Po przeczytaniu wywiadu z najlepszą masażystką pracującą w J’adore Instytut, poznasz rodzaje masaży relaksacyjnych, dowiesz się, na czym polega rytuał SPA i czym się różni od zwykłego masażu. Znajdziesz odpowiedź na pytanie: Dlaczego kosmetyki wykorzystywane podczas masażu są tak ważne i które z nich są najlepsze?. Odkryjesz tajemnicę relaksu opartego na olejkach eterycznych, a także poznasz techniki wykorzystywane podczas masażu przez najlepszych masażystów.

Kto z nas nie marzy, żeby choć przez chwilę „nie robić nic”. Odciąć się od codziennych obowiązków, zadań i dzwoniącego telefonu. Czas tylko dla nas, spokój, przyjemny zapach, relaksacyjna muzyka w tle, odpoczynek. W tym czasie nasz umysł i ciało otrzymują wspaniały prezent…

Poznaj moc masażu i zabiegów Spa – wywiad z naszą specjalistą. 

  1. Pani Natalio, jakie zabiegi na ciało / masaże cieszą się największym zainteresowaniem w J’adore Instytut?

Natalia Maśnik: Z moich obserwacji wynika, że wybór masażu ma co nieco wspólnego z porami roku. Kiedy jest ciepło, dużym zainteresowaniem cieszą się masaże relaksacyjne, modelujące oraz owocowe zabiegi na ciało, zaś w okresie jesienno-zimowym króluje masaż gorącymi kamieniami i rytuały SPA na ciało z użyciem gorącej czekolady.

masażu

  1. „Rytuał SPA na ciało” – już sama nazwa brzmi relaksująco. Na czym polega taki zabieg?

N.M.: Rytuał jest czymś więcej niż tylko masażem. Przenosi nasze zmysły w krainę pachnącej przyjemności, kojącego dotyku i odsuwa w dal wszelkie troski. Potwierdzeniem tego są słowa naszych klientów po zabiegu: „Oderwałem się od rzeczywistości” lub „Czułam się jak w innym świecie” – to zdania radujące uszy Naszego „masażowego” personelu.

Podczas rytuału SPA, ciało otrzymuje aż trzy masaże. Pierwszy połączony jest z peelingiem ciała w celu złuszczenia, rozjaśnienia i wygładzenia skóry. Kolejno wykonywany jest masaż relaksacyjny z wykorzystaniem technik masażu przedramionami. Charakteryzują go powolne ruchy o działaniu antystresowym i uspakajającym. Trzeci masaż wykonywany jest na masce owocowej (zapach do wyboru) lub gorącą czekoladą. Zabieg rozpoczynamy i kończymy delikatnym kołysaniem całego ciała, aby jeszcze bardziej wprowadzić w błogi stan naszego klienta. Rytuał możemy wzbogacić wspaniałym dodatkiem, jakim jest zabieg na dłonie lub masaż twarzy.

  1. Na bazie jakich kosmetyków wykonywane są zabiegi?

N.M.:Pracujemy na kosmetykach profesjonalnych, przeznaczonych do masażu o różnych nutach zapachowych. Są to produkty naturalne, ponieważ dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów. Dla mnie bardzo ważne jest, na czym masuję, ponieważ składniki danego preparatu wchłaniają się również przez moją skórę. Dlatego cieszy mnie, że używane przez nas produkty nie zawierają związków toksycznych czy zbędnych konserwantów.

masażu

„Nic nie sprawdza się lepiej na stres i przemęczenie niż czas spędzony na zabiegu Spa „

  1. Czy może Pani wymienić rodzaje masaży znajdujących się w szerokim wachlarzu Pani umiejętności?

N.M.:Wykonuję masaże orientalne m.in. masaż Lomi-Lomi, masaż gorącymi kamieniami, stemplami ziołowymi, masaże relaksacyjne, w tym masaż aromaterapeutyczny, masaże modelujące, tkanki łącznej, drenaż limfatyczny, bańkę chińską, masaż klasyczny, tkanek głębokich oraz techniki terapeutyczne. Otaczam troskliwym dotykiem kobiety w ciąży, jak i również dzieci. Masaż towarzyszy mi od 8 lat i jest źródłem mojej pasji, dlatego permanentnie dokształcam się z różnych metod masażu. Zasmakowałam szkoły polskiej, rosyjskiej, greckiej, hinduskiej oraz miałam okazję uczyć się niezwykłych technik w Stanach Zjednoczonych.

  1. Zainteresował mnie masaż aromaterapeutyczny. Na czym polega ten zabieg?

N.M.: Zabieg poprzedzony jest konsultacją z Klientem na temat jego potrzeb, ewentualnych dolegliwości oraz zapachowych upodobań, tak aby jak najlepiej dobrać dla niego naturalny olejek eteryczny. Działanie olejków eterycznych jest wszechstronne, m.in.: doskonale redukują napięcie nerwowe, koją zmysły dając poczucie odprężenia, działają regenerująco, antyseptycznie, rozkurczowo. W masażu obok metod relaksacyjnych używane są techniki rozluźniające miejscowe napięcia. Masaż aromaterapeutyczny łączy w sobie naturalne właściwości terapeutyczne olejków eterycznych i uzdrawiającą moc masażu.

masażu

  1. Czy w ofercie J’adore jest możliwość zarezerwowania masażu, który w wielu SPA określany jest jako „holistyczny”, będący swego rodzaju połączeniem kilku technik orientalnych?

N.M.: Jak najbardziej! Mimo iż nie mamy takiej pozycji w cenniku, każdy z pracujących masażystów potrafi umiejętnie spajać różne techniki w celu holistycznego podejścia. Najważniejszą cechą tego zabiegu jest subtelna odpowiedź masażysty na potrzeby i zachowanie tkanek klienta podczas masażu. Sprawia to, że nie ma dwóch takich samych masaży, tak jak nie ma dwóch takich samych osób.

„Masaż zmniejsza stres, ale i ma działanie lecznicze na spięte i zmęczone mięśnie.”

  1. Jaki powód najczęściej generuje rezerwację klienta na masaż? Czy jest to aspekt zdrowotny, czy może chęć relaksu?

N.M.: Myślę, że w większości jest to chęć zmniejszenia ogólnych napięć, polepszenie samopoczucia. Niestety wiele dzisiejszych zawodów związanych jest z długotrwałym siedzeniem, permanentnym stresem. Powoduje to napięcia mięśni, bóle pleców, ramion i karku. Na szczęście wiemy, jak temu zaradzić. Inną grupą naszych klientów są osoby, które dostały od najbliższych bardzo mądry prezent – bon na masaż.

  1. Czy jest zabieg, który szczególnie by Pani poleciła?

N.M.: Niestety ciężko odpowiedzieć mi na to pytanie, ponieważ każdy z nas jest inny. Dlatego przed zabiegiem rozmawiamy z klientami o ich potrzebach i wybieramy nie metodę, a cel jaki ma masaż, który chce osiągnąć osoba poddająca się zabiegowi. Jeżeli miałabym określić moje preferencje, to uwielbiam masaż ajurwedyjski, dzięki któremu po prostu odpływam. Polecam również zabiegi endermologii, które doskonale łączą w sobie zarówno masaż jak i działanie wysmuklające i antycellulitowe

masażu