Peelingi medyczne – sposób na piękną skórę

Problemy skórne to coraz częstszy problem ponad połowy Polek. Zła dieta, stres, zanieczyszczone powietrze i mała ilość snu  od razu wpływają na jakość skóry oraz jej wygląd.. Jednym z popularniejszych zabiegów poprawiających kondycję skóry są peelingi chemiczne.

Kto może korzystać z zabiegów peelingów chemicznych? 

Jest to zabieg przeprowadzany głównie na skórze młodej, która ma tendencję do problemów łojotokowych. Polega on na nakładaniu na skórę twarzy (jak również ciała) różnych związków chemicznych, których skład powoduje złuszczanie, a następnie regenerację naskórka i skóry właściwej. W peelingu chemicznym jako substancja złuszczająca i przeciwzapalna stosowany jest odpowiedni kwas, którego stężenie dobierane jest indywidualnie do rodzaju cery i leczonych niedoskonałości.


ngipeelingi medyczne

W jakim celu wykonuje się peelingi medyczne ?

Peelingi chemiczne doskonale poprawiają kondycje skóry. Dobrze przeprowadzony zabieg z użyciem peelingu chemicznego poprawia stan naskórka, a często także skóry właściwej. Poza tym redukuje drobne zmarszczki, przywraca skórze jędrność i elastyczność, jest bardzo skuteczny w leczeniu trądziku, blizn potrądzikowych, a także przebarwień. Co więcej, peelingi chemiczne nie tylko głęboko oczyszczają skórę, ale również wygładza ją, rozjaśnia, poprawia napięcie i sprężystość, redukuje widoczne blizny, regeneruje i nawilża. Ma także właściwości regulujące wydzielanie sebum, regenerację włókien kolagenowych, zwężenie porów, a także spłycenie i zminimalizowanie blizn potrądzikowych i rozstępów.

Peelingi medyczne – rodzaje

Do najpopularniejszych i najskuteczniejszych peelingów chemicznych należą Retises CT, kwas felurowy sesderma, kwas salicylowy, migdałowy i azelainowy. Wyjaśnijmy więc czym się charakteryzują i do jakiego typu skóry mogą być zastosowane.

Retises CT – Retinol + witamina C

Jest to bardzo nowoczesny rodzaj peelingu chemicznego, posiadający wysokie stężenie retinolu, propionianu retinylu i witaminy C w najbardziej stabilnej postaci. Zabieg z użyciem Retises CT jest idealny do skóry zmęczonej i suchej, pozbawionej jędrności, elastyczności i blasku, z widocznymi zmarszczkami i przebarwieniami. Poprzez silne złuszczenie usuwa martwe komórki naskórka i stymuluje rozwój nowych, a tym samym pobudza procesy odnowy w głębokich warstwach skóry. Zabieg ten jest idealny dla osób, którym zależy na szybkim i długotrwałym efekcie z pominięciem okresu rekonwalescencji. Kompleksowa kuracja to cztery zabiegi odbywające się w odstępach od dwóch tygodni do miesiąca. Po tym czasie skóra w pełni odzyskuje zdrowy wygląd. Jest wyraźnie wygładzona, nawilżona i pełna blasku. peelingi

peelingi medyczne

Kwas felurowy – SesDerma

Kwas felurowy to bardzo silny antyoksydant opóźniający fotostarzenie się skóry, a co istotne ma także właściwości antynowotworowe. Jest on składnikiem profesjonalnych preparatów kosmetycznych najnowszej generacji. Jego zadaniem jest ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. O kwasie felurowym można powiedzieć, że tworzy swego rodzaju tarczę ochronną przed wolnymi rodnikami, które poprzez uszkadzanie włókien kolagenowych powodują, że skóra staje się wiotka i podatna na powstawanie zmarszczek. Kwas felurowy znajdziemy między innymi w peelingach hiszpańskiej marki SesDerma. Ogromną zaletą peelingów z kwasem felurowym jest brak nieprzyjemnego pieczenia skóry podczas zabiegu. Po zastosowaniu peelingu skóra staje się rozjaśniona, napięta, a przede wszystkim zabezpieczona przed działaniem wolnych rodników. Peelingi medyczne polecane są niemalże wszystkim.

Kwas salicylowy

Kwas salicylowy to substancja pozyskiwana z kory wierzby. Stosowany w kosmetyce ma właściwości złuszczające, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne i słabo ściągające. Zabieg z użyciem kwasu salicylowego jest idealny dla osób z cerą zanieczyszczoną, tłustą, z widocznymi zmianami trądzikowymi i zaskórniakami. Przed zastosowaniem peelingu z kwasem salicylowym należy odpowiednio przygotować skórę w warunkach domowych. Aby efekt był zadowalający należy poprzedzić zabieg codziennym stosowaniem kremu z kwasem salicylowym w celu obniżenia pH skóry do poziomu 4,5. Takie działanie w dużym stopniu podnosi efektywność zabiegu. Cechą charakterystyczną peelingu z kwasem salicylowym jest szybkość, bezpieczeństwo i skuteczność jego zastosowania. peelingi

Kwas migdałowy

Kwas migdałowy, podobnie jak salicylowy, zalecany jest do cery problematycznej. Np. trądzikowej, naczynkowej, mieszanej, a także do cery dojrzałej. Łączy w sobie dwie ważne cechy: skuteczność i łagodne działanie. Działając w warstwie rogowej skóry rozluźnia połączenia między komórkami naskórka a cementem komórkowym. Dzięki temu następuje złuszczenie powierzchownych warstw zrogowaciałych komórek. Kwas migdałowy poprawia jakość skóry, zmniejsza łojotok, rozjaśnia przebarwienia, napina i nawilża. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak aby utrzymały się przez dłuższy okres najlepiej powtórzyć zabieg sześciokrotnie w odstępie tygodnia. Peelingi medyczne sprawią, że Twoja skóra będzie wyglądać doskonale.

peelingi medyczne

Kwas azelainowy

Kwas azelainowy ma właściwości przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych powstrzymujących wolne rodniki. Peeling z użyciem kwasu jest odpowiedni zwłaszcza dla osób z trądzikiem pospolitym i różowatym. Sprawdza się także w kuracjach skóry atopowej i skłonnej do podrażnień. Świetnie sprawdza się także w leczeniu przebarwień skóry. Dla uzyskania jak najlepszego efektu zaleca się wykonanie od 5 do 10 zabiegów w odstępach 2 tygodniowych. Umów się na peelingi medyczne w naszym salonie.

Umów się na wizytę w naszym salonie medycyny estetycznej i kosmetologii w Krakowie