Wraz z nadejściem jesieni, nasze włosy stają się matowe, szorstkie i oporne na układanie. Utrata witamin i mikroelementów spowodowana jesiennym przesileniem także im nie służy. Do tego czapki, które elektryzują nasze włosy i ogrzewanie w pomieszczeniach, które je wysusza. To wszystko powoduje, że zamiast zdrowo wyglądających, lśniących i mocnych włosów, mamy czuprynę niczym Szopen w kwiecie wieku. Na szczęście na piękne włosy nie musimy czekać aż do wiosny, już dziś zadbaj o nie fundując sobie jeden z wielu zabiegów, które przywrócą im blask i wigor. Poznaj najskuteczniejsze sposoby na ratunek włosom!

Nim umówisz się na wizytę w salonie poznaj najlepsze sposoby na piękne włosy. Pamiętaj także, że efekt po zabiegu zależy od użytych produktów i zaangażowania stylisty. Nie daj się skusić podejrzanie niskiej cenie zabiegu. Oszczędzanie na produktach lub czasie wykonywania zabiegu może się dla Twoich włosów skończyć wielomiesięczną kuracją regenerującą lub nawet koniecznością ich obcięcia. Wybierz renomowany salon, który gwarantuje pracę na najwyższej jakości produktach.

Sposoby na ratunek włosom – Keratynowe prostowanie włosów.

Która z nas nie marzy o gładkich i lśniących włosach. Dla naszych potrzeb został stworzony zabieg kreatynowe prostowanie włosów. To idealny zabieg dla tych z kobiet, które dość mają niesfornych, puszących się kosmyków. Wbrew nazwie, zabieg ten nie ma na celu wyprostowania włosów, a ich odżywienie. Keratyna, która jest naturalnym budulcem włosa, odpowiada za jego sprężystość i elastyczność. Jej niedoborowi spowodowanemu uszkodzeniami mechanicznymi, farbowaniem, nadmierną stylizacją można zapobiec właśnie za pomocą tego zabiegu.

Zabieg ten jest dość czasochłonny, w zależności od długości i gęstości włosów może zająć nawet 4 godziny. W jego trakcie fryzjer przy użyciu prostownicy wprowadza do włosa potrzebną keratynę. Ważne żeby temperaturę dobrać do stanu i kondycji włosa. Poprawnie wykonany zabieg niweluje puszenie się włosów, powoduje że nawet cienkie i łamliwe włosy odzyskują sprężystość i siłę. Profesjonalnie wykonany zabieg to doskonały sposób na odżywienie włosów i długotrwałe zachowanie ich w dobrej kondycji. Efekty prostowania keratynowego utrzymują się od 3 do 6 miesięcy. Należy pamiętać, że ciąża i karmienie piersią są bezwzględnymi przeciwwskazaniami do wykonania tego zabiegu.

sposoby na ratunek włosom

Botox na włosy.

Idealnym zabiegiem przywracającym włosom wygładzenie i miękkość jest botox. Wbrew nazwie ten zabieg jest całkowicie bezinwazyjny i bezpieczny. Polega na wtłoczeniu we włosy składników odżywczych. Korzystanie z profesjonalnych kosmetyków, jakie w swej gamie ma Innoar czy też Jean Paul Myne gwarantują, że efekty zadowolą najbardziej wymagającą klientkę. Jeżeli masz farbowane, pozbawione blasku i szorstkie włosy z powodzeniem możesz poddać się botoxowi na włosy. To sposób na przywrócenie włosom zdrowia bez ingerowania w ich strukturę, a jedynie sprawienie, że stają się one odżywione.

Ten upiększający zabieg zyskuje coraz więcej zwolenniczek, bo trwa nie więcej jak 1 godzinę, a jego efekty utrzymują się około miesiąca. Można go wykonać bez żadnych przeciwwskazań o każdej porze roku.

Nanoplastia czyli skuteczne sposoby na ratunek włosom

Ten zabieg o zagadkowo brzmiącej nazwie można pomylić z keratynowym prostowaniem włosów, gdyż podobnie jak ono polega na trwałym uzyskaniu prostych włosów. Zabieg ten poradzi sobie z najbardziej niesfornymi kosmykami i wygładzi każde włosy – nawet te o strukturze afro. Rezultaty widoczne są od razu po zabiegu. Włosy staja się proste, gładki i lśniące, gdyż składniki użyte do tego zabiegu nie obciążają włosów. Unikniemy niechcianego efektu oklapniętych włosów.

Zdecydowaną przewagą nanoplastii nad keratynowym prostowaniem jest to, że jest ona produktem na bazie składników organicznych. Z tego powodu, zabieg ten można wykonywać bez przeciwwskazań zarówno u kobiet w ciąży jak i tych karmiących piersią. Wykonanie go jest dość czasochłonne, trwać on może nawet do 6 godzin, natomiast sam efekt jest długotrwały. Idealnie prostymi włosami możemy się cieszyć kilka miesięcy.

sposoby na ratunek włosom

 

Micromist.

Micromist to nowoczesna forma odżywiania włosów przy użyciu sprzętu zbliżonego do znanej i popularnej sauny fryzjerskiej, z tą różnicą że Micromist wykorzystuje mgłę a nie parę. Rozproszone cząsteczki, wytworzone przez fale ultradźwiękowe są jeszcze mniejsze i lżejsze aby lepiej penetrować strukturę włosa. Przy pomocy tego urządzenia możemy przeprowadzać na włosach różne kuracje, wykorzystując serię Kerastase – zarówno do włosów suchych, koloryzowanych czy też zniszczonych. Zabieg polegający na zastosowaniu maski i ampułki jest wzmocniony cząsteczkami mgły. Poprzez zastosowanie Micromist składniki pielęgnujące są aplikowane do najgłębszych warstw włosa. Co więcej podczas zabiegu chroniona i odżywiana jest także skóra głowy.

Micromist gwarantuje spektakularne efekty. Zabiegi można wykonywać przy temperaturze indywidualnie dobranej do potrzeb klientów, dostosowanej do stanu włosa i wymagań produktu. Co więcej, urządzenie posiada także system chłodzący, który służy do wykończenia przeprowadzanego zabiegu. Chłodzenie włosów powoduje domknięcie łusek i sprawia, że efekt zabiegu będzie widoczny dłużej. Wykonanie zabiegu przy użyciu Micromist jest całkowicie bezpieczne, a czas jego trwania zależy od rodzaju produktów. Średnio nie powinien przekroczyć 1,5 godziny.

Wszystkie te zabiegi dostępne są w naszych salonach J`adore Instytut zlokalizowanych w Krakowie i Warszawie. Wszystkie szczegóły i formularz kontaktowy znajdziesz na stronie www.jadoreinstytut.com. Zapraszamy do kontaktu i umówienia wizyty. Nasi specjaliści pomogą Ci w wyborze najlepszego zabiegu dla Twoich włosów.