Problem łysienia staje się coraz  bardziej powszechną dolegliwością dotyczącą zarówno  kobiet, jak i mężczyzn. Występuje, jako efekt towarzyszący chorobom ogólnoustrojowym organizmu lub, jako schorzenie związane z jego patofizjologią. Może być trwałe, bądź przejściowe i dotykać całego obszaru owłosionej skóry głowy lub tylko jej części. Istnieje kilka rodzajów łysienia, z których wyróżniamy łysienie anagenowe, telogenowe, androgenowe, bliznowaciejące i plackowate.

Wyróżniamy następujące fazy łysienia

Łysienie anagenowe to proces, który jest rozległy i szerzy się w bardzo szybkim tempie.  Ze względu na to, iż większość włosów na skórze głowy znajduje się w fazie anagenu. Jest wynikiem czynników takich, jak metale ciężkie, promieniowanie jonizujące, leki przeciwnowotworowe, substancje toksyczne, głodówki.
Wzmagasz się z nadmiarem wypadających włosów?  Jeśli tak,  to mezoterapia igłowa  jest doskonałym zabiegiem dla Twoich potrzeb!

Ten rodzaj łysienia jest odwracalne pod warunkiem, że czynnik je powodujący zostaje wyeliminowany.

Łysienie telogenowe polega na skróceniu fazy anagenowej włosa, czego skutkiem jest więcej włosów w fazie telogenowej. Wywoływane przez stres, gorączkę, leki przeciwzakrzepowe oraz antykoncepcyjne, poród. Największe znaczenie ma leczenie przyczynowe. Łysienie telogenowe jest odwracalne.

Łysienie androgenowe to takie, na które nie mamy wpływu i w większości przypadków związane jest z genetyką. Nasila się z wiekiem, częściej występujące u mężczyzn ok. 80%, niż u kobiet ok. 60%.Nie bez znaczenia pozostaje stres, podwyższony poziom androgenów i nieodpowiednia pielęgnacja skóry głowy. Wiele metod leczenia nie jest skutecznych.
Dlatego w przypadku, gdy czynnikiem jest genetyka można tylko opóźnić proces łysienia.

Łysienie bliznowaciejące objawia się naciekiem zapalnym w badaniu histopatologicznym, a w miejscu, gdzie wcześniej znajdowało się ujście mieszka włosowego narasta tkanka włóknista, czyli blizna. Ten typ łysienia powoduje trwałą i nieodwracalną utratę włosów. Łysienie plackowate leżu u podstaw autoimmunologii organizmu. Podstawowe cechy charakterystyczne dla tego rodzaju łysienia to brak nacieków zapalnych, brak bliznowacenia oraz brak zaniku mieszka włosowego. Objawy to regularne ogniska w okolicy potylicy i części czołowo-ciemieniowej. Dostępne jest leczenie. W celu profilaktyki łysienia oprócz wdrożenia odpowiednich leków w przypadku zdiagnozowania konkretnego łysienia, dostępne są zabiegi kosmetologii i medycyny estetycznej.

 

łysienia

Jednym z najczęściej stosowanych zabiegów jest mezoterapia igłowa skóry głowy. Działanie terapeutyczne mezoterapii polega na wzmacnianiu struktury włosów i przeciwdziałaniu ich wypadaniu za pomocą iniekcji. Preparaty do wstrzykiwania mogą być gotowe lub skomponowane indywidualnie pod względem potrzeb.

Składniki aktywne zawarte w preparacie DR.CYJ HAIR FILLER

Produkty do mezoterapii igłowej DR. CYJ HAIR FILLER zawierają unikalne składniki, które dają znakomite efekty w profilaktyce przeciwko łysieniu, przyspieszenia odrostu, pogrubienia i zagęszczenia włosów.

W skład preparatu wchodzi:
– dekapeptyd-10, dekapeptyd-18, dekapeptyd-28, oktapeptyd-2, oktapeptyd-11, oligopeptyd-54, które są zawieszone w macierzy kwasu hialuronowego 0,7%. Do zalet terapii należy poprawa angiogenezy i kondycji skóry głowy. Stymulacja wzrostu włosa, zahamowanie apoptozy komórek włosa, aktywacja wzrostu włosa, namnażanie keratynocytów. Hamowanie działania hormonu DHT (dihydrotestosteronu) przyczyniającego się do procesu łysienia, oraz wpływ na pigment włosa i poprawa kondycji włosów
już istniejących dzięki zawartości oligopeptydu.  Typowe wskazania dla użycia preparatu DR. CYJ to terapia przeciw utracie włosów.
Terapia wspomagająca po utracie włosów po przeszczepie, po chemioterapii oraz zagęszczenie włosów.

Mezoterapia igłowa – przeciwwskazania do zabiegu: 

-ciąża, – laktacja,

– zakażenia bakteryjne,

– wirusowe, grzybicze,

-tendencja do keloidów lub tworzenia blizn,

-choroby skóry i cukrzyca;

Względne  przeciwwskazanie:

-choroby o podłożu autoimmunologicznym,
-aktywne stany zapalne,
-zmiany skórne,
– niedobre samopoczucie,
-zażywanie antybiotyków,
-sterydów,
-leków immunosupresyjnych,
-alergie na składniki preparatu.

 

Produkt do mezoterapii DR. CYJ znajduje się w ampułko strzykawce. Zabieg nie wymaga znieczulenia, ponieważ jest praktycznie bezbolesny. Niezwykle istotnym jest, aby dokładnie zdezynfekować skórę głowy.
Wkłucia wykonywane są w linii przedziałka włosów co 1 cm do skóry właściwej. Po zabiegu
naturalnym jest wyczuwalne pod palcami  niewielkich grudek i uczucie swędzenia utrzymujące się do 1 doby.
W niektórych przypadkach może wystąpić ból głowy w związku ze stresem przed zabiegiem.

Warto przestrzec, iż nadmierne wypadanie włosów, które może wystąpić po zabiegu nie jest związane z negatywnym działaniem produktu, a fazami wzrostu włosa. Pełna kuracja trwa około 2 miesiące, w których należy wykonać 4 zabiegi. Daje to gwarancję najlepszych efektów. Pierwsze efekty widoczne są już po dwóch tygodniach ze względu na uwalnianie i penetrację składników. Terapia wystarcza na okres roku, ale warto wykonać zabieg przypominający po 6 miesiącach od ostatniego zabiegu. Zabieg dedykowany jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

 

mezoterapia igłowa

Łysienie to niezwykle skomplikowany problem, który dotyka bardzo wiele osób. Łysienie nigdy nie występuje samoistnie, ale jako skutek związany z zaburzeniami organizmu. Mezoterapia igłowa DR. CYJ HAIR FILLER to środek, który pomaga zmagać się z problemem łysienia, zwiększając gęstość włosów, jednocześnie wpływając na ich kondycję. Dzięki opatentowanej strukturze składników 7 peptydów i kwasu hialuronowego preparat ten zyskał nagrodę „Perła Dermatologii Estetycznej” w 2017 i 2019 roku, a wielu klientów cieszy się do dziś jego efektami.

Umów już dziś wizytę poprzez formularz online!