Lato jest najbardziej wyczekiwaną porą roku. Słońce, ciepło, wakacje, to wszystko powoduje, że lato zawsze miło nam się kojarzy. Po wakacyjnym lenistwie możemy jednak zauważyć, że włosy i skóra nie są w najlepszej kondycji. Jednak wiatr, słońce, słona, morska woda robią swoje. W konsekwencji po wakacjach należy zadbać o odbudowę skóry i przesuszonych włosów. Nawilżenie skóry przyniesie ukojenie.

Zabieg pielęgnacyjne Skeyendor – nawilżenie skóry.

Skeyendor to nowoczesna linia kosmetyków nawilżających, które doskonale przywrócą równowagę zewnętrzną zanieczyszczonej skórze. Zabieg z użyciem tychże kosmetyków jest bardzo relaksujący, a co najważniejsze, działa odżywczo na zniszczoną skórę, głęboko ją nawilża i sprawia, że staje się elastyczna i gładka. Po fachowo przeprowadzonym zabiegu skóra staje się intensywnie nawilżona i wzmocniona, znikną też drobne zmarszczki. Skóra odzyska zdrowy blask po wakacyjnych chwilach zapomnienia.

Peeling A-peel – oczyszczenie skóry i wyrównanie kolorytu.

Po wakacyjnym opalaniu niestety często pojawiają się nieestetyczne plamy. Doskonale poradzi sobie z nimi A-peel czyli połączenie składników: argininy, kwasu laktobionowego oraz mocznika. Preparat nakładany jest na twarz cienką warstwą, a później dokładnie zmywany. Po takim zabiegu skóra lekko się łuszczy natomiast później staje się wygładzona, oczyszczona i rozświetlona. Zostaje pobudzona produkcja kolagenu i elastyny, a przebarwienia zostają rozjaśnione.

Kwas ferulowy i witamina C – na fotostarzenie się skóry.

Kwas ferulowy jest znany ze swych właściwości opóźniających proces fotostarzenia się skóry. Jak wiadomo, za fotostarzenie odpowiedzialne jest głównie słońce, dlatego też peeling kwasem ferulowym powinien się znaleźć w powakacyjnym planie zajęć. Kwas działa jak swego rodzaju bariera przed destrukcyjnym działaniem promieni słonecznych, a także pomaga w odbudowie już zniszczonej skóry. Zabieg peelingu z kwasem ferulowym odżywi skórę, rozjaśni powstałe przebarwienia i zabezpieczy ją przed działaniem wolnych rodników. Dodatkowo działanie kwasu ferulowego wzmocni witamina C.

nawilżenie skóry

Kwas migdałowy – rozjaśnienie skóry bez podrażnień.

Peeling z użyciem kwasu migdałowego jest bardzo delikatny, a więc jest doskonały do skóry wrażliwej. Zabieg stosuje się głównie po to, by wyrównać koloryt skóry i pobudzić ją do regeneracji. Peeling ten zalecany jest również do zniwelowania przebarwień powstałych po opalaniu. Zabieg spowoduje widoczne rozjaśnienie skóry, jej odnowienie, odżywienie i nawilżenie.

Laser DYE VL – likwidacja przebarwień słonecznych.

Laser Dye VL to jeden z nowocześniejszych systemów laserowych, którego głowica jest wąskopasmowym, pulsacyjnym źródłem światła. Zabieg przeprowadzony w tej technologii doskonale usuwa przebarwienia powstałe wskutek opalania. Poza tym niweluje drobne zmarszczki i objawy fotostarzenia się skóry. Pierwsze efekty widoczne są tuż po zabiegu, jednak gdy przebarwienia są mocne, to jeden zabieg może nie wystarczyć. Wówczas zaleca się wykonanie od 4 do 6 zabiegów w 3 – 4 tygodniowych odstępach, aby cera odzyskała równy koloryt i blask.

Kwas hialuronowy usieciowany i nieusieciowany – nawilżenie i wypełnienie niedoskonałości.

Czym różnią się te dwa kwasy? Usieciowany kwas hialuronowy to doskonały wypełniacz, natomiast jego nieusieciowana wersja błyskawicznie działa na nawilżenie skóry przez co znacznie poprawia jej kondycję. Dlatego też kwas usieciowany wykorzystywany jest do wygładzania zmarszczek czy też wypełniania blizn, ponieważ znacznie dłużej pozostaje w zaaplikowanym miejscu. Kwas hialuronowy nieusieciowany nawilża doskonale, zwłaszcza po letnim opalaniu, kiedy skóra jest przesuszona i wygląda niezdrowo.

Zabieg ClearLift  – na poprawę wyglądu skóry.

Zabieg ClearLift przeprowadza się z użyciem lasera frakcyjnego Alma Harmony Pro ClearLift, za pomocą którego wiązka światła wprowadzana jest do skóry na głębokość 3mm. To najnowocześniejsze urządzenie sprawia, że zabieg jest niemal bezbolesny i wyjątkowo skuteczny. Doskonale sprawdza się do wygładzenia zmarszczek, blizn, a przede wszystkim przebarwień. Skóra po zabiegu jest gładka i elastyczna, nabiera blasku i młodzieńczego wyglądu.

Osocze bogatopłytkowe – totalna odbudowa skóry.

Nic nie odbudowuje skóry lepiej, bezpieczniej i naturalniej niż osocze bogatopłytkowe. Osocze odwirowywane jest z krwi osoby poddającej się zabiegowi, dlatego jest w pełni bezpieczne i nie powoduje żadnych alergii i skutków ubocznych. Efekt ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym jest niewiarygodny: poprawa kolorytu i napięcia skóry, odbudowa i zwiększenie gęstości, wygładzenie zmarszczek, zniwelowanie przebarwień i plam i wiele, wiele więcej. Osocze tworzy na skórze swego rodzaju ochronę, równocześnie działając przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie.

Regeneracja micromist – powakacyjny ratunek dla włosów.

Regeneracja micromist to zabieg wykorzystujący mgiełkę wodną, która wytwarzana jest przez fale ultradźwiękowe. Dzięki temu, nałożony na włosy preparat pielęgnacyjny wnika dokładnie w głąb włosa, powodując jego odżywienie i regenerację. Zabieg z użyciem micromist gwarantuje nie tylko odżywienie włosów, ale również nadanie im gładkości i blasku.

pielęgnacja włosów

Keratynowe prostowanie włosów – maksymalne nawilżenie.

Nazwa może być tutaj myląca, bo zabieg wcale nie polega na prostowaniu włosów. Jest to głębokie odżywienie włosów za pomocą keratyny, która jest wchłaniana przez włos pod wpływem wysokiej temperatury. Po zabiegu włosy stają się gładkie, maksymalnie odżywione, przestają się puszyć i elektryzować.

Nawilżająco – odprężający rytuał SPA.

Dlaczego by nie zafundować sobie po wakacjach odrobiny… relaksu? Brzmi to nieco niewiarygodnie, ale popatrzmy na to z innej strony. Ciało, wysuszone przez promieniowanie słoneczne i działanie słonej albo chlorowanej wody potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Nawilżenie skóry zapewni  odprężający rytuał SPA – połączenie zabiegów na ciało, które pozwolą mu odzyskać odpowiednie nawilżenie z orientalnymi zapachami i relaksacyjną muzyką. Taki zabieg wprowadzi nas w stan totalnego odprężenia i sprawi, że z nową energią będziemy myśleć o powrocie do rzeczywistości.