Jakie są najskuteczniejsze zabiegi medycyny estetycznej?

Jeszcze jakiś czas temu temat medycyny estetycznej był tematem odległym, momentami tematem tabu, który dozwolony i dostępny był tylko w kręgach osób znanych i majętnych. Teraz żyjemy w czasach, kiedy dbanie o wygląd nie stanowi jedynie aspektu estetycznego, ale również poprawia nasze samopoczucie, a co za tym idzie znacznie poprawia jakość życia. Dodatkowo warto wspomnieć, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej przestały być domeną kobiet, również Panowie zaczęli bardziej dbać  o siebie w tym zakresie. Te wszystkie aspekty znacząco wpłynęły na dostępność usług z zakresu medycyny estetycznej oraz na otwieranie się coraz to większej ilość miejsc proponujących zabiegi. Zabiegi z zakresu anty-aging mają na celu przede wszystkim lifting oraz odmłodzenie tkanek.

Nieinwazyjny anti-aging dla każdego. Co warto wiedzieć na temat medycyny estetycznej? 

Wśród zabiegów z zakresu medycyny estetycznej z których coraz częściej korzystają nie tylko panie, ale również panowie to przede wszystkim toksyna botulinowa i wolumetria, czyli wypełnianie kwasem hialuronowym. Są to zabiegi, które są  najbardziej popularnymi i dostępnymi metodami zwalczania oznak starzenia.

Stosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej jest jedną z bardziej popularnych metod ze względu na to, ze jest to to substancja, która naturalnie występuje w organizmie. Jej zadaniem jest wiązanie wody, a co za tym idzie sprawienie, że nasza skóra staje się odpowiednio nawilżona i ujędrniona oraz elastyczna. Kwas hialuronowy skutecznie nawadnia oraz nawilża tkanki.

Toksyna botulinowa, czyli inaczej mówiąc kwas kiełbasiany a popularnie nazywany botoxem  to substancja, która znalazła szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej- cofa procesy starzenia a także likwiduje zmarszczki.

Toksyna botulinowa swoją sławę zawdzięcza głównie możliwościom niwelowania zmarszczek głębokich. Określana przez zwolenników jako swoisty eliksir młodości, jest idealnym sposobem na zmniejszenie napięcia mięśniowego dzięki czemu skutecznie zwalczy problem bruskizmu. Nadmierną oraz niekontrolowaną aktywność mięśni żuchwy. Toksyna botulinowa w sposób kontrolowany i bezpieczny skutecznie czasowo blokuje  przepływu impulsu nerwowego do mięśnia żwacza. Po czasie można liczyć w tym zakresie na zanik zgrzytania zębami, zmniejsza się napięcie oraz ból mięśni. Zabiegi te uważane są za skuteczniejsze z zakresu medycyny estetycznej.

najskuteczniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Walka z czasem

Botox jest substancją, która skutecznie zwalcza wiele problemów bez użycia skalpela. Wskazaniami do użycia w medycynie estetycznej kwasu botulinowego są np. na tzw. „kurze łapki” czyli zmarszczki mimiczne zlokalizowane w okolicach oczu. W tym przypadku zredukuje on napięcie mięśniowe, zabieg jest mało inwazyjny i bezbolesny. Zauważalne efekty widać już po kilku dniach. Kolejnym wskazaniem do wykonania zabiegu z użyciem toksyny botulinowej są bruzdy poprzeczne czoła. W tej sytuacji preparat wprowadzany jest bezpośrednio  do miejsca, które odpowiada za kurczenie się tej części- blokuje go. Dochodzi do zmniejszenia siły skurczu- czyli zniwelowania zmarszczki. Tzw. Zmarszczki palacza to wyjątkowo niechlubne oznaki zwiotczenia skóry, jednak na ten problem botox również może skutecznie zaradzić. Zabieg  tak jak i w innych przepadkach ma na celu blokadę połączeń nerwów z mięśniami mimicznymi. Efektem etgo staje się wygładzenie zmarszczek i rozluźnienie skóry.

Kwas hialuronowy- bezpieczne poprawki

Wiele osób decydując się na zabieg z użyciem kwasu hialuronowego myśli nie tyle o odmłodzeniu, a o poprawie jakości życia, pozbyciu się kompleksów poprzez poprawę mankamentów. Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej często wykorzystywany jest do harmonizacji asymetrii ust. W tym celu z pomocą idzie kwas hialuronowy: jest nieinwazyjną metodą, skutecznie i bezpieczną. Nasz organizm go toleruje a sam zabieg niesie minimalne ryzyko powikłań. Wykonując zabieg z użyciem kwasu hialuronowego możemy także skutecznie silnie nawilżyć wybrane partie, nadając ustom pełniejszy kształt oraz skutecznie unieść kąciki ust. Najskuteczniejsze zabiegi medycyny estetycznej to te dopasowane do potrzeb Twojej skóry.

najskuteczniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi wolumetryczne

Są to zabiegi inaczej nazywane zabiegami wypełniającymi i są niezwykle popularne w świecie medycyny estetycznej. Oprócz zatrzymywania procesu starzenia dają także efekt wypełnienia. Są niezwykle skuteczne w wypełnianiu owalu twarzy, wypełniają i nadają jędrności skórze- i to wszystko bez użycia skalpela! Skutecznie niwelują nieestetyczne zagłębienia i bruzdy na twarzy, rozwiązują problem worków i cieni pod oczami czy też zapadające się policzki. W śród panów szczególnie popularne jest konturowanie podbródka oraz linii żuchwy, nadając twarzy bardziej męskiego zarysu. Z kolei osoby zbyt szczupłe, posiadające zbyt szczupłą twarz a co za tym idzie postarzające rysy mogą  skorzystać z tego zabiegu w celu złagodzenia rys i dodania pełniejszych kształtów.

Innowacja w świecie medycyny estetycznej

Oprócz przeanalizowanych już zabiegów warto polecić i zachęcić do skorzystania z nowych form, które oferują salony medycyny estetycznej. Do ich ścisłej czołówki zalicza się Profhilo – czyli preparat, który składa się ze Stabilizowanych Kompleksów Hybrydowych HA o najwyższym stężeniu aż 64mg; L-HA, których działanie skutkuje uruchomieniem kaskady naprawczej, regeneracyjnej skóry, oraz H-HA, które są głównym komponentem gęstości ECM matrixu (extracellular matrix).  Nazywany molekułą młodości uruchamia produkcję elastyny i kolagenu typu I,II,IV,VII.

Drugą innowacją są liftingujące nici z kwasem hialuronowym, które mają na celu odbudowę nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Ponadto możemy nimi również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy, czyli uzyskaj efekt zbliżony do użycia botoxu. Nici te wszczepiane są podskórnie i wykonane są z rozpuszczalnej substancji PDO (polidioksonan).

Podstawą do wykonywania wszystkich zabiegów jest znalezienie odpowiedniego salonu, w którym przestrzegane będą wszystkie zasady BHP oraz procedur bezpieczeństwa. Warto także przeanalizować to, na jakich preparatach i produktach pracują specjaliści. Ważne jest to jakim sprzętem wykonywane są zabiegi. Żeby mieć gwarancje bezpieczeństwa należy udać się do salonu, w który wiedza poparta jest certyfikatami. Mieć pewność, że w placówce pracuje odpowiednio przeszkolony personel.

Jeśli nadal zastanawiasz się, które zabiegi z medycyny estetycznej są najskuteczniejsze dla Ciebie – umów się do naszego salonu.

Umów się  do J’adore Instytut w Warszawie lub Krakowie.