemy, podczas gdy przechodzimy przeziębienie lub przyjmujemy antybiotyki. Ciąża, ciężkie choroby serca i płuc, nowotwór, stany zapalne występujące w okolicy zabiegowej są również istotnym przeciwwskazaniem. Naturalnie także w przypadku terapii inhibitorami anhydrozy węglanowej, nie wykonuje się takiego zabiegu.

Ile kosztuje karboksyterapia?

Cena zabiegu jest zależna przede wszystkim od ilości podanego dwutlenku węgla. Jeżeli jesteś zainteresowana, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Wtedy z pewnością udzielimy wszystkich niezbędnych informacji.

Umów się poprzez nasz formularz online