Jeszcze do niedawna laseroterapia stosowana była jedynie w medycynie. Dzisiaj z jej dobrodziejstw korzysta się również w kategorii kosmetologii. Okazuje się, że zabiegi laserowe nierzadko uwalniają od konieczności przeprowadzenia inwazyjnej operacji chirurgicznej. Laser pozwala dzisiaj zwalczyć oznaki starzenia, trwale usunąć niechciane owłosienie, a nawet zwalczyć niedoskonałości naszej skóry, takie jak blizny, rozstępy czy przebarwienia. Pamiętaj, że dzięki laseroterapii możesz odzyskać idealny wygląd. Czy chcesz dowiedzieć się jak działa laser oraz jak przebiega bezpieczne usuwanie blizn? Poznaj szczegóły. 

Usuwanie blizn – laseroterapia 

Dzisiaj nie trzeba już poddawać się inwazyjnym zabiegom operacyjnym, by zlikwidować różnego rodzaju blizny. Okazuje się, że bezpieczne usuwanie blizn możliwe jest przy zastosowaniu laseroterapii i mowa tutaj nie tylko o tych niewielkich i płytkich, ale także tych, które powstały dawno i są naprawdę głębokie. Oczywiście najlepsze efekty uzyskuje się wtedy, gdy laser usuwa blizny powstałe niedawno, ale te dawne ślady również można niwelować. 

Sam zabieg laserowego usuwania blizn można przeprowadzać na dowolnej części ciała. Laseroterapia jest w pełni bezpieczna dla ludzkiego organizmu i jeśli tylko wykonywana jest w sposób profesjonalny, nie ma mowy o jakichkolwiek powikłaniach. 

usuwanie blizn

Bezpieczne usuwanie blizn za pomocą lasera frakcyjnego należy przeprowadzić poprzez stosowanie co najmniej kilku zabiegów. Każdy zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, wiele zależy od wielkości blizny i rodzaju zmiany na skórze. Im płytsza jest blizna, tym laser działa szybciej i lepiej. 

Blizny zostają niwelowane poprzez wiązki laserowego światła, które wnikają w głąb skóry i pobudzają naturalne procesy produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Właśnie w ten sposób pobudza się tkankę skórną do naturalnej regeneracji, dzięki czemu tworzy się nowa, całkowicie zdrowa skóra. 

Usuwanie blizn laserem możliwe jest w przypadku blizn powstałych po urazach mechanicznych skóry, blizn pooperacyjnych czy blizn po oparzeniach. Pamiętajmy jednak, że zabiegi wykonuje się dopiero wtedy, gdy rany całkowicie się zagoją. Laseroterapia nie może być zastosowana, jeśli pacjent korzystał wcześniej z preparatów do usuwania blizn. Te są zazwyczaj światłouczulające i mogą wywołać trwałe przebarwienia skóry. W takim przypadku należy odczekać około 3 miesiące. 

Usuwanie rozstępów laserem frakcyjnym

Dokładnie w ten sam sposób można zwalczać rozstępy. Okazuje się, że bezpieczne usuwanie blizn tego rodzaju daje spektakularne efekty.  Laseroterapię w przypadku rozstępów można stosować na każdej partii ciała, najczęściej zabiegi realizuje się na partiach brzucha, pośladkach oraz udach. 

O ilości i częstotliwości wykonywanych zabiegów laserowych zawsze decyduje doświadczony specjalista. Wiele zależy od stanu skóry, ale także poziomu zaawansowania powstałych zmian na skórze. Ponieważ rozstępy są najczęściej niewielkich rozmiarów, każda sesja leczenia laserem trwa nie dłużej niż kilka minut. Laser frakcyjny, na przykład Ipixel świetnie radzi sobie z odnowieniem tkanek skórnych. Wiązki laserowego światła docierają w głąb skóry i pobudzają ją do samoistnej odnowy. W efekcie powstaje nowa tkanka skórna, a rozstępy stają się niewidoczne. 

Usuwanie blizn

Niwelowanie przebarwień potrądzikowych 

Co ważne, laseroterapia przy zastosowaniu lasera frakcyjnego jest też doskonałym zabiegiem na odświeżenie skóry. Mowa tu między innymi o zwalczaniu przebarwień skóry twarzy, które powstały na przykład w wyniku zmian trądzikowych. Wiadomo przecież, że te mogą niepotrzebnie postarzać  naszą twarz. 

Przebarwienia potrądzikowe są zazwyczaj płytkie i proste w usunięciu. Po kilku zabiegach laserem najczęściej nie ma po nich śladu. Korzystnym efektem ubocznym będzie idealnie wygładzona skóra twarzy oraz wyrównanie poziomu jej nawilżenia. Ciekawostka jest też to, że laseroterapia coraz częściej stosowana jest w ramach walki z cerą tłustą i trądzikiem. Dzięki temu można skutecznie zapobiegać powstawaniu przebarwień. 


Umów się na bezpłatną konsultację i pozbądź się niechcianych blizn.