Mówi się, że piegi dodają uroku, ale inne rodzaje przebarwień na twarzy, rękach czy dłoniach, nie wyglądają zbyt estetycznie. Zmiany barwnikowe na skórze biorą się z nieprawidłowego działania komórek wytwarzających melaninę, które produkują za dużo barwnika. Największą rolę w powstawaniu przebarwień odgrywa promieniowanie słoneczne i to właśnie w miejscach wystawionych na działanie słońca najczęściej pojawiają się ciemniejsze plamki. Poza tym, za przebarwienia są odpowiedzialne również zmiany hormonalne zachodzące na przykład podczas ciąży, stany zapalne, a także niektóre leki i zioła. Powstawanie zmian barwnikowych nasila się także wraz z wiekiem.

Skuteczne usuwanie przebarwień

W likwidowaniu przebarwień bardzo pomocna jest medycyna estetyczna, która proponuje wiele rozwiązań pozwalających na pozbycie się problemu. Laserowe usuwanie przebarwień to doskonały zabieg dla wszystkich, którzy zmagają się z melasmą i nierówną pigmentacją.

Skuteczne usuwanie przebarwień

Laser Alma Harmony XL DYE VL – na przebarwienia, rumień i naczynka.

Ten nowoczesny system laserowy wyróżnia się innowacyjną głowicą Dye VL, która jest pierwszym wąskopasmowym, pulsacyjnym źródłem światła. W technologii tej można przeprowadzać zabiegi , które pozwalają na usunięcie plam, przebarwień słonecznych, rumienia, trądziku różowatego. Pozwala także na zniwelowanie drobnych zmarszczek, objawów fotostarzenia się skóry, a także zmian naczyniowych. Zabieg z użyciem lasera Alma Harmony Dye VL jest w pełni bezpieczny i praktycznie bezbolesny, a pierwsze efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Czasami jeden zabieg nie wystarcza aby w pełni zniwelować występujące przebarwienia. Zazwyczaj wykonuje się od 4 do 6 zabiegów w odstępach 3 – 4 tygodni.

Peeling kwasem ferulowym– rozjaśnia przebarwienia i plamy na skórze.

Kwas ferulowy, który jest silnym antyoksydantem zapobiega powstawaniu plam na skórze i rozjaśnia powstałe już przebarwienia, a poza tym opóźnia procesy starzenia się skóry. Najbardziej destrukcyjne działanie na naszą skórę ma słońce. To ono w znacznym stopniu przyspiesza starzenie się skóry i powoduje powstawanie przebarwień. Kwas ferulowy działa ochronnie przeciwko niszczącym działaniom promieni słonecznych, a co istotne, pomaga odbudować zniszczoną skórę. W walce z przebarwieniami kwas ferulowy hamuje proces nadprodukcji melaniny, czyli nie dopuszcza do powstawania plam i przebarwień. Równocześnie rozjaśnia powstałe już przebarwienia. Peeling kwasem ferulowym rozjaśnia skórę, sprawia, że jest ona napięta i odżywiona, a także zabezpiecza cerę przed działaniem wolnych rodników. Kwas ferulowy doskonale działa w połączeniu z witaminą C, która dodatkowo wzmacnia jego działanie. Usuwanie przebarwień przy używaniu peelingu ferulowego jest niezwykle skuteczne.

Azelac Ru – usuwanie przebarwień i wyrównanie kolorytu skóry

Azelac Ru to peeling z użyciem kwasu azelainowego, który ma silne właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Kwas azelainowy jest naturalnym składnikiem złuszczającym, poprawiającym koloryt skóry i kontrolującym produkcję melaniny. Poza tym, świetnie radzi sobie z trądzikiem różowatym, łuszczycą i  zmianami naczyniowymi. Peeling ten może być stosowany przez cały rok, również u kobiet w ciąży.

usuwanie przebarwień

 

Laser frakcyjny IPIXEL – skuteczna redukcja przebarwień.

Zabieg z użyciem lasera IPIXEL poleca się zwłaszcza dla osób, które chcą pozbyć się blizn, zmarszczek i przebarwień. Światło lasera aplikowane jest na zmienione miejsce, wiązki przedostają się głęboko do komórek tkanki podskórnej i skóry właściwej. Zabieg z użyciem lasera IPIXEL doskonale złuszcza naskórek, sprawiając, że po zabiegu i okresie regeneracji, skóra staje się gładka, wyraźnie odmłodzona i zdrowa. Jest to doskonała metoda dla osób, które w nieinwazyjny sposób chcą poprawić kondycję swojej skóry.

Retises CT – nowoczesny peeling z witaminą C.

Retises CT to peeling zawierający w swym składzie wysokie stężenie czystego retinolu i witaminę C. Peeling ten usuwa martwe komórki naskórka, równocześnie stymulując rozwój nowych. Działa silnie depigmentująco i złuszczająco i na usuwanie przebarwień , a skóra po zabiegu jest odświeżona, gładka i jędrna. Zabieg składa się z trzech etapów. Pierwszy etap to nałożenie na skórę substancji o 10-procentowym stężeniu witaminy C. Następnie nakładana jest warstwa specjalnej mieszanki z retinolem, a na zakończenie zabiegu na twarz nakładany jest krem, który należy zmyć w domu po 8 godzinach. Kompleksowa kuracja to cztery zabiegi w odstępach od dwóch tygodni do miesiąca. Usuwanie przebarwień przy pomocy Retises Ct jest wysoce efektywne.