PQage to jeden z najlepszych zabiegów odmładzających na rynku. Najważniejszymi zaletami tego peelingu chemicznego jest silne pobudzenie skóry właściwej do odbudowy. Oraz działanie liftingujące oraz regulujące koloryt skóry przy minimalnym złuszczaniu się naskórka.

PQage – skład

PQage zawiera w swoim składzie peeling trójchlorooctowy (TCA, 33%), kwas kojowy (10%), nadtlenek mocznika (5%) oraz koenzym Q10 (5%). Kwas trójchlorooctowy to najmocniejszy kwas organiczny używany do zabiegów odmładzających wywołujący złuszczanie się naskórka. Polecany jest w terapii skór tłustych, mieszanych, trądzikowych, ponieważ zmniejsza łojotok, redukuje ilość zaskórników i stanów zapalnych. TCA jest ponadto substancją polecaną jako składnik zabiegów odmładzających, redukujących blizny potrądzikowe, przebarwienia i piegi. W standardowym preparacie tak wysokie stężenie kwasu TCA wywoływałoby bardzo silne złuszczenie. W preparacie PQage występowanie nadtlenku mocznika powoduje, iż zabieg praktycznie nie powoduje łuszczenia się naskórka. Powoduje natomiast tylko silną rewitalizację głębszych warstw skóry.

PQage

Kolejną substancją, która znajduje się w preparacie PQage jest kwas kojowy. Jest on pozyskiwany z grzybów Aspergillus, a stosowany przede wszystkim do usuwania zmian pigmentacyjnych. Kwas kojowy hamuje enzym tyrozynazę, który reguluje wytwarzanie melaniny. Stosowanie produktów z kwasem kojowym powoduje, że proces powstawania zmian pigmentacyjnych jest hamowany, a istniejące plamy ulegają rozjaśnieniu. Oprócz działania depigmentującego, kwas kojowy charakteryzuje się działaniem antyoksydacyjnym. Ponadto substancja działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo. Z tego względu kwas kojowy stosowany jest jako składnik zabiegów odmładzających, w terapii skór z objawami trądziku osób dorosłych i skór z przebarwieniami.

Wspomniany wyżej nadtlenek mocznika to następny składnik preparatu PQage. Nadtlenek mocznika działa przede wszystkim rozjaśniająco. Z kolei koenzym Q10 jest jednym z najpopularniejszych składników kosmetyków rewitalizujących oraz zabiegów odmładzających. To silny antyoksydant redukujący aktywność wolnych rodników. Ponadto przyspiesza gojenie się ran, redukuje zmarszczki oraz poprawia elastyczność i sprężystość skóry.

PQage – na czym polega?

PQage to terapia gabinetowa, która przy minimalnym dyskomforcie skutkuje widocznymi rezultatami. Zabieg stymuluje głębsze warstwy skóry do silnej odnowy, dzięki czemu fibroblasty produkują więcej kolagenu i elastyny. To z kolei poprawia ogólne napięcie skóry, zwiększa elastyczność i redukuje blizny. Ponadto PQage wyrównuje koloryt skóry, rozjaśnia już istniejące przebarwienia i hamuje powstawanie nowych plam. Jest to szczególnie ważne w przypadku cer starzejących się, ponieważ ilość przebarwień wzrasta wraz z wiekiem. Ponadto, dzięki substancjom przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym PQage zmniejsza trądzik i redukuje ilość zaskórników. Wszystkie zalety produktu PQage w połączeniu z minimalnym złuszczaniem się naskórka po zabiegu sprawia, iż PQage jest jednym z najpopularniejszych zabiegów odmładzających w naszym Instytucie w Krakowie lub Warszawie.

PQage

PQage – zabieg

Zabieg rozpoczynamy standardowo od konsultacji, która pomoże nam zdecydować czy istnieją wskazania bądź przeciwwskazania do wykonania. Do wskazań należą rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, zaskórniki, pojedyncze stany zapalne, przebarwienia różnego pochodzenia, blizny, rozstępy, łojotok, cera palacza, fotostarzenie, wiotkość, utrata elastyczności i jędrności. Z kolei przeciwwskazaniami są: przerwanie ciągłości naskórka, opryszczka w fazie aktywnej, podrażnienie skóry, alergia na składniki preparatu, okres ciąży i karmienia piersią oraz stosowanie terapii pochodną witaminy A do 6 miesięcy przed zabiegiem. Tydzień przed zabiegiem skóra w obrębie pola zabiegowego nie powinna być podrażniana kremami bądź tonikami z kwasami. Nie powinna być złuszczana peelingami chemicznymi, peelingiem laserowym lub mikrodermabrazją. Pole zabiegowe nie powinno być depilowane woskiem do tygodnia czasu przed zabiegiem, a ewentualne golenie zarostu powinno mieć miejsce najpóźniej dzień przed zabiegiem.

Po wykluczeniu przeciwwskazań przechodzimy do zabiegu PQage. Po demakijażu następuje dokładne osuszenie skóry. Następnie specjalista otwiera jednorazową fiolkę preparatu i aplikuje kilka warstw produktu. Preparat PQage jest bardzo mocno wmasowywany, tak aby maksymalnie pobudzić skórę do odnowy. Zabieg kończy się zmyciem warstw produktu i aplikacją kremu z filtrem. W trakcie aplikacji kolejnych warstw można odczuwać uczucie pieczenia i ciepła, jednakże jest to czasowe. Aby maksymalnie wykorzystać potencjał produktu, w jednej procedurze zabiegowej można połączyć PQage z mikronakłuwaniem. Skutkiem bogatszej procedury jest silna stymulacja i przebudowa naskórka wraz ze skórą właściwą oraz redukcja blizn i rozszerzonych ujść gruczołów łojowych. Mikronakłuwanie często wykorzystywane jest wśród wielu zabiegów odmładzających. O ile Klient nie posiada przeciwwskazań (zaburzenie czucia i gojenia się skóry, stany zapalne skóry).

PQage najlepiej wykonać w serii 3-5 zabiegów odmładzających co 3 lub 4 tygodnie (większy odstęp czasu wymagany jest przy procedurze z mikronakłuwaniem). Warto wybrać ten zabieg, zwłaszcza jeżeli szukamy skutecznej alternatywy dla zabiegów laserowych niosących większe ryzyko powikłań.