Zgodnie z obowiązującymi kanonami piękna, uwagę zwraca się nie tylko na szczupłą sylwetkę czy idealnie gładką twarz bez jakichkolwiek oznak starzenia się skóry. O atrakcyjności świadczą również włosy. Te puszące się czy z rozdwojonymi końcówkami uznaje się są za zaniedbane i nieestetyczne. Rewolucją w zakresie stylistyki fryzur stała się keratyna. Keratynowe prostowanie włosów sprawi, że nieujarzmione czy kręcące się włosy, będą teraz bardziej proste, do tego efektownie lśniące. Dowiedz się więcej o zabiegach z keratyną, sprawdź, jakie są efekty keratynowego prostowania włosów.

Czym jest keratynowe prostowanie włosów? 

Keratynowe prostowanie włosów, nazywane też brazylijskim prostowaniem to zabieg, którego efekty są naprawdę spektakularne. Nawet najbardziej zniszczone, matowe, porowate i puszące się włosy pozostają gładkie i przepięknie lśniące. 

Sama keratyna jest głównym budulcem włosa. Jeśli jej brakuje, włosy stają się nieatrakcyjne. Co ważne, keratyna, która występuje naturalnie w strukturze włosów, zostaje utracona w wyniku różnych czynników. Wpływ na niedobory ma nadmierna stylizacja włosów, nieodpowiednia dieta, zły dobór kosmetyków pielęgnacyjnych, farbowanie włosów, ale również nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne oraz inne warunki atmosferyczne, w tym wiatr bądź mróz. 

keratynowe prostowanie włosów

 

Dzisiaj niedobory keratyny można w prosty sposób uzupełniać. Jeden zabieg wystarczy, by efekty keratynowego prostowania włosów naprawdę zachwycały. 

Na zabieg keratynowego prostowania włosów należy przeznaczyć około 2-3 godziny, wiele zależy przede wszystkim od długości oraz gęstości włosów oraz intensywności ich zniszczenia. Warto pamiętać, że zabieg tego rodzaju powinny przeprowadzać jedynie osoby, które zostały w tym celu specjalnie wyszkolone. Samodzielne nakładanie preparatu może skończyć się spalonymi kosmykami.

W pierwszym etapie specjalista dokładnie myje włosy specjalnym szamponem, którego zadaniem jest mocne oczyszczenie oraz otwarcie łusek każdego włosa. Następnie włosy trzeba wysuszyć. W kolejnym etapie nakłada się keratynę, najlepiej sprawdza się dobrej jakości keratyna Inoar. Keratyna powinna pozostać na włosach przez kilka  minut, po czym włosy ponownie są suszone. Ostatnim krokiem jest dokładne wyprostowanie każdego pasma.  

Kto powinien zdecydować się na zabieg? 

Efekty keratynowego prostowania włosów cieszą najbardziej Panie, które do tej pory borykały się z włosami puszącymi się, matowymi, zniszczonymi. Keratyna odbudowuje strukturę włosów, sprawia, że te stają się idealnie lśniące i bardziej proste. Stają się odżywione, wyglądają na optymalnie zadbane.

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który odżywia i regeneruje włosy. Zabieg dedykowany jest również wszystkim Paniom, które nie chcą już prostować włosów prostownicą. 

Na jakie efekty można liczyć? 

Włosy proste i lśniące, odbudowane, zdrowe – właśnie takie są efekty keratynowego prostowania włosów. Warto podkreślić, że efekty jednorazowego zabiegu utrzymują się od 3 do 5 miesięcy, po czym można go z powodzeniem powtórzyć. Długość utrzymywania sie efektów jest kwestią indywidualną, duży wpływ na trwałość usługi ma pielęgnacja pozabiegowa wykonywana w domu.

Cena keratynowego prostowania włosów zależy od rodzaju keratyny, średnio w profesjonalnych salonach jest to wydatek rzędu od 300 do nawet 1000 złotych. 

keratyna

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu 

Keratynowe prostowanie włosów jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym. Nie zaleca się jednak, by wykonywały go kobiety w ciąży oraz osoby które cierpią na choroby układu oddechowego.

Keratynowe prostowanie włosów można wykonać minimum 2 tygodnie po ich farbowaniu. Jeśli zamierzasz rozjaśnić włosy, zrób to przed zabiegiem keratynowego prostowania. 

Ważna jest także pielęgnacja włosów, by efekty keratynowego prostowania włosów móc utrzymać jak najdłużej. Do pierwszego umycia włosów (24 h od zabiegu) nie należy ich moczyć ani wiązać. Nie należy też korzystać z basenu, solarium czy sauny. Do pielęgnacji włosów potraktowanych keratyną należy stosować specjalne preparaty. To przede wszystkim te, które nie zawierają w swoim składzie alkoholu, soli, silikonów, parabenów. Takie składniki osłabiają efekt zabiegu, wypłukując keratynę.

Sprawdź: wolne terminy na zabieg