Czy endermologia LPG jest skuteczna w walce z cellulitem? Jakie efekty daje popularny i polecany masaż bańką chińską? Jakie rodzaje cellulitu najczęściej występują u kobiet? Na które z nich będą działały dwie wspomniane metody? Wszystko znajdziesz w poniższym tekście.

Cellulit jest problemem, który dotyka blisko 80% kobiet. Mężczyźni zazwyczaj nie muszą z nim walczyć, ponieważ ich tkanki podskórne i gospodarka hormonalna są odmienne, więc nie posiadają predyspozycji do powstawania tzw. pomarańczowej skórki.

Wbrew obiegowej opinii, cellulit nie jest bolączką tylko ludzi otyłych. Dotyka również bardzo szczupłe osoby, nawet te, które czynnie uprawiają sport. Może pojawić się w okresie dojrzewania, u osób dorosłych, a nawet w bardzo specyficznych momentach życia– na przykład w ciąży lub zaraz po niej. Aby skutecznie zwalczyć cellulit i przywrócić skórze dziecięcą gładkość i młodzieńczą jędrność, należy najpierw dowiedzieć się, w czym tkwi jego przyczyna oraz z jakim rodzajem cellulitu mamy do czynienia. P0znaj zabiegi, które w sposób nieinwazyjny mogą wpłynąć na redukcję cellulitu .

Jaki rodzaj cellulitu?

Zwykle możemy mieć problem z dwoma rodzajami cellulitu: wodnym i tłuszczowym (lipidowy). Cellulit lipidowy występuje o wiele częściej. Dotyczy osób, które mają problemy z prawidłowym rozpadem komórek tłuszczowych i kwasów tłuszczowych, występujących w tkankach skóry. Zazwyczaj występuje u osób posiadających kilka zbędnych kilogramów lub mających takie uwarunkowania genetyczne. Drugi rodzaj cellulitu, tzw. wodny, pojawia się najczęściej u osób, u których gospodarka hormonalna nie działa w 100% poprawie, zmagających się na przykład z chorobami tarczycy lub mających rozregulowany organizm po ciąży itd.

Powstawanie obydwu rodzajów cellulitu może wywołać niezdrowy styl życia, do którego zaliczamy: długą pracę przy komputerze i odpoczynek przed telewizorem, spożywanie produktów bogatych w sól i konserwanty, spożywanie mięsa hodowanego na antybiotykach, unikanie jedzenia warzyw, owoców i innych produktów bogatych w błonnik, a także przyjmowanie zbyt małej ilości płynów.

Obydwa rodzaje cellulitu można zwalczyć poprzez wprowadzenie zmian w trybie życia, połączone z zabiegami kosmetycznymi, do których zaliczamy przede wszystkim Endermologię i masaż bańką chińską. Zabiegi należy wykonać w serii. Gwarantuje to znaczącą redukcję cellulitu .

Czym jest Endermologia LPG?

Endermologia LPG to profesjonalny zabieg kosmetyczny, którego sekret tkwi w dwukierunkowym oddziaływaniu na skórę. Podciśnienie i manualny masaż detoksykujący wspólnie mobilizują skórę do usuwania toksyn i nadmiaru wody, a także przyspieszają metabolizm komórkowy, wspomagając odbudowę tkanek, a szczególnie kolagenu. Właśnie z tego powodu z powodzeniem stosujemy tę terapię dla ludzi zmagających się z cellulitem lub nadmiarem tkanki tłuszczowej, ale nie tylko. Istnieje też taki zabieg, jak endermologia twarzy, który widocznie poprawia jędrność cery, powoduje wzrost ilości włókien kolagenowych w tkankach, co dodatkowo przekłada się na poprawę ogólnego stanu skóry. Twarz odzyskuje naturalny, promienny blask, jest gładka, pozbawiona zmarszczek i doskonale dotleniona.

