Do tej pory najpopularniejszym zabiegiem przeznaczonym na okolice rzęs było ich przedłużanie. W ostatnim czasie również popularne stało się permanentne podkręcanie rzęs, które wygląda znacznie naturalniej niż przedłużanie włosków (nawet metodą 1:1!). Co to jest lifting rzęs? Lifting rzęs, czy inaczej, trwała na rzęsy to uwielbiany zabieg, który ma na celu trwałe podkręcenie i uniesienie rzęs. Utrzymuje się 3-4 tygodnie.

Lifting rzęs – dla kogo jest ten zabieg?

Procedura najlepiej się sprawdzi u posiadaczek naturalnie długich, ale prostych rzęs albo u osób, które mają dość gęste rzęsy, a chciałyby zrezygnować z codziennego podkręcania zalotką. Lifting rzęs może zaszkodzić bardzo cienkim  i słabym włoskom, dlatego najpierw trzeba zadbać o ich odżywienie.

EFEKTY ZABIEGU:

Po zabiegu rzęsy są widocznie podkręcone i mocno uniesione. Efekt ten utrzymuje się nawet od 3- 6 tygodni Po zabiegu nie ma uczucia ciężkości oraz dyskomfortu. Niestety, zabieg ten mimo wielu mylnych opinii, nie zastąpi przedłużania rzęs, jeśli komuś zależy na spektakularnym efekcie, lepiej nie korzystać się z tej metody.

W jakich przypadkach odradza się lifting rzęs?

Choć lifting rzęs jest metodą bardzo bezpieczną, istnieją pewne przeciwwskazania. Zrezygnować powinny z niego osoby, które mają cienkie, zniszczone rzęsy oraz infekcje oczu. Liftingu nie zaleca się chorującym na zaćmę, jaskrę oraz zespół suchego oka. Bezwzględnym przeciwwskazaniem jest uczulenie na którykolwiek ze składników preparatów używanych do tego zabiegu.

PRZECIWWSKAZANIA DO LIFTINGU:

– Choroby alergiczne oczu,
– Jęczmień,
– Infekcje oczu: opryszczka, zapalenie spojówek, liszaj
– Chemioterapia,
– Otarcia, oparzenia, obrzęki, przerwanie ciągłości naskórka w okolicach oczu,
– Niedawno przeprowadzane operacje w okolicy oczu,
– Zapalenie rogówki,
– Nadwrażliwość oczu,
– Trichotillomania,
– Neuropatia,
– Ciąża,
– Karmienie piersią,
– Soczewki kontaktowe (należy zdjąć przed zabiegiem).

JAK PIELĘGNOWAĆ RZĘSY PO ZABIEGU?

Aby efekt po wykonanym zabiegu utrzymał się jak najdłużej należy w ciągu doby stosować się do poniższych zaleceń:

– nie pocierać oczu,
– unikać sauny, basenów, wilgoci,
– nie moczyć rzęs i okolic oczu,
– unikać zabiegów parowych (np. oczyszczanie manualne),
– nie malować rzęs do 24h po zabiegu.

PO UPŁYWIE 48H OD ZABIEGU MOŻNA:

– spać „z głową w poduszkę”, korzystać z masażu, sauny,
– stosować różne preparaty oczyszczające (mleczko, płyn micelarny, żel do mycia twarzy, mydło, szampon),
– wykonywać wodne zabiegi,
– kąpać się w słonej morskiej wodzie,
– nosić soczewki kontaktowe,
– stosować tusz do rzęs, w tym wodoodporny i inne kosmetyki dedykowane okolicy oka. 

Na czym polega zabieg liftingu rzęs?

Lifting rzęs nie jest zabiegiem skomplikowanym, dlatego bez problemu można wykonać go w większości gabinetów kosmetycznych. Na początku rzęsy są przyklejane do silikonowych wałeczków. Na rzęsy nakłada się specjalny klej, dzięki któremu można je zafiksować. Kolejnym krokiem jest naniesienie preparatu, który ma za zadanie utrwalić ich kształt. Po 10-15 minutach nakłada się drugi produkt, który neutralizuje działanie pierwszego. Resztki kleju i preparatów są usuwane wacikiem.

lifting rzę, lash lift

Botox rzęs

Botox rzęs to zabieg typowo regeneracyjny, nie mający nic wspólnego ze stylizacją. Najlepiej sprawdza się jako uzupełnienie laminowania lub liftingu rzęs.

Na czym  polega botox rzęs? 

Botox rzęs to bogata w witaminy odżywka, która przywraca rzęsom miękkość, blask oraz odpowiedni poziom nawilżenia. Preparaty stosowane w tym zabiegu bazują na naturalnych olejach: jojoba, dzika róża, także często mają w składzie keratynę i kolagen. Oprócz poprawy kondycji rzęs, botox rzęs może mieć również działanie utrwalające kolor. Pomaga zatrzymać pigmenty wewnątrz włosa, dzięki czemu efekt koloryzacji utrzymuje się dłużej, a rzęsy się nie niszczą.

Dla kogo jest botox rzęs?

Ten zabieg sprawdzi się na rzęsach  bardzo sztywnych i wymagających odżywienia oraz wzmocnienia. Idealnie nadaje się do rzęs bardzo zniszczonych. Jest również rekomendowany jako uzupełnienie innych zabiegów albo kuracja w przerwie pomiędzy nimi.

Laminowanie rzęs

Laminowanie rzęs to zabieg bardzo zbliżony do liftingu. W tym przypadku również chodzi o to, by trwale unieść i podkręcić rzęsy, a dodatkowo odżywić je i przyciemnić. Sam zabieg wygląda bardzo podobnie do liftingu rzęs. Włoski są najpierw odtłuszczane, a dolne rzęsy zabezpiecza się specjalnymi płatkami  lub wacikami. Następnie górne rzęsy są przyklejane do wałeczków i pokrywane specjalnym preparatem. Na końcu nakładany  jest pigment oraz płynna keratyna. W efekcie włoski są nie tylko podkręcone i wizualnie wydłużone, ale również wzmocnione i odżywione. Efekt się utrzymuje od 6 do 8 tygodni.

lifting rzę, lash lift

Laminowanie rzęs – dla kogo jest ten zabieg?

Podobnie jak lifting, laminowanie rzęs to propozycja dla osób, które nie przepadają za zbyt mocnym makijażem, preferują naturalność. Zabieg ten wydłuża i podkręca rzęsy bez efektu przerysowania, jaki często zdarza się w przypadku sztucznych rzęs.

Lifting rzęs, laminowanie czy botox?

Laminowanie rzęs często nazywane jest keratynowym liftingiem rzęs. Jednak od liftingu różni się tym, że rzęsy po takim zabiegu są odżywione, nawilżone i przyciemnione, a efekt się utrzymuje aż do 8 tygodni. Lifting jest dużo tańszym zabiegiem, ale  niestety wyłącznie podkręca włoski i na znacznie krótszy okres. Obie metody dają spektakularne efekty, więc każda osoba może wybrać najlepszą dla siebie, lub zregenerować rzęsy za pomocą botoxu

 

Umów wizytę poprzez nasz formularz kontaktowy