Profesjonalne dbanie o skórę twarzy i dekoltu jest dzisiaj wpisane w codzienne rytuały upiększające. Zgodnie z obowiązującym kanonem piękna, nasza cera ma być wolna od jakichkolwiek niedoskonałości. Uznaniem cieszy się skóra idealnie gładka, bez zmarszczek, przebarwień, blizn czy wyprysków. Nie zawsze udaje nam się to osiągnąć domowymi sposobami, dlatego korzystamy z usług specjalistów, którzy przy dobraniu właściwych zabiegów zadbają o należytą kondycję i wygląd naszej twarzy. Jednym z podstawowych zabiegów, który odświeża i oczyszcza dogłębnie skórę, sprawiając przy tym, że ta odzyskuje młody wygląd jest peeling kawitacyjny. Wszystko o tym zabiegu kosmetycznym przeczytacie poniżej. 

Co to jest peeling kawitacyjny i dlaczego warto go stosować? 

Peeling kawitacyjny to nieinwazyjny sposób na oczyszczenie skóry ze złogów i martwego naskórka. To zabieg, który można z powodzeniem stosować przez cały rok. Najchętniej wykorzystywany jest w ramach odświeżenia wyglądu skóry twarzy albo przed bardziej inwazyjnymi zabiegami w celu wzmocnienia efektu. Kawitacja, wykorzystuje ultradźwięki. To one pozwalają dotrzeć w sposób delikatny, głębiej w komórki skóry. Zabieg jest bardziej komfortowy aniżeli oczyszczanie manualne czy peeling chemiczny.

Efekty peelingu kawitacyjnego widać już po pierwszym zabiegu, natomiast dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się wykonanie całej serii. Ponieważ jest to zabieg w pełni bezpieczny i łagodny dla naszej skóry, można go realizować nawet co kilka dni. Po 5-9 zabiegach udaje się nie tylko złuszczyć martwy naskórek, ale też sprawić, że skóra staje się bardziej napięta. Lekko wygładzą się drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny. Pory się oczyszczają, a skóra staje się w pełni dotleniona.

O tym, jak wygląda i ile kosztuje peeling kawitacyjny opowie kosmetolog, która będzie wykonywać zabiegi. To ona zresztą poleci nam łączenie kawitacji z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi, dzięki którym możliwe stanie się wzmocnienie pożądanych efektów. 

Wszystkie zabiegi dobiera się indywidualnie, a pod uwagę bierze się przede wszystkim: rodzaj skóry, niedoskonałości i chęć ich zwalczenia oraz osobiste oczekiwania klientek salonów kosmetycznych. Pewne jest, że peeling kawitacyjny stosuje się jako samodzielny zabieg pielęgnujący i oczyszczający skórę ale również jako zabieg wspomagający i poprzedzający inne. Wzmacnia działanie odżywczych preparatów. 

kosmetolog, peeling kawitacyjny

Jak wzmocnić efekt peelingu kawitacyjnego? 

Peeling kawitacyjny może być doskonałym wstępem do realizacji innych zabiegów, w tym tych witaminowych. Dzięki dogłębnemu oczyszczeniu skóry twarzy preparaty odżywcze mogą wnikać w głębsze struktury komórek skórnych, przez co działać szybciej i lepiej. Zaleca się, by peeling kawitacyjny realizowany był zawsze przed kuracją z zastosowaniem witaminy C czy też witaminy młodości, czyli E. Peeling kawitacyjny można łączyć np. z zabiegiem oczyszczania manualnego całej twarzy lub doszczyszczania manualnego wybranej partii.

Kawitacja sprawdzi się też doskonale jako wstęp przed zabiegami z zastosowaniem kwasu hialuronowego, który ma działanie przeciwzmarszczkowe i ujędrniające. 

Peeling kawitacyjny i kwasy – jak łączyć zabiegi? 

Okazuje się, że doskonałe efekty kawitacji można uzyskać poprzez łączenie tego zabiegu również z peelingami medycznymi. Przez cały rok zarówno na skórę twarzy, jak i dekoltu stosować można między innymi peeling migdałowy. Ten świetnie wpływa na oczyszczenie skóry, normalizuje pracę gruczołów łojowych, niweluje też przetłuszczanie się skóry, ale optymalnie nawilża ją. Cena peelingu kawitacyjnego jest uzależniona jest od ewentualnego rozbudowania zabiegu. 

Sama kawitacja to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, natomiast peeling połączony z dodatkowymi preparatami będzie kosztował nieco więcej. Z całą jednak pewnością to wydatek warty spektakularnych efektów. Skóra staje się odmłodzona, idealnie gładka, odżywiona, bez zbędnych niedoskonałości.

Nie czekaj! Umów się na zabieg poprzez wygodny formularz