Idealnie gładkie ciało to wyznacznik piękna, dlatego też od dawna kobiety torturują się maszynkami do golenia, depilatorami, woskiem, czy też innymi kosmetykami pomagającymi w pozbyciu się niechcianego owłosienia. Wszystkie te zabiegi, przeprowadzane zazwyczaj w domowym zaciszu pochłaniają czas i energię. Poza tym trzeba je często powtarzać, a wcale nie należą do najprzyjemniejszych. Tą niekończącą się walkę z odrastającymi włoskami możemy wygrać za pomocą depilacji laserowej. Co ważne, zabieg ten nie jest dedykowany wyłącznie kobietom. Panowie zazwyczaj mają grube i ciemne włosy, efekty mogą być nawet lepsze niż w przypadku kobiecej epilacji.

Co to jest i jak działa?

Największy problem z niechcianym owłosieniem mają osoby o grubych i ciemnych włoskach. Jest ono bardzo widoczne i wygląda nieestetycznie. Włoski szybko odrastają, wrastają w skórę, a częsta depilacja tradycyjnymi sposobami powoduje podrażnienie skóry. To głównie z myślą o tych osobach powstała epilacja laserowa, czyli usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą światła. Zabieg depilacji laserowej to już standard w medycynie estetycznej. Jest on na tyle sprawdzony, skuteczny i bezpieczny, że zyskuje coraz więcej zwolenników. Dzięki depilacji można usunąć owłosienie z dowolnej części ciała.

Przebieg zabiegu

Czas trwania zabiegu  jest uzależniony od depilowanej powierzchni, a także od gęstości owłosienia i wynosić może od kilku minut do nawet kilku godzin. Zabieg raczej nie jest bolesny, jednak towarzyszy mu uczucie dyskomfortu, gdy wiązka lasera przenika w głąb włosa by zniszczyć tą część, która odpowiada za jego wzrost. Laser „widzi”włos dzięki melaninie, która jest barwnikiem znajdującym się w mieszku włosowym. Wiązka lasera działa tylko na włos, dzięki czemu nie powoduje uszkodzeń delikatnej skóry. Ten fakt przemawia więc za stosowaniem depilacji laserowej w miejscach wrażliwych takich jak bikini, wąsik, broda, czy też pachy. Jeśli włos jest gruby i ciemny, a więc zawiera w sobie dużo melaniny, to zabieg depilacji laserowej jest skuteczniejszy. Dlatego najodpowiedniejszą grupą do depilacji laserowej są osoby o jasnej karnacji z mocnym i ciemnym owłosieniem. Zapewne też, to właśnie takim osobom owłosienie przeszkadza najbardziej, ponieważ jest bardzo widoczne, a po tradycyjnej depilacji szybko odrasta.

epilacja nóg Zabieg depilacji laserowej   czy jest czego się obawiać?

Skuteczność depilacji laserowej.

Końcowy efekt depilacji laserowej jest sprawą dość indywidualną, uzależnioną od takich czynników jak kolor karnacji i włosków. Najlepsze efekty będą widoczne u osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami, ponieważ laser wychwytuje widoczne włoski z dużą ilością barwnika. Aby uzyskać gładkie ciało zabieg depilacji laserowej trzeba powtórzyć od 6 razy. Wówczas osiągnięte zostaną najlepsze efekty. By osiągnąć maksymalną skuteczność terapii niezbędne jest przestrzeganie zaleceń po zabiegowych. Ponieważ po zabiegu skóra jest podrażniona i podatna na uszkodzenia nie stosuje się żadnych kosmetyków, w tym również mydła i dezodorantów. Jedynym kosmetykiem, który może być wówczas przydatny to krem, maść łagodząca podrażnienia.

Wskazania po zabiegu

Ważne jest aby po zabiegu nie narażać skóry na przegrzanie, dlatego też gorące kąpiele, saunę, a nawet basen należy odstawić na później. Przez cztery tygodnie od zabiegu zupełnie nie wskazane jest opalanie i wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych. Przez ten okres bezpieczniej jest stosować krem z wysokim filtrem UV, najlepiej 50+. Przez dwa tygodnie od zabiegu depilacji musimy też powstrzymać się od stosowania kosmetyków złuszczających, a także ziół i leków światło uczulających. Jednak dla uzyskania cudownie gładkiego ciała warto zastosować się do tych kilku wyrzeczeń.

Laser Alma Soprano Ice – nowoczesne urządzenie, genialne efekty

Innowacyjność lasera Soprano Ice polega na tym, że za jego pomocą można usunąć  owłosienie z doskonałym skutkiem. Nie ma ograniczeń co do fototypu skóry. Unikalna metoda zastosowana w laserze powoduje, że wprowadzana energia skutecznie niszczy mieszki włosowe, dzięki czemu włoski nie odrastają. Zastosowana technologia ICE sprawia, że powierzchnia skóry jest od razu chłodzona, co zapobiega poparzeniom i uczuciu bólu. Dla pełnego efektu zabieg należy powtarzać co 6-8 tygodni. Po wykonaniu odpowiedniej ilości zabiegów tym ciało staje się gładkie i nie musimy już stosować żadnych innych metod depilacji. Depilacja laserowa jest więc skutecznym, pewnym i bezpiecznym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia.