W ofertach salonów medycyny estetycznej coraz więcej zabiegów i rozwiązań, które mają zapewnić naszej skórze witalność oraz promienny wygląd. Medycyna estetyczna to kierunek medycyny, który prężnie się rozwija i dziś korzysta z niej wiele kobiet, ale i mężczyzn. Warto wspomnieć, że takie zabiegi to nie tylko rozwiązanie ku zmianie w swoim wyglądów aspektów, które wzbudzają w nas kompleksy. To również rozwiązania medyczne, które pomagają się uporać z wieloma, skórnymi problemami. Zastanawiasz się, od jakiego zabiegu najlepiej zacząć? Jaki zabieg medycyny estetycznej wybrać? Już wyjaśniamy!

Medycyna estetyczna – jaki zabieg wybrać

Jest kilka zabiegów medycyny estetycznej, które pojawiają się w ofercie każdego salonu. To zabiegi, z których klienci korzystają najczęściej ze względu na ich kompleksowe działanie, ale i gwarancję szybkich efektów. Warto pamiętać, że o skórę i ciało warto dbać niezależnie od jej stanu czy wieku. W medycynie estetycznej ważna jest również zasada, że najlepiej zapobiegać niż leczyć. Dla przykładu najlepiej działać nad wyleczeniem świeżych blizn czy dziur po trądziku niżeli po latach starać się odzyskać nieskazitelną fakturę skóry.

To samo tyczy się zmarszczek. To efekt starzenia się skóry głównie z uwagi na promienie słoneczne, na których działanie jesteśmy narażeni każdego dnia. Zmarszczki pojawiają się na naszej skóry już w młodym wieku, a z biegiem czasu tylko pogłębiają się i są bardziej widoczne. To wskazówka ku temu, żeby pracować nad swoją skórą przez cały czas i mieć to na uwadze, że ciężko jest odwrócić efekt zaistniałych już zmian po długim czasie. Są na to sposoby, ale wymagają cierpliwości i skrupulatnego działania.

Jaki zabieg medycyny estetycznej
Botox

Do jednych z najbardziej znanych zabiegów w medycynie estetycznej są te z użyciem toksyny botulinowej. Co więcej, te, które skupiają się na wypełnianiu skóry kwasem hialuronowym oraz szeroko znana w świecie medycyny wolumetria. To zabiegi zarówno dla żeńskiego, jak i męskiego grona klientów, którzy chcieliby zniwelować widoczne już zmarszczki, a przede wszystkim te głębokie. To zabiegi przeciwstarzeniowe, ale i takie, z których korzystają młode osoby, chcąc zmienić coś w swoim wyglądzie. Wypełnianie kwasem sprawdzi się również przy okazji bruksizmu, z którym zmaga się dzisiaj spore grono klientów.

Zabiegi z wykorzystaniem botoksu są wskazane, jeśli zauważyłeś pierwsze oznaki starzenia i właśnie zmarszczki głębokie. Między innymi tak zwane „kurze łapki” wokół oczu czy zmarszczki poprzeczne na czole. Wyróżniamy również zmarszczki palacza wokół ust, lwią zmarszczkę na wysokości brwi. To charakterystyczne, pionowe zmarszczki osadzone między brwiami. Wspomniany wyżej bruksizm cechuje silne zaciskanie zębów. W ciągu snu, ale nie tylko. To również nadmierne zgrzytanie zębami. Bruksizm to niezwykle popularny zabieg medycyny estetycznej.

Jeśli chodzi o zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, najczęściej używa się go przy pracy nad ustami pacjentów. Warto wspomnieć, że nie jest to efekt stały, a raczej ograniczony czasowo, ze względu na to, że w naszym ciele kwas hialuronowy występuje naturalnie i ulega wchłanianiu. U każdego ten proces zajmie inny okres czasu.

Zabiegi poprawiające usta można zastosować wtedy, kiedy:

– zauważysz u siebie asymetrię ust

– chcesz nadać im pełniejszego wyglądu i wyrazu

– zechcesz unieść kąciki ust.

–  chcesz poprawić czerwień wargową i nawilżyć usta

– wystąpią ubytki ust w związku z wypadkami różnego rodzaju

Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem wolumetrii, jest to zabieg dedykowany przede wszystkim osobom, które chciałyby zniwelować pojawiające się bruzdy. Nosowo-wargowe głównie. To również zabieg, który wspomaga redukcję worków pod oczami czy zmarszczek wokół ust. Wolumetria twarzy znana jest również przy modelowaniu podbródka i nadawania nowego kształtu naszej twarzy.

To również zabieg dla osób z widocznymi już kośćmi policzkowymi, które mają smukłą twarz, ale chciałyby uwidocznić swoje atuty. To idealne rozwiązanie na wymodelowanie skóry twarzy, zagłębienie okolic skroni czy ust. To z jakim problemem się zmagasz determinuje jaki zabieg medycyny estetycznej powinieneś wybrać.

Jaki zabieg medycyny estetycznej

Zabiegi profhilo i nucleofill czyli globalne odmłodzenie.

Oferujemy w naszym salonie tak zwane kompleksy hybrydowe, a wśród nich zabiegi typu Profhilo czy Nucleofill. Profhilo to zabieg odmładzający, który służy modelowaniu wiotkiej skóry i przywraca idealny kontur twarzy. Działa na procesy starzenia się skóry, ale i tkanki podskórnej. Nagrodzony został złotą statuetką za jednej z najbardziej efektywnych zabiegów.

Zabieg NUCLEOFIL z kolei to rodzaj liftingu twarzy, który sprawdzi się idealnie jako baza dla innych zabiegów medycyny estetycznej. W zasadzie działa on na trzech etapach: liftingu, antyoksydacji oraz nawilżenia. To fenomenalne rozwiązanie na biostymulację skóry.

Innym zabiegiem, na który decydują się ludzie, jest zabieg liftingujący nićmi z kwasem hialuronowym. W naszej klinice jest to na przykład zabieg Aptos. Odpowiedzialny jest za podciąganie opadających tkanek i nadanie  im objętości, opóźniając tym samym proces starzenia. Pozwala odzyskać jędrność i gwarantuje naturalny efekt.

Osocze bogatopłytkowe to również zabieg, który cieszy się dużą popularnością. Przede wszystkim bazuje na tym, co nasze ciało tworzy. Najlepsze efekty tego zabiegu uzyskuje się w połączeniu z fibryną lub w połączeniu z zabiegiem iPixel.

Umów wizytę w naszym salonie kosmetycznym w Warszawie.