Zabieg liftingu rzęs jest najpopularniejszą formą trwałej stylizacji włosków, która zrewolucjonizowała życie wielu kobiet. Kuracja posiada mnóstwo zalet, jej efekty zauważalne są od razu po wyjściu z gabinetu oraz utrzymują się nawet kilka tygodni. Lifting włosków znacznie poprawia wygląd całego oka, a spojrzenie staje się bardziej radosne przez co oczy zyskują młodzieńczego blasku. Długotrwały efekt ondulacji rzęs zależy od wielu czynników, stosując się do kilku istotnych zaleceń pozabiegowych możemy przyczynić się do dłuższego utrzymania rezultatów zabiegu. Najważniejsze są pierwsze 24 godziny!

Priorytetem jest unikanie kontaktu z wodą, parą wodną, płynami do demakijażu oraz kremami przez całą dobę.

Włoski przez pierwsze 24 godziny absorbują jeszcze aplikowane w gabinecie preparaty. Zbyt szybkie nałożenie innych substancji może całkowicie pozbawiać nas oczekiwanych rezultatów. Co ważne, okolice powiązane z linią rzęs tj. powieki górne oraz dolne – także należy pozostawić suche (w tym wypadku powinno się nawet zrezygnować z nałożenia kremu pod oczy).

Rzęsy nie powinny mieć kontaktu z naszymi dłońmi.

Skóra człowieka wydziela specyficzne sebum które w dużych ilościach ( np. przy nadmiernym pocieraniu włosków) może osłabić efekt ondulacji rzęs. Wiele klientek odruchowo sprawdza kondycję rzęs zaraz po wyjściu z gabinetu – jednak stanowczo odradzamy tego typu nawyki. Warto się powstrzymać by cieszyć się efektem zabiegu znacznie dłużej.

Przez kilka dni  warto stosować podczas codziennego demakijażu oka kosmetyki, które nie posiadają bardzo mocno oczyszczających właściwości (na przykład takie które dedykowane są do usuwania makijażu wodoodpornego) mogą spowodować szybsze „opadanie” podkręconych włosków. Efekt ondulacji rzęs może utrzymywać się krócej gdy pielęgnacja okolic oka będzie nieodpowiednio dobrana.

 

oczy 1 Lifting rzęs – wskazania po zabiegu

 

Pierwszej nocy po zabiegu bardzo ważne jest spanie na plecach.

Przez dociskanie rzęs do poduszki (które ma miejsce podczas spania w innych pozycjach) włoski mogą odwinąć się w niepożądany sposób, ponieważ przez 24 godziny od zabiegu rzęsy są jeszcze bardzo podatne na „układanie”. Koniecznie należy też zrezygnować z opaski na oczy.

W przerwach między kolejnymi zabiegami trwałej ondulacji można stosować odżywki do rzęs, które wzmocnią nasze włoski oraz będą stymulować ich szybszy porost.

 

Pielęgnacja włosków po zabiegu nie wymaga od nas wielu poświęceń oraz dodatkowych kosztów. Zwracając uwagę na powyższe zalecenia efekt ondulacji rzęs z pewnością utrzyma się kilka tygodni. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety związane z zabiegiem, nie dziwi nas fakt że kuracja ma miliony zwolenniczek oraz zwolenników na całym świecie.