Nie da się ukryć, że obecnie tatuaże są wyjątkowo modne, zwłaszcza w przypadku osób młodych. Większość nastolatków, którzy decydują się na pamiątkę w postaci niewielkiego obrazka, znaku graficznego bądź kilku literek już po paru latach skutecznie wertują Internet w poszukiwaniu skutecznej, a zarazem taniej metody ich usunięcia. Nie ukrywajmy – usuwanie tatuażu nie jest rzeczą łatwą, przyjemną, a już na pewno nie tanią.

usuwanie tatuażu

Usuwanie tatuażu

Uwaga: nie da się usunąć tatuażu za pomocą peelingu lub żadnego kosmetyku złuszczającego. Mitem jest, że tarcie spowoduje całkowity zanik barwnika. Wyróżnia się trzy tradycyjne metody: dermabrazję, laser chirurgiczny oraz głęboki peeling chemiczny. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się laserowe usuwanie tatuaży za pomocą lasera Q-switch firmy Alma Lasers.

Laserowe usuwanie tatuaży jest dużo prostsze, a zarazem mniej inwazyjne, aniżeli tradycyjne metody. Wiązka laserowa skutecznie rozbija barwnik, zaś nasz układ odpornościowy, a dokładniej rzecz ujmując makrofagi eliminują jego cząsteczki z naszego organizmu. Można powiedzieć, że całość jest nie tylko skuteczna, ale również bardzo bezpieczna.

usuwanie tatuażu

Jak długo trwa laserowe usunięcie tatuażu za pomocą lasera Q-switch?

Zdecydowanie jeden zabieg to za mało, by pozbyć się całości barwnika z naszego organizmu. Zależnie od wielkości tatuażu, jego grubości oraz koloru, składu chemicznego barwnika oraz głębokości umiejscowienia może to być od dwóch nawet do dziesięciu zabiegów.

Laserowe usuwanie tatuaży wspomnianą metodą jest o tyle dobre, że praktycznie nigdy nie wywołuje powikłań. Wszystko zależy oczywiście od jakości sprzętu. Z dumą możemy przyznać, że w naszym instytucie J’adore posiadamy najwyższej klasy, zaawansowany technologicznie laser Q-switch. Zabiegi przeprowadzane są niemal ze stuprocentową skutecznością w sterylnych, a zarazem komfortowych dla „klienta” warunkach.