Wybierz miasto:

Mezoterapia igłowa, rewitalizacja skóry, kwas hialuronowy, botox w służbie urody

Mezoterapia igłowa, rewitalizacja skóry, kwas hialuronowy, botox w służbie urody

Upływający czas sprawia, że skóra staje się cienka, przesuszona, mało elastyczna, a na jej powierzchni pojawiają się zmarszczki. Jest to naturalny proces starzenia się skóry którego nie można zatrzymać, można go jednak trochę opóźnić, aby cieszyć się młodym wyglądem i dobrym samopoczuciem jak najdłużej.

Rewitalizacja skóry, mezoterapia igłowa – zabiegi na poprawę wyglądu twarzy.

Zabiegi rewitalizacji skóry polecane są dla osób w wieku 30 – 60 lat, które chcą odmłodzić wygląd twarzy, a przy okazji poprawić kondycję skóry. Są doskonałe dla osób z problemami potrądzikowymi, przebarwieniami, obwisłą skórą, poradzą sobie również z cieniami pod oczami. Jedną z najskuteczniejszych metod rewitalizacji skóry jest mezoterapia igłowa, która polega na dostarczeniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego i substancji odżywczych. Zabieg przeprowadzany jest poprzez iniekcję, co powoduje, że preparat wstrzykiwany jest bezpośrednio do miejsc, które potrzebują rewitalizacji. Wstrzyknięcia wykonuje się stosunkowo gęsto, co około 1 cm, przez co w trakcie jednego zabiegu powstają dziesiątki malutkich grudek w których znajduje się preparat odżywczy. Po kilkudziesięciu godzinach grudki i ślady po ukłuciach znikają, a preparat zostaje wchłonięty. W ten sposób skóra zostaje nawilżona i odżywiona, a także pobudzona do regeneracji i rewitalizacji. Seria zabiegów mezoterapii igłowej daje niesamowite efekty, a redukcja zmarszczek i cieni pod oczami powoduje, że skóra odzyskuje młody i zdrowy wygląd. Pełne efekty widoczne są po serii 4 – 6 zabiegów przeprowadzonych co 2 – 4 tygodnie. Mezoterapia jest skuteczną metodą głębokiego nawilżenia skóry, uzupełnienia witamin i minerałów. Tak odżywiona skóra staje się napięta i elastyczna, a także rozjaśniona i odmłodzona. Mezoterapia igłowa jest w pełni bezpieczna i nie powoduje nadwrażliwości na słońce, dlatego też zabieg można wykonać o każdej porze roku. Nie ma również przeciwwskazań co do typu skóry, więc mogą z niej skorzystać także osoby o skórze cienkiej i delikatnej. mezoterapia igłowa

Botox – szybkie usuwanie zmarszczek.

Zmarszczki mimiczne to pierwsze zmarszczki pojawiające się na twarzy w efekcie pracy mięśni twarzy, ruchów brwi, czoła, a nawet uśmiechania się. Ponieważ z wiekiem skóra traci elastyczność i jędrność powstawanie zmarszczek to tylko kwestia czasu. Najskuteczniejszym sposobem na likwidację zmarszczek jest popularny botoks, czyli zastosowanie toksyny botulinowej. Botox działa w obrębie mięśni do których został wstrzyknięty, podczas gdy pozostałe mięśnie funkcjonują tak jak dotychczas. Stosuje się go najczęściej na czoło, okolice oczu, przy nasadzie nosa, okolicę ust i szyję. Działanie toksyny botulinowej widoczne jest już po 2 -3 dniach, jednak pełne efekty zobaczymy po około 14 dniach. Wygładzenie zmarszczek za pomocą botoxu nie jest trwałe i utrzymuje się średnio przez 3 – 6 miesięcy. Po tym czasie zabieg można powtórzyć. Botoks jest skuteczną metodą likwidacji zmarszczek, jednak w żaden sposób nie wpływa na poprawę wyglądu skóry, jej jędrność i nawilżenie. Ma jednak wielką moc sprawczą – w kilkanaście minut potrafi wygładzić nawet głębokie zmarszczki.

Kwas hialuronowy – wypełnianie zmarszczek i bruzd.

Poza zmarszczkami mimicznymi, wraz z upływem czasu, na twarzy pojawiają się zmarszczki i bruzdy. Ich powstawanie uzależnione jest od czynników genetycznych, chorób, a także ma związek z nieodpowiednim stylem życia: zła dieta, palenie papierosów, opalanie się, stres, wahania wagi, jak również brak odpowiedniej pielęgnacji skóry. Skóra traci swoją sprężystość, przez co zaczynają pojawiać się drobne zmarszczki pogłębiające się z upływem czasu. Pierwsze pojawiające się zmarszczki to zmarszczki mimiczne, a sposobem na ich pozbycie się jest zabieg z użyciem toksyny botulinowej. Natomiast zmarszczki pojawiające się nieco później są wynikiem utraty kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny ze skóry. Na takie zmarszczki stosowane są wypełniacze z usieciowanym kwasem hialuronowym. Stosuje się je zwłaszcza na bruzdy nosowo – wargowe, bruzdy poniżej kącików ust, zmarszczki w okolicy ust, na czole i w kącikach oczu. Efekty zastosowania kwasu hialuronowego widoczne są od razu po zabiegu, a efekt utrzymuje się przez okres od 9 do 18 miesięcy.

Zarówno zmarszczki mimiczne jak i te późniejsze, pojawiające się z wiekiem nie muszą powodować złego samopoczucia i dyskomfortu. Jeśli źle czujemy się ze zmarszczkami, to na pewno jest to wystarczający powód aby zastosować zabieg z użyciem toksyny botulinowej albo kwasu hialuronowego, w zależności od tego, jakiego rodzaju zmarszczek chcemy się pozbyć.  mezoterapia igłowa

Wróć do listy
Powrót