Idealnie gładkie ciało to wyznacznik piękna, dlatego też od dawna kobiety torturują się maszynkami do golenia, depilatorami, woskiem, czy też innymi kosmetykami pomagającymi w pozbyciu się niechcianego owłosienia. Wszystkie te zabiegi, przeprowadzane zazwyczaj w domowym zaciszu pochłaniają czas i energię. Poza tym trzeba je często powtarzać, a wcale nie należą do najprzyjemniejszych. Tą niekończącą się walkę z odrastającymi włoskami możemy wygrać za pomocą depilacji laserowej. Co ważne, zabieg ten nie jest dedykowany wyłącznie kobietom. Panowie zazwyczaj mają grube i ciemne włosy, efekty mogą być nawet lepsze niż w przypadku kobiecej epilacji.

Co to jest i jak działa?

Największy problem z niechcianym owłosieniem mają osoby o grubych i ciemnych włoskach. Jest ono bardzo widoczne i wygląda nieestetycznie. Włoski szybko odrastają, wrastają w skórę, a częsta depilacja tradycyjnymi sposobami powoduje podrażnienie skóry. To głównie z myślą o tych osobach powstała epilacja laserowa, czyli usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą światła. Zabieg depilacji laserowej to już standard w medycynie estetycznej. Jest on na tyle sprawdzony, skuteczny i bezpieczny, że zyskuje coraz więcej zwolenników. Dzięki depilacji można usunąć owłosienie z dowolnej części ciała.

Przebieg zabiegu

Czas trwania zabiegu  jest uzależniony od depilowanej powierzchni, a także od gęstości owłosienia i wynosić może od kilku minut do nawet kilku godzin. Zabieg raczej nie jest bolesny, jednak towarzyszy mu uczucie dyskomfortu, gdy wiązka lasera przenika w głąb włosa by zniszczyć tą część, która odpowiada za jego wzrost. Laser „widzi”włos dzięki melaninie, która jest barwnikiem znajdującym się w mieszku włosowym. Wiązka lasera działa tylko na włos, dzięki czemu nie powoduje uszkodzeń delikatnej skóry. Ten fakt przemawia więc za stosowaniem depilacji laserowej w miejscach wrażliwych takich jak bikini, wąsik, broda, czy też pachy. Jeśli włos jest gruby i ciemny, a więc zawiera w sobie dużo melaniny, to zabieg depilacji laserowej jest skuteczniejszy. Dlatego najodpowiedniejszą grupą do depilacji laserowej są osoby o jasnej karnacji z mocnym i ciemnym owłosieniem. Zapewne też, to właśnie takim osobom owłosienie przeszkadza najbardziej, ponieważ jest bardzo widoczne, a po tradycyjnej depilacji szybko odrasta.

depilacja laserowa kraków

Skuteczność depilacji laserowej.

Końcowy efekt depilacji laserowej jest sprawą dość indywidualną, uzależnioną od takich czynników jak kolor karnacji i włosków. Najlepsze efekty będą widoczne u osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami, ponieważ laser wychwytuje widoczne włoski z dużą ilością barwnika. Aby uzyskać gładkie ciało zabieg depilacji laserowej trzeba powtórzyć od 6 razy. Wówczas osiągnięte zostaną najlepsze efekty. By osiągnąć maksymalną skuteczność terapii niezbędne jest przestrzeganie zaleceń po zabiegowych. Ponieważ po zabiegu skóra jest podrażniona i podatna na uszkodzenia nie stosuje się żadnych kosmetyków, w tym również mydła i dezodorantów. Jedynym kosmetykiem, który może być wówczas przydatny to krem, maść łagodząca podrażnienia.

Wskazania po zabiegu

Ważne jest aby po zabiegu nie narażać skóry na przegrzanie, dlatego też gorące kąpiele, saunę, a nawet basen należy odstawić na później. Przez cztery tygodnie od zabiegu zupełnie nie wskazane jest opalanie i wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych. Przez ten okres bezpieczniej jest stosować krem z wysokim filtrem UV, najlepiej 50+. Przez dwa tygodnie od zabiegu depilacji musimy też powstrzymać się od stosowania kosmetyków złuszczających, a także ziół i leków światło uczulających. Jednak dla uzyskania cudownie gładkiego ciała warto zastosować się do tych kilku wyrzeczeń.

Laser Alma Soprano Ice – nowoczesne urządzenie, genialne efekty

Innowacyjność lasera Soprano Ice polega na tym, że za jego pomocą można usunąć  owłosienie z doskonałym skutkiem. Nie ma ograniczeń co do fototypu skóry. Unikalna metoda zastosowana w laserze powoduje, że wprowadzana energia skutecznie niszczy mieszki włosowe, dzięki czemu włoski nie odrastają. Zastosowana technologia ICE sprawia, że powierzchnia skóry jest od razu chłodzona, co zapobiega poparzeniom i uczuciu bólu. Dla pełnego efektu zabieg należy powtarzać co 6-8 tygodni. Po wykonaniu odpowiedniej ilości zabiegów tym ciało staje się gładkie i nie musimy już stosować żadnych innych metod depilacji. Depilacja laserowa jest więc skutecznym, pewnym i bezpiecznym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia.