Rozstępy to jeden z czynników, który szpeci nasze ciało. Okazuje się, że wśród najczęściej wymienianych kompleksów, to właśnie rozstępy wiodą prym. Z ich powodu cierpią zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Co ciekawe, te niekorzystne zmiany na skórze mogą pojawić się już w okresie dojrzewania, a nawet u małych dzieci. I chociaż nie zawsze udaje się je całkowicie zwalczyć, to istnieją skuteczne sposoby na to, by je zniwelować oraz sprawić, by były praktycznie niewidoczne. Dowiedz się więcej. 

Co to są rozstępy i dlaczego powstają?

Z rozstępami zmagamy się najczęściej na udach, brzuchu, pośladkach, piersiach. Te czerwono-różowe z początku wgłębienia skóry, które przybierają formę nierównomiernych pasków, kresek o różnej grubości i szerokości, później przybierają formę fioletowych, sinych kresek, by na końcu przybrać postać niedoskonałości w kolorze skóry albo białawym, perłowym. 

Pewnym jest, że rozstępów nie da się całkowicie zlikwidować, ale skutecznie można je zmniejszać i sprawiać, że staną się one praktycznie niewidoczne. Rozstępy powstają w wyniku szybkiego przybierania na wadze, kiedy w newralgicznych partiach ciała gromadzi się nadmierna ilość tkanki tłuszczowej. Skóra, która ma właściwości rozciągające, w końcu nie może poradzić sobie aż z tak konieczną elastycznością. Włókna skóry rozrywają się, czego efektem są właśnie rozstępy. Co ważne, chociaż skóra ma właściwości regeneracyjne, to raz powstałe rozstępy, nie znikają samoistnie. Należy z nimi walczyć. 

Jak zwalczyć rozstępy? – zabieg Ipixel

Jedną z najbardziej skutecznych metod jest laserowe usuwanie rozstępów. Laser, który do tej pory wykorzystywany był głównie w medycynie, dzisiaj sprawdza się doskonale także w kosmetologii. Okazuje się, że laseroterapia to świetny sposób na walkę również z rozstępami. Ważne jednak, by zabiegi były poprzedzone konsultacją ze specjalistą, a niwelowanie rozstępów wykonywał doświadczony specjalista. To on dobierze odpowiednią ilość zabiegów i rozłoży je we właściwym czasie. Pamiętajmy, że najlepsze efekty można uzyskać, korzystając z zabiegów laserowych Ipixel seriami. 

Ipixel krakow, rozstępy

Każdy zabieg jest w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Trwa dosłownie kilka minut, można stosować go bez względu na partię ciała oraz stopień zaawansowania rozstępów. Oczywiście najlepiej rozpocząć z nimi walkę na samym początku, kiedy tylko zauważymy szpecące kreski. Wtedy laseroterapia Ipixel umożliwi ich całkowite zniszczenie. Przy rozstępach w fazie zaawansowanej możliwe jest jedynie zmniejszenie niekorzystnych objawów. 

Podczas każdego zabiegu wiązki laserowego światła wnikają w głąb skóry, wpływając na pobudzanie komórek do naturalnej regeneracji. Przede wszystkim do zwiększonej produkcji pobudzany jest kolagen oraz elastyna, które to sprawiają, że skóra staje się napięta, a rozstępy o wiele mniejsze. Takie są efekty laserowego usuwania rozstępów  – najlepsze, jakie można uzyskać przy wykorzystaniu bezpiecznych, nieinwazyjnych sposobów, które oferuje nam współczesna kosmetologia. 

Warto podkreślić, że chociaż laseroterapia jest w pełni bezpieczna, to nie może z jej dobrodziejstw korzystać każdy. Przeciwwskazaniem jest między innymi ciąża, okres karmienia piersią, łuszczyca, bielactwo oraz choroby onkologiczne. 

A może karboksyterapia na rozstępy?

Osoby, które nie chcą skorzystać z laserowego usuwania rozstępów, mogą skorzystać z karboksyterapii, która okrzyknięta została przełomem w zakresie zabiegów medycyny estetycznej oraz kosmetologii od czasu odkrycia dobrodziejstw botoksu. Okazuje się, że karboksyterapia skutecznie niweluje niedoskonałości skóry, takie jak drobne zmarszczki, płytkie blizny czy właśnie rozstępy. Może nie zlikwiduje ich całkowicie, ale na pewno redukuje ich widoczność. Szybki efekt możliwy jest poprzez wstrzyknięcie pod skórę z rozstępem dwutlenku węgla. Ten rozchodzi się w tkankach i stymuluje procesy regeneracji skóry. 

Zobacz: Rezerwacja wizyty 24h/7