Trądzik u nastolatka jest częścią procesu dojrzewania. Jest to proces dotykający przeważającą liczbę młodych ludzi. Występowanie tych zmian skórnych zaczyna się około 13 roku życia w przypadku dziewcząt a około 15 roku życia u chłopców. Trądzik może występować do osiągnięcia 18-23 lat. Jednak zmiany trądzikowe występujące w wieku dojrzałym nie są codziennością. Po 40 roku życia hormony powinny być już uregulowane. Zatem jakie są przyczyny występowania trądziku długo po okresie dojrzewania i jak skutecznie usunąć trądzik po 40 roku życia?

Trądzik wieku dojrzałego – przyczyny i objawy

Trądzik wieku dojrzałego jest dolegliwością występującą w przeważającej mierze u kobiet niż u mężczyzn. W tym wieku hormony uległy już stabilizacji, więc nie warto szukać w nich przyczyn. Jednak nie jest wykluczone, że to gospodarka hormonalna jest odpowiedzialna za zmiany skórne występujące na twarzy, ale po 40 roku życia są to nieliczne przypadki. Wśród przyczyn wskazuje się najczęściej szybkie tempo życia oraz nadmierny stres. Produkowany w dużej ilości kortyzol wzmaga stres. Jednocześnie wpływa na wzmożoną produkcję łoju, który w konsekwencji zatyka pory. Z intensywnym trybem życia łączy się często nieprawidłowa dieta bogata w produkty wysokotłuszczowe oraz przetworzone. Ponadto na kondycję cery wpływają czynniki zewnętrzne takie jak zanieczyszczone powietrze, dym tytoniowy czy niewłaściwie dobrane kosmetyki.

Objawy trądziku wieku dojrzałego są takie same jak te występujące u nastolatków. Pojawiają się zmiany skórne w postaci wyprysków, pryszczy. Ich niewłaściwe usunięcie powoduje powstawanie blizn. Jednak występują pewne różnice, a mianowicie zmiany trądzikowe występują najczęściej w okolicach ust, brody, nosa. Dodatkowo skóra twarzy może być przesuszona a nie przetłuszczona. Cera po 40 roku życia staje się dużo bardziej delikatniejsza więc wymaga specjalistycznej pomocy. W tym przypadku może być pomocna terapia na trądzik wieku dojrzałego.

Jak skutecznie usunąć trądzik po 40 roku życia

Jak skutecznie usunąć trądzik po 40 roku życia – Zabiegi

Clearlift

Jest to bezinwazyjny zabieg oferowany przez salon kosmetyczny w Warszawie J’adore Instytut. Do przeprowadzenia tego zabiegu używa się lasera frakcyjnego, który powoduje mikrouszkodzenia w skórze. Działanie to pobudza proces gojenia, w związku z czym następuje produkcja większej ilości kolagenu. Innowacyjność tego zabiegu polega na tym, że przy jednoczesnym wyeliminowaniu problemu jakim jest trądzik działa odmładzająco i ma działanie liftingujące. Natomiast bezinwazyjność oznacza w tym przypadku brak konieczności stosowania znieczulenia oraz zbędny jest czas przeznaczony na rekonwalescencję. Dzięki temu, ta terapia na trądzik wieku dojrzałego, pomaga pozbyć się zmarszczek, zmian trądzikowych, przebarwień i blizn oraz poprawić owal twarzy.

PQ AGE

PQ-AGE jest to peeling o nowoczesnej formule, który jest podobny do zabiegu mezoterapii, jednak nie narusza skóry właściwej, dlatego jest to doskonała terapia na trądzik wieku dojrzałego. Jest to idealnie sprawdzający się zabieg w walce z trądzikiem w wieku dojrzałym. Zawarte w peelingu kwasy widocznie wygładzają i napinają skórę twarzy a nadtlenek mocznika rozjaśnia powstałe blizny oraz przebarwienia. Znaczącą zaletą jest fakt, że do przeprowadzenia zabiegu zbędna jest igła. W skórę twarzy wmasowywany jest produkt PQ-AGE, do 5 razy podczas jednej wizyty. Jest on idealnym rozwiązaniem dla skóry wrażliwej, ponieważ nie powoduje podrażnień, zaczerwienień, nie powoduje łuszczenia się skóry oraz jej przesuszenia. Gabinet kosmetyczny powinno się odwiedzać co około 14 dni, w serii 5 zabiegów, aby zauważyć oczekiwane efekty. Skutkiem zastosowania tego zabiegu jest zniwelowanie zmarszczek, poprawa napięcia skóry, usunięcie blizn, pozbycie się zaskórników, oczyszczenie i rozjaśnienie cery wrażliwej, dlatego doskonale nadaje się dla osób po 40 roku życia.

Jak skutecznie usunąć trądzik po 40 roku życia

Geneo

Geneo jest zbiegiem, który łączy w sobie 3 efekty jego stosowania. Skutkami tego zabiegu jest dotlenienie komórek, złuszczenie naskórka oraz poprawę wchłaniania substancji odżywczych. Innowacyjność tego zabiegu przejawia się w jego przebiegu, a mianowicie na skórze twarzy dochodzi do połączenia kapsułki Capsugen oraz specjalistycznego żelu. W konsekwencji na powierzchni skóry pojawiają się małe bąbelki i przy pomocy CO2 zachodzi efekt Bohra. Skutkiem tego jest wzbogacenie skóry twarzy w tlen, przewodzony we krwi, oraz poprawa odżywienia cery. Zabieg ten jest całkowicie bezinwazyjny a poprzez naturalne dotlenienie znikają problemy związane z trądzikiem, ponieważ pory nie ulegają zatykaniu. Ponadto wszelkie kosmetyki, służące poprawie kondycji skóry twarzy, są lepiej wchłaniane. Jest to doskonała terapia na trądzik wieku dojrzałego.

Pielęgnacja domowa – czy wpływa na kondycję skóry?

Domowe sposoby dbania o cerę są niezbędnym elementem utrzymania jej dobrej kondycji. Stosowanie kremów, na dzień i na noc, toników, peelingów czy płynów micelarnych pozwala na codzienną pielęgnację, która zdecydowanie wspomaga zabiegi kosmetyczne. W przypadku trądziku wieku dojrzałego pielęgnacja domowa ma duże znaczenie, ponieważ może zapobiec rozwojowi zmian trądzikowych, które po 40 roku życia są trudne do wyleczenia. Ważne jest, aby kosmetyki były dobrane do rodzaju cery oraz bogate w witaminy C oraz E. Osoby w wieku dojrzałym powinny stosować produkty delikatne o prostym składzie, przy czym wszelkie kosmetyki powinny być na bazie wody. Ponadto warto zwrócić uwagę na nawilżenie, które poprawia kondycję skóry. Trzeba też zaznaczyć, że aby pielęgnacja domowa przyniosła efekty, to musi być stosowana regularnie i systematycznie. Wszystkie zabiegi możesz rezerwować online.