Krem z witaminami już dawno przestał być jedynym środkiem, dzięki któremu możemy w pełni zadbać o optymalną regenerację cery. Pielęgnacja skóry naszej twarzy powinna składać się z kilku niezbędnych kroków, aby ta była zawsze promienna, idealnie odżywiona, doskonale gładka i bez symptomów starzenia. W tym celu warto wykorzystać bezpieczne zabiegi z zakresu kosmetologii, a w bardziej zaawansowanych przypadkach –  medycyny estetycznej. Kondycja naszej skóry ulega pogorszeniu wraz z wiekiem, a powstających niedoskonałości nie da się uniknąć. Można jednak hamować ten proces albo walczyć już z tymi, które są widoczne i wpływają niekorzystnie na nasz wygląd. To nie tylko zmarszczki, ale również przebarwienia, które odbijają się na naszej atrakcyjności. Poznaj najważniejsze zasady codziennej pielęgnacji skóry twarzy i dowiedz się więcej o zabiegach, dzięki którym zachowasz młodość na dłużej i utrzymasz idealny wygląd bez skaz.  

Oczyszczanie skóry 

Odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy powinna rozpocząć się od jej dokładnego oczyszczania. Nie wystarczy przemyć twarzy wodą, by pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń. Co więcej, właściwe oczyszczanie jest istotne nie tylko w przypadku kobiet, które każdego dnia stosują kosmetyki kolorowe (te zatykają pory, nierzadko prowadząc do powstawania stanów zapalnych). Dokładne oczyszczanie powinien stosować każdy człowiek, ponieważ niestety nawet w powietrzu występują zanieczyszczenia.

W pierwszej kolejności należy więc oczyścić skórę antybakteryjnym płynem micelarnym bądź żelem do mycia twarzy. Najlepiej, jeśli te nie zawierają parabenów, silikonów ani sztucznych aromatów i barwników. Idealnie byłoby gdyby używane przez nas produkty nie zawierały dużo drażniącego alkoholu, a pod względem moralnym – aby nie były testowane na zwierzętach. 

Po zastosowaniu kosmetyku myjącego niezbędny jest tonik, który przywróci skórze właściwe pH. Co ciekawe, tylko 30% kobiet wykonuje odpowiednio oczyszczanie twarzy każdego dnia. To dlatego ich skóra starzeje się szybciej, pojawiają się na niej niedoskonałości w postaci przebarwień czy zmian trądzikowych. 

pielęgnacja skóry

Nawilżanie skóry 

Skóra starzeje się już po 20 roku życia. Wtedy jeszcze oczywiście nie zawsze widoczne są  zmarszczki, ale te pojawią się szybciej, jeśli skóra nie będzie odpowiednio nawodniona. Przydają się więc kremy z zawartością kwasu hialuronowego, który wiąże wodę oraz witaminą E, która wpływa na jędrność. 

Pamiętajmy także o odpowiednim stylu życia oraz kluczowym jego elemencie dla wyglądu oraz zdrowia tj. właściwej diecie. Skórę przede wszystkim warto nawadniać od wewnątrz. Codziennym niezbędnikiem powinna być woda – im więcej dostarczymy jej do organizmu, tym lepiej. Warto zaznaczyć że różnego rodzaju używki np. kawa, papierosy – bardzo niekorzystnie działają na cały organizm – zwłaszcza na delikatną skórę twarzy. 

Odmładzanie skóry 

Widząc niepokojące sygnały – wiotkość, szary koloryt cery – należy reagować od razu, jeszcze zanim na twarzy pojawią się poważniejsze skazy. Warto zaznaczyć, że na skórę niekorzystnie wpływa czas oraz stres. Kluczowa jest jednak przede wszystkim  odpowiednia pielęgnacja skóry. Niezwykle destrukcyjnie działają na cerę promienie słoneczne. Te powodują nie tylko przebarwienia na skórze, ale też szybciej pojawiają się na niej zmarszczki. Właśnie dlatego nawet w okresie zimowym należy każdego dnia stosować odpowiednie kremy z filtrem. Dzisiaj na rynku dostępne są rozmaite kosmetyki z filtrami, które dopasowane są do pory roku, potrzeb oraz rodzaju skóry. Preparaty mogą również jednocześnie działać przeciwzmarszczkowo. 

Jak walczyć z przebarwieniami? 

Niestety, przebarwienia na skórze to powszechny problem, z którymi zmagamy się wszyscy. Te pojawiają się po zmianach trądzikowych (zwłaszcza po okresie dojrzewania) albo właśnie poprzez zbyt intensywną ekspozycję na promienie słoneczne. Na szczęście można je dzisiaj skutecznie niwelować. Przebarwienia na skórze udaje się zwalczyć poprzez laseroterapię. W najlepszych salonach kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej dostępny jest laser DyeVI, który jest dedykowany przede wszystkim terapiom zwalczania przebarwień. Oczywiście pielęgnacja skóry w trakcie laseroterapii musi być jeszcze bardziej intensywna.

pielęgnacja skóry

Zabiegi laserowe wytwarzają wiązki laserowego światła, które wnikają w głąb skóry, przez co pobudzają je do naturalnej regeneracji. Martwy naskórek zostaje usunięty, a w miejscu uszkodzonej tkanki pojawia się nowa, całkowicie zdrowa. Laseroterapia pozwala też ujednolicić koloryt cery, odświeża ją, sprawia, że staje się nie tylko jędrna i idealnie gładka, ale również idealnie rozjaśniona.

Warto wiedzieć, że przebarwienia na skórze udaje się również zniwelować  poprzez wykonanie serii zabiegów z zakresu peelingów medycznych. W zależności od intensywności problemu – do każdej cery specjaliście są w stanie dobrać odpowiedni preparat. W większości przypadków zaleca się również regularne wykonywanie mikrodermabrazji bądź peelingu kawitacyjnego. To one mechaniczne usuwają martwy naskórek, pobudzają skórę do naturalnej odnowy. Z każdym kolejnym zabiegiem warstwy skóry, które uległy przebarwieniu, zostają starte, aż wreszcie tego rodzaju niedoskonałości stają się wręcz niezauważalne.

Zobacz: Rezerwacja zabiegów 24h/7