Endermologia – efekty

Endermologia jest jedną z tych terapii, które przynoszą widoczne efekty już po pierwszym zabiegu. Co ważniejsze, można je zmierzyć centymetrem! Bardzo popularne jest mierzenie pacjenta przed zabiegiem, by zaraz po nim sprawdzić, ilu centymetrów ubyło. Na początku owym ubytkiem będzie zawsze nadmiar wody i usunięte toksyn. Z czasem dojdzie do realnego zmniejszenia obwodów ciała, poprzez zlikwidowanie zgromadzonej tkanki tłuszczowej, a konkretnie skurczenie komórek tłuszczowych. Zabieg powoduje znaczącą redukcję cellulitu .

Pamiętaj!

Raz powstałe komórki tłuszczowe nigdy nie znikają. Bez względu na to, czy schudniesz metodą długotrwałej diety, uprawiania sportu, czy dzięki profesjonalnym zabiegom kosmetycznym. W wyniku tych działań dochodzi do obkurczenia komórek tłuszczowych. Mogą one powrócić do swojego pierwotnego stanu jeżeli po schudnięciu znów będziesz prowadzić niezdrowy styl życia.

 

redukcję cellulitu

Usuwanie nadmiaru wody z organizmu – metody wspomagające

Poza przeprowadzeniem kilku zabiegów kosmetycznych, warto też wspomóc się innymi metodami, przyspieszającymi walkę z cellulitem wodnym. Wpływającymi na jeszcze lepsze usuwanie nadmiaru wody z organizmu. Należą do nich przede wszystkim ruch i suplementacja ziołowa. Warto pić przynajmniej 3 szklanki dziennie mocnego naparu z pokrzywy lub z czystka. Są to rośliny posiadające właściwości oczyszczające i moczopędne. Nie można też zapominać o tym, że aby usunąć nadmiar wody z organizmu, trzeba dostarczać organizmowi dużych ilości płynów! Jeżeli nie dostarczamy ciału odpowiedniej ilości wody (2-3 litry dziennie), nie dziwmy się temu, że zaczyna ją nadmiernie gromadzić. Optymalne nawodnienie ciała jest również kluczem do zachowania właściwej gospodarki hormonalnej.

Czym jest masaż bańką chińską?

Masaż bańką chińską jest drugą bardzo skuteczną metodą walki z cellulitem wodnym i lipidowym. Polega na wykonaniu manualnego masażu połączonego z dobroczynnym działaniem bańki chińskiej, która tworzy podciśnienie. Zaletą tej metody jest dokładność. Masażysta ma możliwość dokładnego rozmasowania najbardziej problematycznych obszarów ciała, jak wewnętrzna strona ud, okolica kolan, brzuch, przedramiona. Wpływa to na znaczącą redukcję cellulitu .

Bańka chińska – efekty

Pierwsze widoczne efekty zauważamy już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się dobrze dotleniona, wyraźnie widać jej lepsze ukrwienie, naskórek wygląda zdrowiej i bardziej promiennie. Osoba poddana zabiegowi może sama na sobie zauważyć widocznie przyspieszony metabolizm. Po kilku zabiegach, naskórek staje się bardziej napięty, obwody ciała zostają zmniejszone, a cellulit jest już w zasadzie niewidoczny.

Bańka chińska na cellulit

Bańka chińska działa na obydwa rodzaje cellulitu. Dodatkowo pomaga wymodelować i ujędrnić ciało, dotlenić skórę i przywrócić jej promienny wygląd. Ma też działanie typowo lecznicze, ponieważ bardzo szybko usuwa z organizmu toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii.

Endermologia LPG i bańka chińska to dwie najszybsze i najskuteczniejsze metody walki z cellulitem wodnym i lipidowym. Jednak nie wolno zapominać o tym, że z równie dobrym powodzeniem są stosowanie w celu wymodelowania i wyszczuplenia sylwetki. Istotna jest także poprawa wyglądu skóry. Kiedyś idealna sylwetka, bez serii zabiegów plastycznych, była jedynie marzeniem niektórych przedstawicielek płci pięknej. Obecnie efekt ten jest dużo tańszy, bezpieczniejszy, łatwiejszy do uzyskania oraz bardziej przyjemniejszy.

Umów się na wizytę poprzez nasz formularz online i zadbaj o redukcję cellulitu .

redukcję cellulitu