Skóra wokół oczu wyróżnia się tym, że jest bardzo cienka i delikatna. Obszary te wyposażone są w niewielką liczbę gruczołów łojowych, a tkanka podskórna strefy wokół oczu jest bardzo słabo rozwinięta. Skutkuje to bardzo szybkim wiotczeniem skóry, zmianą jej kolorytu, a przede wszystkim wczesnym powstawaniem zmarszczek, skłonności do opuchnięć czy zasinień. Należy jednak zwrócić uwagę na to że okolice skóry wokół oczu są bardzo wrażliwe i trudne do rewitalizacji. Dlatego wszelkie zabiegi, które wykonywane są w tym obszarze muszą być dobrze przemyślane i wykonane za pomocą odpowiednich urządzeń.  Dzięki temu nie będziesz mieć problemów z uszkodzeniem skóry czy obrzękami. Zwiotczała i przebarwiona skóra odbierana jest jako efekt wiecznego zmęczenia lub smutnego wyrazu twarzy.

Pojawiające się zmarszczki dodają lat. Z pomocą przychodzą salony kosmetyczne i gabinety medycyny estetycznej, które oferują szeroki obszar zabiegów poprawiających kondycję skóry wokół oczy, a do tego są nieinwazyjne. Zabiegi rewitalizacji skóry w strefie oczu sprawdzą się przede wszystkim dla osób, które mają cienką, zwiotczałą skórę okolic powiek czy  widoczne cienie i zasinienia pod oczami. Wskazaniem są  zmarszczki mimiczne w kącikach oczu, czyli kurze łapki oraz na dolej powiece. Rewitalizacja redukuje także worki pod oczami. Zabiegi rewitalizacyjne poleca są szczególnie osobom, które narażone są na wpływ szkodliwych czynników. Można wśród nich wymienić zanieczyszczone powietrze, palenie papierosów, stres, nieodpowiednia dieta, alkohol, mała ilość snu. Rewitalizacji dokonuje się w obrębie górnej i dolnej powieki, zewnętrznych kącików oczu i doliny łez.

Skóra wokół oczu

Zabiegi pomagające poprawić skórę wokół oczu

Najbardziej popularnym i jednym z najskuteczniejszych zabiegów rewitalizacji okolic oczu jest mezoterapia igłowa. Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu w głębokie warstwy skóry składników aktywnych. Jest to skuteczna metoda zwalczająca drobne zmarszczki oraz zwiotczałą skórę. W czasie zabiegu mezoterapii, specjalista używa wyselekcjonowanej mieszaniny wielu substancji regenerujących i rewitalizujących. Wśród nich wyróżnić można kwas hialuronowy, kompleksy multiwitaminowe stymulujące metabolizm komórek oraz zwiększające produkcję kolagenu i elastyny.

Substancje te wpływają korzystnie na poprawę kondycji skóry. Mezoterapia igłowa polecana jest szczególnie dla osób u których występują zmarszczki mimiczne, sińce i cienie pod oczami. Mezoterapia sprawdza się także w przypadku skóry przesuszonej o nierównomiernym kolorycie oraz łagodzi opuchlizny pod oczami. Skóra po zabiegu staje się nawilżona, gładka i napięta. Zmarszczki stają się wygładzone, a skóra bardziej elastyczna. Proponuje się wykonywanie od 4 do 6 zabiegów co około 3 tygodnie. Mezoterapii nie można stosować w przypadku ciąży i karmienia piersią, cukrzycy, nowotworów, skłonności do blizn.

