Jeszcze do niedawna, depilacja woskiem była najbardziej popularnym sposobem usuwania niechcianego owłosienia. Obecnie, pierwsze miejsce bezapelacyjnie zajmuje nowoczesny zabieg laserowy. Warto wiedzieć, czym różnią się obie metody depilacji i jakie dają efekty.

Metody depilacji w wersji tradycyjnej – depilacja woskiem

Depilacja woskiem, polega na nakładaniu płynnego wosku na wybrane partie ciała. Po jego zastygnięciu, należy go oderwać zdecydowanym ruchem. Razem z woskiem, usuwane są włoski i ich cebulki. Skóra po zabiegu jest gładka  przez okres od 2 do 5 tygodni. Nie da się ukryć, że jest to dość bolesna metoda, którą trzeba wykonywać systematycznie, aby przyniosła efekt. Ponadto, z tą techniką wiąże się ryzyko wystąpienia podrażnień takich jak m.in. wrastanie włosków czy nawet poparzenie. Z kolei cena depilacji woskiem jest bardzo atrakcyjna. Mimo, że zabieg trzeba systematycznie powtarzać, nie jest to raczej  zbyt duże obciążenie dla portfela.

Depilację woskiem, można wykonywać zarówno w domu jak i w salonie kosmetycznym. Jednak specjaliści polecają, wizytę w sprawdzonym salonie, aby uchronić się przed podrażnieniami i przykrymi konsekwencjami. Specjalistka, ma doświadczenie w przeprowadzaniu takich zabiegów i z pewnością dobierze odpowiedni wosk, dobrze go podgrzeje, a także przygotuje skórę do zabiegu.

Jeśli chodzi o przeciwwskazania, depilacji woskiem nie można wykonywać, jeśli naczynia włosowate są rozszerzone. Przeszkodą są także żylaki lub zapalenia żył. Z wosku powinno się też zrezygnować w przypadku stanów zapalnych i podrażnień skóry lub alergii. włoski powinny być długości około 0,5 cm. Wszelkie wątpliwości warto zgłosić przed zabiegiem, aby specjalistka krok po kroku mogła omówić całą procedurę.

metody depilacji

Metody depilacji w wersji nowoczesnej – depilacja laserem

Depilacja laserowa polega na przykładaniu głowicy specjalnego urządzenia do wybranych partii ciała. Emituje ono wiązki świetlne, które docierają ok. 0,5 cm pod skórę i niszczą struktury, które są odpowiedzialne za wzrost włosów. Aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt i trwale pozbyć się owłosienia, trzeba przeprowadzić serię depilacji. Cena zabiegu jest dość wysoka, jednak efekt w pełni to wynagradza. Biorąc pod uwagę trwałość efektów – cena zabiegu po kilku latach może się zwrócić (zaoszczędzimy na jednorazowym wosku, maszynkach etc.)

Depilacja laserowa w zależności od wrażliwości jest mniej lub bardziej bolesna. W trakcie zabiegu można odczuwać delikatny dyskomfort. Jednak osobom bardzo wrażliwym, zaleca się zastosowanie specjalnych maści znieczulających. Warto także podkreślić, że zabiegi laserowe, pozwalają na znaczne oszczędzenie czasu. Po całej serii, można się cieszyć całkiem gładką skórą bez konieczności poświęcania cennego czasu na golenie.

Istnieje kilka kluczowych przeciwwskazań do przystąpienia do depilacji laserowej. Przede wszystkim nie jest to rozwiązanie dla kobiet w ciąży, kobiet karmiących, osób chorych na nowotwory. Z laserów powinno się także zrezygnować w przypadku podrażnień skóry, stanów zapalnych lub zakażeń bakteryjnych, grzybiczych lub wirusowych.

Trzeba także pamiętać o odpowiednim przygotowaniu skóry przed zabiegiem. Nie powinna być ona wystawiana na działanie promieni słonecznych, ani poddawana peelingowi czy innym zabiegom złuszczającym. Na miesiąc przed zabiegiem odstawiamy depilatory, wosk i pęsetę – stosujemy wyłącznie jednorazowe maszynki. Chcąc skorzystać z laserowej metody depilacji należy też zaprzestać stosowania leków posiadających składniki światłouczulające (w tym herbatki ziołowe).

W zależności od indywidualnych preferencji oraz możliwości budżetowych, każda osoba może skorzystać z korzystnej dla niej metody depilacji. Zarezerwuj wizytę już dziś!