Zabieg mezoterapii igłowej to według kosmetologów prawdziwy hit na rynku, jeśli pod uwagę weźmiemy dbałość o kondycję i wygląd naszej skóry oraz włosów. To w pełni bezpieczny zabieg, który daje spektakularne efekty. Takie, których nigdy nie da się osiągnąć nawet poprzez regularne stosowanie kosmetyków z najlepszym składem. Mezoterapia odżywia skórę, pobudza ją do naturalnej regeneracji, likwiduje pierwsze zmarszczki. Poznaj metodę, która zdobywa ogromną popularność na całym świecie. Dowiedz się więcej o mezoterapii igłowej.
Zabieg mezoterapii igłowej – podstawowe informacje
Mezoterapia igłowa to nic innego jak iniekcja skóry. W zależności od stosowanych preparatów, występują różne proporcje składników. Przeważnie zabieg wykonuje się za pomocą mieszanki kwasu hialuronowego oraz koktajlu pełnego witamin i dobroczynnych minerałów. Dostarczenie korzystnych składników w głąb tkanki skórnej umożliwia jej pobudzenie do naturalnej regeneracji. Natychmiastowy efekt ujędrnienia i wygładzenia skóry twarzy zachodzi poprzez szybszą produkcję kolagenu i elastyny. Co ciekawe, mezoterapia igłowa jest stosowana nie tylko na twarzy, ale też dekolcie bądź szyi. Coraz częściej wykorzystuje się ją również w ramach leczenia łysienia, przetłuszczania skóry głowy, wzmożonego wypadania włosów. Skład preparatu, który dociera aż do cebulek, pobudza je do szybszego wzrostu i dogłębnie regeneruje. Włosy nie wypadają też w nadmiarze, stają się zdrowe i gęste.
Sam zabieg mezoterapii igłowej jest w pełni bezpieczny, według bardziej wrażliwych osób nie należy niestety do przyjemnych usług. Pierwszym krokiem procedury zabiegowej jest nałożenie specjalnego preparatu o działaniu znieczulającym. Mezoterapia polega na nakłuwaniu skóry i wprowadzaniu w jej głąb preparatów odżywczych. Najczęściej w składzie koktajlu znaleźć można wspomniany już kwas hialuronowy o działaniu nawilżającym i wypełniającym. Często w składzie występują też witaminy A oraz E i cały kompleks aktywnych składników naturalnych, na przykład wyciągów z alg bądź zielonej herbaty.
Aby zabieg mezoterapii igłowej przyniósł najlepsze rezultaty, należy wykonać serie zabiegów. Oczywiście pierwsze efekty widoczne są już po pierwszej usłudze, jednak na te ostateczne rezultaty trzeba chwilę poczekać. Musimy pamiętać, że proces regeneracji skóry czy struktury włosów jest kwestią indywidualną.
Kto może korzystać z mezoterapii igłowej?
Cykl zabiegów mezoterapii igłowej jest wskazany dla każdego, kto tylko chce korzystnie wpływać na kondycję i wygląd swojej skóry bądź włosów. Motywacją do realizacji mezoterapii igłowej najczęściej są zmarszczki, przebarwienia na skórze, zwiotczenie skóry, cellulit, rozstępy, ziemista i szara cera, skóra przesuszona.
Należy jednak wiedzieć, że zabieg mezoterapii igłowej w niektórych przypadkach, ze względów bezpieczeństwa nie może zostać przeprowadzony. Z zabiegów nie mogą korzystać kobiety w ciąży, karmiące piersią. Kolejną grupą przeciwwskazań są infekcje skóry, blizny przerostowe, bliznowce. Alergia na którykolwiek składnik witaminowego koktajlu również wyklucza procedurę. Mezoterapia igłowa nie jest zalecana pacjentom onkologicznym oraz tym, którzy borykają się z chorobami skóry, na przykład łuszczycą, bielactwem, trądzikiem różowatym.
Jakie efekty daje mezoterapia igłowa?
Mezoterapia igłowa jest zabiegiem uniwersalnym i można go stosować na różnych partiach ciała. Najczęściej zabiegi przeprowadza się na obszarze twarzy, pod oczami, szyi, dekolcie, skórze głowy. Seria zabiegów skutecznie wygładza skórę, niweluje zmarszczki, odżywia ją, ujędrnia, zwalcza łysienie. W trakcie konsultacji indywidualne potrzeby pacjenta są czynnikiem, który jest podstawą odpowiedniego doboru składu preparatów.
Co ważne, zabieg jest w pełni bezpieczny, do iniekcji wykorzystuje się tylko sterylne, jednorazowe igły. Po nakłuciach może występować lekkie zaczerwienienie, które najczęściej znika po kilku godzinach. Na skórze bardzo wrażliwej mogą pojawić się też delikatne obrzęki, siniaczki bądź krwiaki, ale nigdy nie są to trwale występujące skutki uboczne. Ślady po iniekcjach znikają po kilku dniach dlatego zabieg warto wykonać przy okazji dłuższego wolnego np. weekendu. Po mezoterapii warto zrezygnować z nakładania makijażu (do momentu zagojenia) aby skóra mogła swobodnie „oddychać”.
Zarezerwuj zabieg za pomocą wygodnego formularza