Skóra wokół oczu

Peelingi

Mandelac T jest to zabieg redukujący cienie pod oczami, działa przeciwzmarszczkowo, oraz rozświetlająco na sfery okolic oczu. Mandelac T to bardzo delikatny peeling chemiczny, który łączy w sobie zastosowanie kwasu migdałowego, tioglikolowego oraz fitowego. Polecany jest w serii od 6 do 10 zabiegów w dwutygodniowych odstępach. Wskazaniem do zabiegu są widoczne cienie pod oczami. Wykonaj zabieg jeśli masz kurze łapki, występujące obrzęki, odwodniona i sucha skóra w okolicach oczu. Po zabiegu skóra wokół oczu staje się nawilżona, poprawia się jej  jędrność. Zmarszczki ulegają spłyceniu, a cienie wokół oczu stają się rozjaśnione.

Kolejną metodą na rewitalizację okolic oczu jest DNA Recovery Pee. Jest to peeling z zastosowaniem nanotechnologii, pozwalająca na transportowanie substancji aktywnych do głębszych warstw skóry. Peeling zapewnia efekt spowolnienia procesu fotostarzenia. Redukuje głębokość i ilość zmarszczek, poprawia koloryt skóry. Wzmacnia strukturę skóry, strefa wokół oczu staje się jędrna i elastyczna.

Szczególnie zabieg ten poleca się osobom, które narażone są na promieniowanie UV. Oraz tym, którzy zauważają u siebie zmiany skórne ze względu na długotrwałe przebywanie na słońcu. Pomogą tym, którzy posiadają przebarwienia. Podczas zabiegu wykorzystuje się ferulowy, który posiada silne działanie antyoksydacyjne. Chroni skórę przed promieniowaniem UV i UVB. Poleca się stosowanie od 4 do 6 zabiegów co 2-3 tygodnie. Pamiętaj, że skóra wokół oczu jest wyjątkowo delikatna i podatna na promieniowanie słoneczne!

Skóra wokół oczu

Mezoterapia

Zabiegi kwasem hialuronowym Hyalul Electri to unikalna formuła łącząca stężenie kwasu hialuronowego i bursztynianu sodu. Składniki te zapewniają widoczną poprawę i rozświetlenie skóry w strefie oczu. Zabieg sprawdzi się w przypadku osób z odwodnioną skórą oczu, z pogorszeniem napięcia tkankowego, brakiem odpowiedniego kolorytu i jędrności oraz dla osób z drobnymi zmarszczkami. Metoda ta zapewnia rozjaśnienie kolorytu, regulację mikrokrążenia, zapobieganie zmianom starzeniowym, poprawę struktury oraz nawilżenie okolic oczu.

Zabiegi laserowe a skóra wokół oczu

Clearlift to skuteczna laseroterapia w starzeniu się skóry. Niweluje zwiotczenia, pojawianie się zmarszczek, utratę jędrności. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie powoduje żadnych uszkodzeń zewnętrznej skóry. Polecany jest w szczególności dla osób, które chcą dokonać skutecznej korekcji zmarszczek w okolicach oczu. Sprawdzają się również w celu wyeliminowania efektu fotostarzenia i przywrócić napięcie skóry. Zabieg trwa od 30 do 60 minut , a dla osiągnięcia zadowalającego efektu wskazuje się wykonanie od 3 do 4 zabiegów.

Emerge laser skutecznie sprawdzi się z problemami takimi jak : bruzdy i zmarszczki, zmiany pigmentowe i przebarwienia, kurze łapki i utrata napięcia i jędrności skóry w okolicach oczu. Metoda ta ma na celu pobudzenie kolagenu bez naruszenia ciągłości naskórka. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i ciepła, mogą powstać także minimalne strupki. Zabieg trwa od 15 do 40 minut. W przypadku odmładzania skóry powinno stosować się od 3 do 6 zabiegów w okresie co 2 tygodnie.

W przypadku problemu z nadmiarem skóry w okolicy powiek polecamy zabieg Plasma IQ. Specjalną i kontrolowaną wiązkę plazmy, która pomoże pozbyć się nadmiaru skóry, unieść i ujędrnić skórę powiek.

Zabiegi rewitalizacji okolic oczu wykonywane są w salonie kosmetycznym  J’adore Instytut, który znajduje się w Warszawie oraz Krakowie.