Endermologia – pomoc w modelowaniu sylwetki

Endermologia to jeden z najnowocześniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Zabieg pomoże szybko wymodelować i ujędrnić ciało. Endermologia to rodzaj masażu o charakterze mechanicznym. Wykonywany jest za pomocą sterowanej komputerowo głowicy, składającej się z komory ssącej oraz dwóch pracujących niezależnie od siebie rolek. Te ostatnie dzięki zastosowanemu podciśnieniu zasysają fałd skórny, który następnie zwija się od zewnętrznej do wewnętrznej strony na kształt fali. Tym samym masażer skutecznie oddziałuje zarówno na wierzchnią, jak i tę najgłębiej położoną warstwę tkanki łącznej, powodując obniżenie napięcia mięśniowego.

Dlaczego warto?

Oprócz działania relaksacyjnego i odprężającego zabieg wykazuje także właściwości zdrowotne i odchudzające. Skutecznie oczyszcza organizm z toksyn, wskutek czego znacząco przyśpiesza metabolizm tkanki tłuszczowej. Systematycznie stosowana endermologia z powodzeniem wspomoże inne działania redukujące niechciane kilogramy. W połączeniu z odpowiednio przygotowaną dietą czy zaplanowanym treningiem fizycznym zagwarantuje wyszczuplenie i utratę zbędnej wagi. Zwłaszcza, jeśli wcześniej wymienione zbyt długo nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Widoczne efekty na ciele zauważyć można już po serii co najmniej dziesięciu zabiegów endermologii.

wymodelować ciało

Znaczącą zmianą po zastosowaniu endermologii będzie również ogólna poprawa jakości i gęstości skóry. Co istotne, nie tylko tej, która często w przypadku kobiet znajduje się w problematycznej strefie (np. dolnych partii brzucha czy tzw. boczków), ale także skóry twarzy i pozostałych części ciała. Dzieje się tak, gdyż włókna kolagenowe, których produkcję w dużym stopniu stymuluje ów podciśnieniowy masaż, to struktury komórkowe zbudowane z odpornego na rozciąganie kolagenu. Tkanka ta jako naturalny, jak i syntetyczny (stosowany np. w kosmetyce i medycynie estetycznej) wypełniacz występujących na powierzchni skóry nierówności. Pomaga w korekcji i niwelowaniu zmian skórnych takich jak: zmarszczki, blizny czy bruzdy.

Wpływ produkowanego dzięki endermologii kolagenu na skórę jest więc niewątpliwie znaczący. Poprawia on poziom nawilżenia skóry, zapobiegając jednocześnie utracie wody z organizmu.

Endermologia pomoże Ci wymodelować ciało

Poważnym problemem, z jakim boryka się wiele kobiet, obok nadwagi, jest także redukcja cellulitu. Najprościej rzecz ujmując, cellulit to niewłaściwie rozmieszczona, miękka tkanka tłuszczowa. Często, ale nie tylko, spotykana często u osób mało aktywnych fizycznie, które w krótkim okresie straciły na wadze sporo nadmiernych kilogramów. Przyczyną jego powstawania są m.in. hormony (zwłaszcza nieregularny poziom estrogenów).  Z tego typu zmianami zmagają się przede wszystkim: nastolatki, u których proces dojrzewania zmierza ku końcowi, kobiety ciężarne czy te będące w okresie menopauzy.

Efekt tzw. „skórki pomarańczy” tworzą wówczas na skórze jej pofałdowane, nierówne powierzchnie, liczne rozstępy, guzki i zgrubienia. Objawem charakterystycznym są jednak specyficzne zmiany zachodzące w nadmiernej pigmentacji skóry (stąd nazwa tkanki pomarańczowej). Jednym z kluczowych mechanizmów tworzenia się cellulitu są także nieprawidłowości związane z tzw. mikrokrążeniem tkankowym. Jako że naczynia mikrokrążenia odgrywają istotną rolę w pracy całego układu krążeniowego organizmu, nie można doprowadzić do zaburzeń ich podstawowych czynności funkcjonalnych. By zapobiec ewentualnym chorobom, spowodowanym dysfunkcją mikrokrążeń, warto regularnie korzystać z endermologii.

wymodelować ciało

Zabieg ten odżywia i dotlenia tkanki odpowiedzialne za najważniejsze funkcje życiowe organizmu. Poprawia krążenie krwi bez stosowania jakichkolwiek środków farmaceutycznych. Dzięki tego rodzaju pielęgnacji powstrzymać można dalsze etapy tworzenia się cellulitu. W zależności od stadium jego rozwoju –można cofnąć powstałe wcześniej zmiany skórne. Seria regularnych zabiegów endermologii pozwoli zatem utrzymać sprężystość i elastyczność tkanek, odmłodzić kobiecą sylwetkę i zadbać o jej estetyczny wygląd.

Endermologia – z jakimi zabiegami można ją łączyć?

Endermologia jako jedna z metod stosowanych w odnowie biologicznej. Może być uzupełniana przez inne zabiegi pielęgnacyjne. Walcząc z cellulitem, łączyć można ją z innowacyjną terapią falą uderzeniową (akustyczną) – tzw. Storz Medical, która polega na wprowadzaniu do ciała pacjenta drgań o wysokiej częstotliwości i energii. Połączenie tych zabiegów gwarantuje skuteczną likwidację tzw. „pomarańczowej skórki”. Pomaga wymodelować ciało oraz wspomaga utratę zbędnej tkanki tłuszczowej. Polecanym przez specjalistów zabiegiem, dającym podobne efekty do wyżej wymienionych, jest także karboksyterapia. Do celów terapeutycznych w tym wypadku pacjentowi aplikuje się medyczny dwutlenek węgla. Wstrzyknięty gaz działa w dwojaki sposób: biomechaniczne i mechanicznie. Następnie jest on wydalany z organizmu w sposób naturalny (tj. w trakcie wydechu).

Co ciekawe, karboksyterapię przeprowadza się nie tylko w przypadku chęci zniwelowania zmarszczek, nadwagi czy cellulitu, ale także w celu stymulacji cebulek włosów u osób borykających się z problemem łysienia. Jest to zabieg bezinwazyjny, w pełni bezpieczny, który podobnie jak Storz Medical. Może być stosowany równolegle z masażem podciśnieniowym. Pełną listę zabiegów pielęgnacyjnych, z jakimi warto łączyć endermologię, aby wymodelować ciało – można znaleźć na stronie internetowej.

Umów się na wizytę w J’adore Instytut i skorzystaj z porad profesjonalistów.