Lipiec i sierpień to okres, w którym opalanie natryskowe cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Kobiety decydują się na wykonanie takiego zabiegu głównie ze względu na szybkie i widoczne efekty w postaci pięknej, naturalnej opalenizny. Również dlatego, że jest to jedyna bezpieczna i zdrowa forma opalania się. Oczywiście nie jest to wyłączny okres, podczas którego warto skorzystać z takiego zabiegu. W ostatnich latach zauważamy, że także w innych miesiącach klientki zapisują się na zdrowe opalanie. Najczęściej chcą uzyskać piękną opaleniznę przed ślubem, ważnym przyjęciem czy wyjazdem do ciepłych krajów w okresie ferii zimowych. Jednym słowem, opalanie natryskowe stało się modne przez cały rok.

Opalanie natryskowe – na czym polega?

Zabieg opalania natryskowego powstał w szczytnym celu. Przede wszystkim miał być formą uzyskania pięknej opalenizny bez wystawiania skóry na szkodliwe promieniowanie słoneczne. Badania udowodniły, że zarówno naturalne słońce, jak i promieniowanie, z którym mamy do czynienia podczas wizyty w solarium, są równie niebezpieczne dla naszego zdrowia. Zaczęto szukać sposobu na uzyskanie pięknej opalenizny, bez oddziaływania naturalnego światła i promieniowania. Tak powstało opalanie natryskowe.

Opalanie natryskowe jest doskonałą alternatywą również dla domowych metod chemicznego opalania (np. stosowanie kremów brązujących, samoopalaczy, chusteczek samoopalających). Każda z Pań, która kiedykolwiek chciała uzyskać brązowy odcień skóry samodzielnie w domu, na pewno doskonale sobie zdaje sprawę z tego, jak trudne jest to zadanie. Uniknięcie przebarwień, zacieków i niejednolitego kolorytu jest często prawie niemożliwe. Szczególnie wtedy, gdy nie mamy w tym wprawy. Opalanie natryskowe nie generuje takich problemów. Klientka nie musi robić praktycznie nic. Zabieg jest przeprowadzany pod czujnym okiem specjalisty kosmetologa, więc nie występuje takie zagrożenie, że uzyskany kolor będzie brzydki, nienaturalny czy niejednolity.

Opalanie natryskowe to prosty, przyjemny i oczywiście bezbolesny zabieg. Wystarczy 15 minut, by przy użyciu nowoczesnej maszyny SunFx uzyskać taką opaleniznę, jakiej pożądamy. Co ważniejsze, jest to zabieg przeznaczony także dla osób posiadających wrażliwą skórę, cierpiących na bielactwo i alergie. Przed wykonaniem właściwego zabiegu, klientka ma możliwość wyboru stopnia i odcienia opalenizny. W podejmowaniu decyzji towarzyszy jej pracownik salonu J’adore, posiadający wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów samoopalających, potrafiący doradzić, jaki odcień opalenizny będzie najlepszy w przypadku danego typu urody.

Opalanie natryskowe – jak się przygotować?

Opalanie natryskowe nie wymaga specjalnego przygotowania, ale warto dokonać dokładnego peelingu ciała, by opalenizna była trwalsza i piękniejsza. Złuszczanie naskórka można wykonać w gabinecie kosmetycznym. W ten sposób uzyskujemy gwarancję, że skóra zostanie równomiernie złuszczona. Wykonanie peelingu przed zabiegiem ma też inną, dodatkową zaletę. Ciało staje się gładsze, wygląda na młodsze i zdrowsze.

Trzeba też pamiętać o tym, że w dniu wykonywania zabiegu opalania natryskowego należy zrezygnować z nakładania balsamu nawilżającego lub innego kosmetyku. Skóra powinna być czysta i naturalna.

Opalanie natryskowe – jak długo się utrzymuje?

Opalenizna uzyskana w wyniku opalania natryskowego utrzymuje się około 2-3 tygodni, a następnie złuszcza się w sposób równomierny i naturalny. Schodzenie opalenizny nie jest widoczne gołym okiem. Nie pojawiają się żadne prześwity, czy miejscowe ubytki w kolorze opalenizny. Całe ciało równocześnie i stopniowo traci kolor.

opalanie natryskowe

Opalanie natryskowe w ciąży

Nie od dzisiaj wiadomo, że kobiety w ciąży powinny zrezygnować z opalania na słońcu i z korzystania z solarium. A jak jest w przypadku opalania natryskowego? Wszystko zależy od technologii i preparatu używanego w danym gabinecie kosmetycznym. W salonie J’adore korzystamy z systemu SunFX, który opracował specjalną formułę opalania dla kobiet w ciąży. Bezpieczną, nieszkodliwą, a dającą widoczny efekt. W tym przypadku opalenizna utrzymuje się nieco krócej, około 10 dni.

Opalanie natryskowe to najszybszy sposób na uzyskanie pięknej i równomiernej opalenizny. Ta zdrowa i bezpieczna metoda opalania ciała nadaje się dla każdego typu skóry i jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Jednak największa zaleta opalania natryskowego tkwi w tym, że dla uzyskania ponętnego brązowego koloru skóry nie trzeba wystawiać ciała na szkodliwe działanie promieni słonecznych, które nie tylko przyspieszają starzenie się naskórka, ale również mogą doprowadzić do poparzeń czy raka skóry.

Cieszy nas, że opalanie natryskowe ma bardzo dobre opinie wśród osób, które nam zaufały. Co więcej, zauważamy, że klientki coraz częściej decydują się na wcześniejszy peeling ciała, rozumiejąc dodatkowe korzyści, jakie płyną z takiego połączenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Fakty i mity na temat opalania

baner

Umów wizytę na opalanie natryskowe