Wyraziste spojrzenie, długie, mocno podkreślone i gęste rzęsy, to niewątpliwie element wizerunku, który staje się standardem, jeśli pod uwagę weźmiemy atrybuty kobiecości. To przecież ”w oczach tkwi siła duszy”, a dzięki nieinwazyjnym zabiegom kosmetycznym udaje się to doskonale wydobyć. Przedłużanie rzęs nie jest jedyną metodą na piękne podkreślenie oprawy oka! Poznaj metody, dzięki którym Twoje spojrzenie będzie magnetyzujące. 

Przedłużanie rzęs – jak wygląda zabieg?

O ile jeszcze do niedawna kobiety doczepiały rzęsy jedynie na specjalne okazje, na przykład bale karnawałowe, dzisiaj sztuczne rzęsy są niemalże codziennością. Cena przedłużania rzęsnie jest wygórowana, a zabieg w profesjonalnym salonie kosmetycznym zapewni długie, gęste i idealnie czarne rzęsy na minimum 3 tygodnie. 

Największą popularnością cieszą się rzęsy jedwabne oraz te z norek. To one nie obciążają naturalnych rzęs i dają efekt prawdziwych rzęs. Najpopularniejsze jest przedłużanie rzęs 1:1 – do jednej naturalnej rzęsy doczepia się jedną sztuczną. Dla wzmocnienia efektu można zdecydować się na metodę 2:1, 3:1 albo metodę objętościową, która zakłada doczepianie całych kępek rzęs. Wybierając rzęsy, warto zastanowić się nad ich długością i skrętem, bo od tego zależeć będzie finalny efekt. Trzeba też pamiętać, że rzęsy z norek mogą uczulać. Jeśli zdecydujemy się na przedłużanie rzęs – zabieg powinien zostać przeprowadzony w profesjonalnym gabinecie z doświadczoną stylistką.

Sztuczne rzęsy są idealne dla kobiet aktywnych, które nie mają czasu na codzienny makijaż, ale chcą być zawsze zadbane i cieszyć się hipnotyzującym spojrzeniem. Przedłużanie rzęs posiada równie dużo zwolenniczek co przeciwniczek.

przedłużanie rzęs

Co to jest laminowanie rzęs?

Laminowanie rzęs to kolejny zabieg, który sprawi, że Twoje rzęsy będą idealne. Zabieg polecany jest Paniom, których naturalne rzęsy są słabe, gęste i nie dość długie. To też świetne rozwiązanie dla nastolatek, które nie chcą doklejać sztucznych rzęs, ale jednak chcą zadbać o piękna oprawę oczu. 

Laminowanie to keratynowy lifting rzęs. Podkręca je, wzmacnia, W efekcie rzęsy są mocne, czarne, gęste, długie, a przy tym wszystkim wyglądają naprawdę naturalnie. Podczas tego zabiegu nie wykorzystuje się sztucznych rzęs, ale poprawia jakość tych naturalnych. Efektami zabiegu, przy odpowiedniej pielęgnacji można cieszyć się do około dwóch miesięcy.

Henna rzęs – kompendium wiedzy 

Kobietom, które nie mają czasu na codzienny makijaż oczu, zaleca się zabieg z wykorzystaniem henny. Dzięki niej rzęsy są idealnie czarne. Henna kosztuje kilkanaście złotych, a efekt utrzymuje się około dwóch tygodni. Warto wykonywać ten zabieg w salonie kosmetycznym – wizyta trwa nie dłużej niż 20 minut. Polega na oczyszczeniu rzęs, nałożeniu henny, a potem jej zmyciu. Henna barwi rzęsy, ale nie niszczy ich struktury. To dlatego z tego zabiegu korzystać mogą nawet młode dziewczyny, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z makijażem. Efekt jest delikatny, ale na tyle widoczny, że nie trzeba już używać maskary do rzęs. To świetny sposób na utrzymanie dobrego wyglądu rzęs na przykład podczas wakacji, kiedy ma się częsty kontakt z wodą. Rzęsy będą zawsze umalowane, a makijaż nigdy się nie rozmaże. 

przedłużanie rzęs

Trwała na rzęsy 

Marzeniem każdej z nas są idealnie podkręcone rzęsy, dzięki którym oprawa oczu jest naprawdę kusząca. Panie, które posiadają proste rzęsy, mogą zainwestować w trwałą rzęs i zapomnieć o zalotce, która niszczy naturalne rzęsy, łamiąc je. Sam zabieg może być przeprowadzany jedynie w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Polega na nałożeniu na rzęsy specjalnych wałeczków, a następnie potraktowanie włosków utrwalającym żelem. 

Trwała rzęs podkręca rzęsy, a efekty widoczne są przez kolejnych około 6 tygodni. Jeśli dodatkowo położymy na rzęsy hennę, możemy liczyć na spektakularny wygląd. W odróżnieniu od laminowania, trwała nie ma na celu odżywiania rzęs czy ich zagęszczenia, ale jedynie podkręcenie.

Sprawdź: całodobowy formularz rezerwacji