Piękna, czysta i promienna cera to marzenie wielu kobiet oraz mężczyzn. Trzeba jednak przyznać, że mało kto jest w pełni zadowolony z wyglądu swojej skóry. Wielu z nas boryka się z uporczywym trądzikiem, zaskórnikami i krostkami. Niektóre problemy z cerą to wynik niewłaściwej pielęgnacji, zanieczyszczonego powietrza, złej diety czy zaburzeń hormonalnych. W grę wchodzą także inne czynniki biologiczne i genetyczne. Wychodząc naprzeciw potrzebom kobiet i mężczyzn w różnym wieku, kosmetolodzy opracowali wiele zabiegów oczyszczających. Są polecane każdemu, kto pragnie w bezpieczny i skuteczny sposób poprawić stan swojej cery. Na czym polega oczyszczanie twarzy u kosmetyczki i jakie zabiegi mamy do wyboru?

Kiedy warto udać się na oczyszczanie twarzy u kosmetyczki?

Dbanie o piękną i zdrową cerę to właściwie ciągła walka. Nasze codzienne nawyki mogą mieć ogromny wpływ na wygląd cery. Duże znaczenie ma chociażby dokładny demakijaż, oczyszczanie twarzy delikatnym preparatem, a także dbanie o właściwy poziom nawilżenia skóry. Czasem jednak domowa pielęgnacja nie wystarcza. W takiej sytuacji warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów oczyszczających cerę.

Niektórzy regularnie odwiedzają gabinet kosmetyczny, by utrzymać swoją skórę w dobrym stanie. Inni decydują się na serię zabiegów oczyszczających, kiedy przygotowują się na jakieś ważne wydarzenie. Jeszcze inni udają się do salonu, kiedy nie potrafią samodzielnie poradzić sobie z problemami skórnymi, a zabieg jest dla nich ostatnią deską ratunku. Niezależnie od tego, jak jest w naszej sytuacji, niewątpliwie warto powierzyć wygląd i stan swojej cery w ręce specjalistów. W zależności od tego, jak bardzo nasilony jest nasz problem oraz jakie efekty chcemy osiągnąć, możemy zdecydować się na bardziej delikatny zabieg bądź taki o silnym działaniu. Doświadczony kosmetolog w salonie urody może ocenić stan naszej skóry oraz doradzić najlepsze rozwiązanie.

oczyszczanie twarzy u kosmetyczki

 

Manualne oczyszczanie twarzy i mikrodermabrazja diamentowa- dla kogo?

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów na twarz jest manualne oczyszczanie twarzy u kosmetyczki. Ta metoda jest polecana dla osób borykającymi się z zaskórnikami otwartymi i zamkniętymi oraz innymi zmianami niezapalnymi. Trądzik zapalny i krosty ropne są przeciwwskazaniem do oczyszczania manualnego. Podczas zabiegu kosmetyczka wykonuje dokładny demakijaż twarzy, po czym nakłada na nią specjalny krem zmiękczający. Pod wpływem pary wodnej pory skóry otwierają się, a wtedy kosmetyczka może usunąć zanieczyszczenia za pomocą sprawnych ruchów palcami. Po zakończeniu zabiegu zazwyczaj stosuje się maskę kojącą. Cały zabieg odbywa się z zachowaniem odpowiednich warunków higienicznych, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny. Oczyszczanie manualne często stanowi wstęp do innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Osoby, które chcą delikatnie oczyścić cerę mogą skorzystać także z mikrodermabrazji diamentowej. Zabieg ten jest świetną alternatywą dla klasycznego peelingu mechanicznego. Specjalne urządzenie z diamentową głowicą ściera wierzchnią warstwę skóry, tym samym pozbywając się martwych komórek i innych zanieczyszczeń. Co więcej, zabieg stymuluje pracę włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra jest wyraźnie odświeżona i zregenerowana.

oczyszczanie twarzy u kosmetyczki

 

Peeling kawitacyjny oraz chemiczny- innowacyjne zabiegi oczyszczające

Osoby, którym zależy na bardziej dogłębnym oczyszczeniu cery, mogą zdecydować się na jeden z nowoczesnych peelingów. Peeling kawitacyjny opiera się na działaniu ultradźwięków. Na uprzednio nawilżonej skórze twarzy powstają mikropęcherzyki, które pękają pod wpływem drgań ultradźwiękowych. Na skutek tego skóra jest oczyszczona, odświeżona oraz pobudzona do produkcji włókien kolagenowych i elastyny.

Jednymi z najczęściej wybieranych zabiegów pielęgnacyjnych są różnego rodzaju peelingi chemiczne. Są to zabiegi silnie złuszczające naskórek, które wykorzystują działanie kwasów AHA i BHA. Wysokie stężenia substancji złuszczających pozwalają osiągnąć naprawdę spektakularne efekty. W salonach J’adore Instytut wykonujemy peelingi chemiczne firmy Mediderma. Dla każdego naszego klienta dobierzemy najlepszy rodzaj peelingu, uwzględniając jego potrzeby, stan cery oraz nasilenie zmian skórnych. Do tego typu zabiegów oczyszczających najczęściej wykorzystuje się kwas glikolowy,  migdałowy, mlekowy, Tca, oraz salicylowy.

Peeling laserowy dla najbardziej wymagających

Jednym z najbardziej intensywnych zabiegów na oczyszczanie twarzy u kosmetyczki jest peeling laserowy. W naszych gabinetach oferujemy między innymi zabieg laserem frakcyjnym iPixel. Efektem zabiegu jest dogłębny resurfacing skóry oraz likwidacja zaskórników, wyprysków i nieestetycznych zmian skórnych. Sam zabieg poprawia także napięcie skóry i pomaga zmniejszyć rozszerzone pory, co zapobiega nawrotowi trądziku lub wysypu zaskórników. Fale elektromagnetyczne wytwarzane przez laser głęboko penetrują skórę, a jednocześnie nie uszkadzają tkanek, dlatego zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny. Pragniesz w profesjonalny sposób zadbać o wygląd swojej cery? Umów się na konsultację w naszym salonie w Warszawie lub Krakowie!