Postępy w medycynie, leczenie chorób które jeszcze do niedawna były nieuleczalne i ciągły rozwój nauki powodują, że człowiek żyje coraz dłużej. Jednak czasu nie da się oszukać i na pewnych obszarach naszego ciała szybko widać nasz wiek. Zdradzają to głównie takie obszary jak oczy, szyja, dłonie i kolana. Jednak wraz z postępem medycyny, nastąpił również duży rozwój medycyny estetycznej, która w praktyczny sposób pozwoli nam cofnąć czas oraz odzyskać młodzieńczy wygląd.

Oczy – jak przywrócić im młodzieńczy wygląd?

Skóra wokół oczu jest cienka i delikatna, dlatego to właśnie wokół nich pojawiają się pierwsze zmarszczki. Stres, niewyspanie, długie godziny spędzane przed komputerem powodują, że pojawiają się sińce pod oczami, opadające powieki, a spojrzenie traci dawny blask. Poza tym oko jest cały czas w ruchu, mruganie i mrużenie oczu w dużym stopniu przyczyniają się do powstawania zmarszczek i nie jesteśmy w stanie tego uniknąć. Z tej sytuacji są dwa wyjścia, albo ją zaakceptujemy, albo wspomożemy się zabiegami kosmetycznymi, które poprawią wygląd delikatnej skóry wokół oczu.

– plazma IQ – nieinwazyjny lifting.

Plazma IQ to nowoczesne urządzenie służące do wykonania bezinwazyjnego liftingu za pomocą mikrowiązek plazmy. Zabieg wykonywany jest w obrębie naskórka, nie powoduje uszkodzenia skóry, a co za tym idzie, można po nim wrócić do normalnej aktywności. Zabieg z użyciem plazmy IQ zmniejszy zmarszczki wokół oczu i pozwoli zniwelować opadające powieki. Efekt zabiegu utrzymuje się od 2 do 4 lat.

– botoks i kwas hialuronowy – na zmarszczki wokół oczu.

Botoks, czyli ostrzykiwanie zmarszczek toksyną botulinową powoduje blokadę połączeń nerwowo – mięśniowych w tkankach. Dzięki temu następuje wygładzenie zmarszczek mimicznych wokół oczu, a końcowy efekt zabiegu widoczny jest po około 23 dniach. Podobne efekty daje również zastosowanie kwasu hialuronowego z tym, że kwas dodatkowo nawilża ostrzykiwane miejsca. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego pozwoli na zniwelowanie drobnych zmarszczek, a także poprawi sprężystość i jędrność skóry.

– mezoterapia oczu

Cienie i worki pod oczami wyglądają nieestetycznie, powodując że twarz wygląda staro i jest zmęczona. Poradzi sobie z nimi zabieg mezoterapii, podczas którego w głąb skóry wstrzykiwane są substancje aktywne. Taki preparat to swego rodzaju „bomba witaminowa” zawierająca kwas hialuronowy i witaminy A,C i E. Preparat wstrzyknięty w skórę odżywia ją, regeneruje i odmładza.

młodzieńczy wygląd

Szyja – to ona zdradza nasz wiek.

Poprzeczne zmarszczki na szyi pojawiają się bardzo szybko i jest to wynik opuszczania podbródka i garbienia się. Głowę opuszczamy bardzo często, a skóra szyi jest delikatna i cienka, dlatego oznaki starzenia są na niej szybko widoczne. Mówi się, że szyja zdradza nasz wiek, żeby to jednak nie było takie oczywiste wystarczy o nią odpowiednio zadbać.

– zabiegi clearlift i ipixel – przywracają młodzieńczy wygląd.

Laser frakcyjny Alma Harmony Pro ClearLift to jedno z najnowocześniejszych urządzeń wykorzystujących wiązkę światła w celu poprawy jakości skóry. Zabieg cechuje się wyjątkową skutecznością, doskonale sprawdza się przy wygładzeniu zmarszczek na szyi, usuwa blizny i przebarwienia, które powstają wraz z wiekiem. Po zabiegu ClearLift skóra odzyskuje młody wygląd, staje się wygładzona i sprężysta.

Podobne właściwości ma laser IPIXEL, który doskonale usuwa zmarszczki, blizny i przebarwienia. Zabieg z użyciem lasera IPIXEL powoduje złuszczenie naskórka, dzięki czemu skóra staje się gładka, wyrównana i wyraźnie młodsza. Obie metody z wykorzystaniem lasera są nieinwazyjne i bardzo skuteczne – młodzieńczy wygląd staje się możliwy do osiągnięcia.

Dłonie – najbardziej zapracowana część ciała.

Dłonie służą nam do wykonywania wielu czynności i trudno sobie wyobrazić życie bez nich. Jednocześnie są stale narażane na kontakt z detergentami i warunki atmosferyczne, a to sprawia, że skóra dłoni szybko się starzeje. Stają się one szorstkie, tracą jędrność, często pojawiają się przebarwienia.

– laser Harmony XL Alma Lasers na walkę z plamami.

Ten nowoczesny laser wykorzystywany jest głównie do zabiegów związanych z leczeniem zmian pigmentacyjnych, czyli wszelkich plam i przebarwień pojawiających się na skórze. Działanie lasera powoduje rozbicie przebarwień i samoczynne wchłonięcie plam przez organizm. Zabieg jest bardzo skuteczny i niemalże bezbolesny.

– kwas hialuronowy – ujędrnienie i nawilżenie.

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym organizmie, jednak wraz z upływem czasu jest go coraz mniej, przez co skóra staje się pomarszczona i sucha. Aby dłonie odzyskały dawną elastyczność, gładkość i jędrność zaleca się wykonanie zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego i uzupełnienie jego niedoboru w skórze dłoni.

młodzieńczy wygląd

Kolana – co zrobić by odzyskały młodość?

Skóra kolan rozciągana jest praktycznie przy każdym kroku, nic więc dziwnego, że szybko stają się pomarszczone i nieestetyczne. Traci ona swoją jędrność i gęstość zdradzając naszą prawdziwą metryczkę.

-zabiegi ClearLift i Accent XL – poprawa kondycji skóry na kolanach

Laser frakcyjny Alma Harmony Pro ClearLift dzięki wiązce światła wprowadzanej do skóry na głębokość 3mm sprawia, że skóra staje się wygładzona, elastyczna i jędrna. Zabieg ten przywróci kolanom młodzieńczy wygląd, a także w razie konieczności zlikwiduje pojawiające się przebarwienia.

Wokół kolan często pojawia się również cellulit, którego pozbędziemy się stosując zabiegi z użyciem lasera Alma Accent XL. Fale radiowe podgrzewają podskórne warstwy tłuszczu i przyspieszają krążenie krwi. Powoduje to rozbicie grudek tłuszczu i wydalenie ich przez organizm. Zabieg powoduje skuteczną likwidację cellulitu, sprawia że skóra staje się jędrna i elastyczna.