Naukowcy, lekarze oraz kosmetolodzy już od dawna alarmują i przedstawiają niekorzystne skutki, do jakich może doprowadzić częste korzystanie z solarium oraz intensywnych „kąpieli” słonecznych. Jego wadą jest przede wszystkim to, że lampy wydzielające promienie UV, są rakotwórcze. Dodatkową wadą jest fakt, iż skóra poddawana częstym kontaktom z wysoką temperaturą starzeje się znacznie szybciej. Zamiast z solarium o wiele lepiej jest korzystać z  bezpiecznych alternatyw. Najbardziej popularnym staje się obecnie zabieg opalania natryskowego. Poniżej przedstawiamy szczegółową charakterystykę tego zabiegu.

Czym jest zabieg opalania natryskowego?

Opalanie natryskowe to w pełni bezpieczny i nieinwazyjny zabieg, którego efektem jest opalenizna skóry w wybranej tonacji. Na skórę wybranej partii ciała nakłada się za pomocą specjalnej maszyny – równomierną mgiełkę z preparatem brązującym. Piękna i zdrowa opalenizna jest gotowa w 25 minut. Tyle trwa opalanie natryskowe, przeprowadzane w specjalnym namiocie.

Jak przygotować się do zabiegu?

Aby w pełni cieszyć się zadowalającym efektem opalania natryskowego oraz maksymalnie wydłużyć jego trwałość warto odpowiednio przygotować skórę do zabiegu. Dzień przed zabiegiem (lub w dniu zabiegu) należy wykonać peeling całego ciała, preparatem który nie posiada natłuszczających właściwości.

Przed samym zabiegiem skóra musi być czysta, sucha, nie można jej smarować kremami, balsamami, samoopalaczami. W ten sposób barwnik z opalania będzie miał możliwość skuteczniej wchłonąć się oraz utrwalić na naskórku. Dodatkowo zminimalizujemy w ten sposób ryzyko powstawania plam czy zacieków. Zabieg opalania natryskowego wykonuje się w specjalnym namiocie, w jednorazowej bieliźnie. Włosy zabezpiecza się specjalnym czepkiem. Najlepiej na zabieg przyjść w ciemnych, luźnych ubraniach – aby uchronić jasną odzież przed ewentualnym zabrudzeniem. 

zabieg opalania natryskowego

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania opalania natryskowego?

Chociaż opalanie natryskowe jest najbezpieczniejszą formą uzyskiwania opalenizny, to jednak nie każdy może z takich zabiegów korzystać. Przeciwwskazaniem jest skóra podrażniona oraz skóra z trudno gojącymi się ranami. Łuszczyca jest chorobą, przez którą nie zostanie wykonane opalanie natryskowe (jeśli zmiany chorobowe wstępują w miejscach które mają zostać „opalone”). Dodatkowo opinie specjalistów są jednoznaczne – nie jest to zabieg dla tych, którzy borykają się z nadmierną potliwością oraz astmą.

Pamiętajmy jednak, że przeciwwskazaniem do opalania natryskowego nie jest ciąża ani okres karmienia piersią. Kobiety, które noszą pod sercem dziecko albo naturalnie karmią swoją latorośl również mogą uzyskać piękna i zdrową opaleniznę w kabinie opalanie natryskowego.

Wskazówki, które warto wziąć pod uwagę po opalaniu natryskowym

Osoby, które zdecydują się na zabieg opalania natryskowego, powinny wziąć pod uwagę wskazówki, które są ważne przy postępowaniu już po uzyskaniu opalenizny. Zaraz po opryskaniu ciała mgiełką brązującą warto założyć luźne i najlepiej czarne ubranie. Świeża opalenizna może jeszcze się ścierać i pozostawiać brudne ślady. Przez około 8 h po zabiegu należy unikać kontaktu z wodą oraz sytuacji, które spowodowałyby nadmierne pocenie się ciała (np. sauna, siłownia). Przez kolejne dwa tygodnie nie zaleca się depilowania opalonych części ciała maszynką ani stosowania peelingów skóry. Okazuje się też, że efekty opalania natryskowego mogą być szybciej zniwelowane po pobycie w saunie albo kąpieli w basenie z chlorowaną wodą. Aby podtrzymać opaleniznę zaleca się stosowanie  brązującego balsamu nawilżającego do codziennej pielęgnacji.

zabieg opalania natryskowego

Krótkie podsumowanie

Zdrową, bezpieczną, a przede wszystkim ekspresową opaleniznę uzyskasz już w 25 minut – tyle średnio trwa zabieg brązujący ciało. Opalać można całe ciało albo tylko wybrane jego partie (np. same nogi lub tułów). Specjalistka dobiera do naturalnej karnacji tonację opalenizny, jaką uzyska się poprzez opalanie natryskowe. Cena każdorazowego zabiegu zależy od partii ciała, jaka ma być poddana opalaniu. Efekt pięknej, złocistej opalenizny utrzymuje się w zależności od indywidualnych predyspozycji od kilku do nawet kilkunastu dni. 

Zabieg opalania natryskowego jest idealny dla tych, którzy nie mają czasu na opalanie naturalnymi promieniami słońca albo nie chcą korzystać z groźnego dla skóry solarium. To doskonały sposób na opaleniznę, która wpływa na atrakcyjność naszego wyglądu, kiedy szykujemy się na przykład na wielkie wyjście.

Na zabieg możesz zapisać się o dowolnej porze – za pomocą systemu rezerwacji online