Osobom zdrowym bez żadnych zaburzeń organizmu, szacuję się dzienne wypadanie włosów od 50-300 włosów na głowie. Niepokój pojawia się gdy ta liczba ulega zwiększeniu. Jedynie prawidłowe i wczesne zdiagnozowanie powodu wypadania włosów, a także wdrążenie odpowiedniego leczenia pomoże ograniczyć proces wypadających włosów.  Istnieje szereg metod redukcji ilości wypadających włosów. Alternatywnym sposobem leczenia problemu wypadających włosów o różnorakiej etiologii jest zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego (PRP). Już w latach 70 XX wieku istnieją pierwsze pozytywne wyniki badań, działania regeneracyjnego  osocza na różnorakie dolegliwości. 

 

Wpływ osocza bogatopłytkowego

Oddziaływanie kuracji z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego  na porost włosów zostało wielokrotnie szczegółowo i profesjonalnie zbadane. Wyniki badań obrazują wysoką skuteczność,
a także bezpieczeństwo zabiegowe! Podawane osocze metodą mezoterapii igłowej,  z powodu wysokiej zawartości czynników wzrostów. Pobudza w skórze wiele mechanizmów komórkowych, które skutecznie powodują zmniejszenie ilości wypadających włosów, a także polepszenia kondycji włosa.  Wstrzyknięcie osocza w skórę głowy  jest wartościową alternatywą w terapii łysienia. Profesjonalnie przeprowadzony zabieg wiąże się z niskim ryzykiem pojawienia się ewentualnych powikłań.  

 

Wykorzystanie osocza w terapii wypadania włosów

Zabieg  poleca się osobom,  u których  wypadanie włosów wywołane jest przewlekłym stresem, przebytymi chorobami ustrojowymi, przyjmowaniem leków oraz zaburzeniami hormonalnymi. Od niedawna osocze zalecane jest  jako dodatkowa metoda kuracji w przypadku pacjentów z  łysiniem  androgenowym.  Zastosowanie osocza bogatopłytkowego poleca się również klientom  u których problem z wypadaniem włosów jest dziedziczone- jako skuteczna forma profilaktyki. 

Płytki krwi działają na strukturę i kondycję włosów, wpływają również na nawilżenie skóry głowy, a także regulują działanie gruczołów łojowych.  Skuteczność terapii osoczem oparta jest na wpływie czynników wzrostu, które uwalniane są przez płytki krwi. Oddziałują bezpośrednio na mieszek włosa, który pobudza proces wzrostu włosa. 

 

Procedura zabiegowa z użyciem osocza bogatopłytkowego.

 

Przed wykonaniem zabiegu lekarz przeprowadzający zabieg wyklucza wszystkie przeciwskazania. Przed  rozpoczęciem procedury lekarz medycyny  estetycznej  dokładnie myje dłonie, dezynfekuje
i zakłada rękawiczki jednorazowe. Terapia rozpoczyna się od pobrania krwi pacjenta. Ilość pobranej krwi zależna jest od wielkości obszaru zabiegowego, jednak zazwyczaj jest to ilość 10-30 ml. Następnie lekarz otrzymuje osocze bogato płytkowe przy wykorzystaniu specjalnej wirówki laboratoryjnej.  Do zabiegu lekarz wykorzystuje odseparowaną żółtawo- przeźroczysta część osocza. Czerwone krwinki nie są wykorzystywane do zabiegu dlatego nie zostają pobierane. Lekarz podczas  zabiegu wykorzystuje  cienkie i krótkie igły.

Zmniejsza to możliwość powstania siniaków i krwiaków po przeprowadzonym zabiegu.  Lekarz wstrzykuje osocze  podskórnie w odstępach 2-3 cm.
Zabieg nie jest zbyt przyjemny w odczuciu, dla pacjentów o zwiększonej wrażliwości zaleca się wykorzystanie znieczulenia przed procedurą mezoterapia igłowej osocza. Sam czas iniekcji trwa około 10 minut, a cały zabieg około 30 minut. Zabieg z wykorzystaniem osocza należy wykonać od razu po odwirowaniu krwi pacjenta. Z upływem czasu płytki krwi tracą swoją aktywność.
Ilość wykonywanych zabiegów jest kwestią indywidualną ustaloną podczas wizyty konsultacyjnej z lekarzem medycyny estetycznej dr Lidią Majewską.  Zaleca się jednak wykonanie serii zabiegów od 3-6 w dostępach 3 tygodni. 

Przeciwskazania do wykonania zabiegu.

 

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogato płytkowego należy do bezpiecznych kuracji leczenia wypadania włosów- jednak  istnieje kilka  przeciwwskazań do wykonania zabiegu:

-bolerioza

-ciąża, 

-okres laktacji, 

-zaburzenia krzepnięcia krwi. 

 

Jak długo należy czekać na efekty zabiegowe?

 

Po wykonaniu zalecanej przez lekarza medycyny estetycznej ilości powtórzeń terapii osoczem, oraz sugerowanej częstotliwości zabiegowej. Realne efekty obserwujemy po trzech miesiącach kuracji. Pacjenci obserwują znaczną poprawę wzrostu nowych włosów, zatrzymania ilości wypadających  oraz wzmocnienia i pogrubienia struktury włosa. 

 

Umów się na zabieg za pomocą naszego internetowego formularza!