Wypadające włosy to wstydliwy problem, który spędza sen z powiek wielu ludziom, niezależnie od wieku. Zauważamy to zwłaszcza wtedy, gdy znajdujemy kolejne włosy na podłodze i w innych częściach mieszkania, na szczotce albo po prostu chcemy spiąć włosy i widzimy przerzedzenia. Przyczyn tego procesu jest wiele, a między innymi wśród nich możemy wymienić niewłaściwą, niepełnowartościową dietę, nadmierny stres, koloryzację włosów (szczególnie rozjaśnianie), zaburzenia na tle hormonalnym (np. choroba Hashimoto) i inne jednostki chorobowe i zapalne, obciążenie włosów przedłużaniem, a nawet obciążenie genetyczne czy płciowe – np. u mężczyzn ze względu na testosteron. Szukanie źródła problemu na własną rękę może zająć dużo czasu i okazać się bezowocne, dlatego często najlepszym wyjściem jest zrobienie badań krwi i konsultacja trychologiczna. Wykwalifikowany specjalista po wywiadzie będzie w stanie dojść do źródła tego problemu i wybrać odpowiednią metodę leczenia. Jeżeli jednak znamy już przyczynę, warto zastanowić się nad dostępnymi sposobami walki z wypadaniem włosów.

Wypadające włosy a mezoterapia igłowa

Jedną z bezsprzecznie najlepszych kuracji na wypadające włosy jest mezoterapia igłowa, np. indywidualnie dobranymi produktami Haircare, Dermaheal. Zabieg polega na wstrzykiwaniu wyspecjalizowaną w tych celach igłą w miejsca skóry głowy substancji aktywnych. Komórki włosa dostaną wartościowe substancje, umożliwiające porost zdrowych włosów i zahamowanie ich wypadu. Pojedynczy zabieg mezoterapii igłowej trwa dosyć krótko (nie więcej, niż 30 minut) i jest praktycznie bezbolesna – oczywiście może pojawić się uczucie delikatnego dyskomfortu, jest to kwestia progu bólu u danego pacjenta. W takiej sytuacji jest możliwość zastosowania znieczuleń miejscowych. Efekty serii mezoterapii widać już po miesiącu. Warto wspomnieć o przeciwwskazaniach do zastosowania tego leczenia, a są to:

 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Stany zapalne skóry i jej infekcje
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi i przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • Alergie
 • Padaczka
 • Cukrzyca
  wypadające włosy

Skutki uboczne, choć pojawiają się u niewielkiego odsetka ludzi stosującego tę kurację, mogą wystąpić. Skóra może być zaczerwieniona i nieznacznie spuchnięta – ustąpi to po upływie kilku dni od wykonania zabiegu. Informacją kluczową w tym przypadku, pozwalającą uniknąć powikłań jest to, aby poinformować specjalistę o wszelkich alergiach, nietolerancjach, jednostkach chorobowych i przyjmowanych lekach. Nie powinno się korzystać z sauny, basenu, ani nie dotykać zanadto skóry głowy do 24 godzin po mezoterapii igłowej i odstawić środki do stylizacji włosów.

DR CYJ Hair Filler – sposób na piękne włosy

Nowoczesnym, przełomowym zabiegiem, podobnym do mezoterapii – choć wymagającym mniej nakłuć – jest DR CYJ. Jego wykonanie, podobnie, jak poprzednika, zajmuje do 30 minut i jest równie bezbolesne. Zawiera kwas hialuronowy, znany nie od dziś ze swoich właściwości oraz frakcję 7 peptydów. W połączeniu ze sobą sukcesywnie przyspieszają porost włosów, powstrzymują ich wypadanie, zagęszczają je i ogólnie wzmacniają. Jak podaje producent, cała terapia trwa 2 miesiące i wymaga 4 sesji w odstępach co 2 tygodnie. Podawana jest niewielka ilość preparatu – już taka pozwala na maksimum efektów. Przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu. Przeciwwskazania są niemalże identyczne, jak w przypadku mezoterapii igłowej, z tym, że w przypadku DR CYJ dodatkowo nie zaleca się decydowania na tę terapię przy występowaniu zapaleń wsierdzia, powtarzających się angin i chorób reumatycznych.

Karboksyterapia

Można ją stosować jako oddzielny zabieg albo łączyć z innymi kuracjami – w obu przypadkach się sprawdzi. Polega na wprowadzeniu CO2 (dwutlenku węgla) pod skórę głowy za pomocą specjalistycznego urządzenia. Zabieg dzięki poprawie krążenia w obrębie mieszka włosowego silnie dotlenia i zwiększa odżywienie włosa, dzięki temu włosy rosną mocniejsze, zdrowsze i zmniejsza się problem ich wypadania. Ponadto stwierdza się jej skuteczność w przypadku leczenia łuszczycy. Jest to absolutnie bezpieczna kuracja, bez obaw o alergie, ponieważ nasz organizm samoistnie produkuje dwutlenek węgla. Przeciwwskazania:

 • Ciąża i laktacja
 • Nowotwory
 • Inhibitory anhydrazy węglanowej
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Stany zapalne
 • Nadciśnienie tętnicze
 • Niewydolność serca, płuc, nerek
  wypadające włosy
Inne metody leczenia i profilaktyki

Bardzo ważnym elementem leczenia problemu wypadających włosów jest dbanie o skórę głowy za pomocą peelingów, np. profesjonalnymi, trychologicznymi produktami DSD, które można zakupić w naszym salonie kosmetycznym, dodatkowo można stosować wcierki alkoholowe lub bezalkoholowe. Warto pomyśleć również o nawilżeniu włosa na długość dzięki zabiegom regeneracyjnym Keraste, zabiegom ozonowania włosów Micromist.

Pomocną rzeczą w codziennej pielęgnacji będzie zapoznanie się z terminami porowatości włosów i dobraniem odżywek, szamponów pod to kryterium, a także znajomość pojęć takich jak emolienty, humektanty i proteiny; są to dość ważne aspekty mogące znacząco polepszyć jakość włosów.

Dodatkowo, u mężczyzn naprzeciw łysieniu wychodzą suplementy, takie jak biotyna, hydrolizat kolagenu (stosowany także u kobiet) oraz na bazie Palmy Sabałowa.

Umów się na zabieg w naszej klinice w Krakowie! W trakcie konsultacji istnieje możliwość dobrania odpowiedniego produktu, aby wzmocnić i wspierać kurację. Wszystko to odbywa się pod troskliwym i profesjonalnym okiem naszych specjalistów.