Retinol, czyli substancja wiecznej młodości.

Z pewnością nazwa retinol gdzieś Wam się już przewinęła, ale możecie nie mieć zbytnio pojęcia, o co właściwie tutaj chodzi. Ten wpis pomoże się Wam odnaleźć w temacie stosowania retinolu. Dowiecie się, czy jest to pielęgnacja na Wasze potrzeby i dlaczego ciężko jest sobie wyobrazić sposoby anty-aging bez niego. Retnol zyskał ogromne zainteresowanie w ostatnim czasie, a my jesteśmy tutaj aby Wam dokładnie wytłumaczyć dlaczego się tak stało. 

Do czego służy retinol?

Retinol to nic innego jak substancja pochodna witaminy A. Do tej pory nie znaleziono lepiej przyswajalnej formy tego składnika niż retinol. Dzięki swojej budowie i formie, przenika on do głębokich warstw skóry, dzięki czemu stymuluje ją do działania od wewnątrz. Komórki produkujące kolagen, elastynę i nasz naturalny kwas hialuronowy w organizmie, zaczynają silniej pracować, a w efekcie możemy zobaczyć zwiększenie się jędrności naszej twarzy, wygładzenie jej, spłycenie zmarszczek i poprawę sprężystości skóry.

Z wiekiem niestety te procesy spowalniają i dopada nas starzenie się skóry. Jest to właśnie moment, w którym warto jest wprowadzić do naszego rytuału pielęgnacyjnego retinol. Pomoże on w wyżej wymienionych dolegliwościach, a dodatkowo posiada on właściwości złuszczające, co pomoże w pozbyciu się przebarwień powstałych w wyniku narażenia na promienie słoneczne czy też pozostałe po trądziku. Ogromną zaletą tej substancji jest również to, że powoduje ona głęboką odnowę naszej skóry, dzięki czemu nowe komórki zastępowane są nowymi i pomaga to w wyciszeniu trądziku. Nadaje się on w zasadzie do każdego typu cery, nawet tej wrażliwej.

Retinol

Jak rozpocząć pielęgnację z retinolem?

Procesy odpowiadające za starzenie się naszej skóry rozpoczynają się już w momencie, gdy jesteśmy pomiędzy 25 a 30 rokiem życia. Jest to właściwy moment na swego rodzaju dopasowanie się do zwiększonych potrzeb naszego organizmu. Wtedy też warto wprowadzić dodatkowe produkty wspomagające nas w walce z tym procesem. Ze względu na silne właściwości złuszczające, retinol zaleca się wprowadzać do pielęgnacji stopniowo i z umiarem. Ważne, ani pierwsze produkty które zakupimy miały niskie stężenie.

Pierwsze nasze przygody w większości przypadków będą się wiązać z zaczerwieniem, lekkim podrażnieniem oraz pieczeniem i łuszczeniem się skóry. Te objawy są całkowicie normalne, bo są to następstwa pierwszego zmobilizowania naszych komórek do działania i nie powinny wzbudzać w nas niepokoju. Warto zacząć od produktów, które mają stężenie niższe niż 1%. Może to się wydawać mało, ale pomoże nam uniknąć nieprzyjemnych skutków i pomoże naszej skórze się powoli przyzwyczaić do działania nowej substancji. Zlecana częstotliwość to użycie kosmetyku z retinolem co około trzy dni, przy czym trzeb dokładnie obserwować reakcję naszej buzi. Jeśli zaczerwienienia są silne i występuje nieprzyjemne pieczenie, to nie trzeba się zrażać, a zmniejszyć częstotliwość użytkowania.

Kolejny krok w zatrzymaniu procesu starzenia się, czyli wprowadzenie retinolu do naszej rutyny.

Po zapoznaniu się z działaniem retinolu, możemy powoli zwiększać jego dawkę w kosmetykach. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby dalej uważnie obserwować zachowanie naszej skóry i nie przesadzić ani się nie śpieszyć. Dużą zaletą jest to, że retinol ze względu na moc działania nie jest na tyle silny co kwasy kosmetyczne, dzięki czemu można go stosować przez cały rok wraz z użyciem odpowiedniego kosmetyku zawierającego SPF. Pozostaje nam już nic innego, jak dopasowanie odpowiedniej marki i użycie retinolu, a następnie cieszenie się z efektów.

Retinol

Czy retinol nadaje się do każdej skóry?

Tak jak każda substancja na rynku, retinol ma swoje ograniczenia. W tym przypadku nie jest zalecanie użycie ich przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Również w przypadku, gdy nasza cera jest wysoce wrażliwa i nie reaguje pozytywnie przez dłuższy czas nawet na najniższe dawki stężenia retinolu, warto poszukać innych sposobów na odmłodzenie cery. Pamiętajmy, żeby dokładnie przyglądać się każdej reakcji na nowy kosmetyk.

Pielęgnacja profesjonalna, czyli ważny element dbania o skórę.

Wprowadzenie profesjonalnych zabiegów do naszej pielęgnacji jest niezwykle dobroczynne oraz pomoże nam uzyskać wysoce pożądane rezultaty. Sama pielęgnacja domowa to świetny pierwszy krok, ale regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym ma cały szereg benefitów. Przede wszystkim jesteśmy obsłużeni przez osoby posiadające wielką wiedzę i doświadczenie. W naszym instytucie pracują najwyższej klasy specjaliści, którzy dzięki indywidualnemu podejściu do każdego Klienta potrafią uczynić cuda w temacie poprawy wyglądu. Jedną z najważniejszych spraw jest właśnie dobranie zabiegu wyłącznie pod nasze potrzeby. To zagwarantować może tylko wybór odpowiedniego miejsca na wykonanie takiej procedury.

Oferta na rynku jest dość bogata, a chociażby w naszym Jadore Instytute w Krakowie i Warszawie oferujemy najlepsze dostępne sposoby na zatrzymanie się starzenia. Zabiegi z retinolem to między innymi dermaquest Retinol C Infusion Peel, peeling dyniowy dermaquest czy peelingi mediderma. Wszystkie te zabiegi powinny być przeprowadzone przez doświadczoną osobę o właśwej wiedzy. Dlatego nasz zespół składa się wyłącznie z najwyższej klasy specjalistów. Zachęcamy więc do zapoznania się z naszą ofertą.