Zabiegi kosmetyczne dla Panów – dlaczego warto je wykonywać?

Przez długi czas uważano, że kosmetologia to przywilej kobiet. Jednak w ciągu ostatnich dziesięciu mężczyźni coraz częściej odwiedzają centra urody, a wiodące firmy produkują kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała przeznaczone dla silniejszej płci.Mężczyzn w kosmetologii, podobnie jak kobiety, pociąga przede wszystkim chęć dobrego wyglądu. W końcu każdy biznesmen rozumie dziś, że zadbany wygląd jest ważnym czynnikiem sukcesu.

A jeśli wcześniej „dżentelmeński zestaw” higieny osobistej ograniczał się do zwykłego strzyżenia i golenia, a kosmetyków – do balsamów, dezodorantów i wody toaletowej, to teraz ta lista jest znacznie szersza. Większość przedstawicieli silnej połowy ludzkości dzisiaj wykonuje manicure i pedicure, zabiegi kosmetyczne na twarz i ciało, aktywnie korzysta z usług kosmetologii sprzętowej. W klinikach chirurgii plastycznej i kosmetologii estetycznej rośnie też popularność zastrzyków z botoksu wśród mężczyzn. Ta procedura pozwala skorygować zmarszczki podczas jednej wizyty. Kosmetolodzy pracujący z mężczyznami zalecają połączenie najskuteczniejszych leków z relaksującymi technikami z wykorzystaniem sprzętu.

zabiegi kosmetyczne dla Panów

Zabiegi kosmetyczne dla Panów stworzone zostały w oparciu o potrzeby skóry mężczyzn.

Pozwala to osiągnąć widoczny efekt w krótkim czasie. Jest to szczególnie ważne dla mężczyzn o wysokim statusie społecznym i napiętym harmonogramie biznesowym.

Wielu mężczyzn boi się pójść do salonu na wizytę u kosmetyczki, wierząc, że zostaną „niezrozumiani”, ale tak naprawdę, minęły czasy, kiedy ludzie tak myśleli, w dzisiejszym świecie wszystko się zmieniło, zmieniły się wyobrażenia o męskiej urodzie.

Z pomocą panom przychodzi profesjonalna kosmetologia męska, pozwalająca nie tylko na pielęgnację twarzy, ale także zabiegi kosmetyczne na ciało, a także konsultacje dotyczące stosowania produktów w domu.

Co nowoczesna kosmetologia może zaoferować mężczyznom?

Obecnie wiele znanych firm kosmetycznych produkuje już całe serie kosmetyków dla mężczyzn i pracuje nad tym, aby oferta kosmetyków dla mężczyzn była tak różnorodna, jak damska. Mężczyzna w salonie kosmetycznym – dziś nie jest już rzadkością, ale oznaką cywilizacji i wysokiego poziomu inteligencji. Wizyty mężczyzn w salonach kosmetycznych czy w placówkach medycznych stają się coraz bardziej powszechne i dostępne dla wszystkich. Obecnie około 15% pacjentów w gabinetach kosmetycznych to mężczyźni. Oni, w przeciwieństwie do kobiet, nie przychodzą po to, aby się dobrze bawić i poplotkować przy jednoczesnej pielęgnacji.

Mężczyźni zawsze jasno określają cel wizyty i wiedzą, czego oczekują od zabiegu. Mężczyźni są przyzwyczajeni do rozwiązywania wszystkich problemów, a jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy ze skórą twarzy, starają się je wyeliminować. Dlatego wizytę u kosmetologa i używanie kosmetyków w domu należy traktować jako jeden z punktów biznesplanu. Wybierając produkty do pielęgnacji domowej, a także zabiegów, należy pamiętać o istniejących różnicach między skórą mężczyzn i kobiet.

Zabiegi laserowe i kosmetyczne dla Panów stworzone są dla potrzeb skóry mężczyzn i jej potrzeb.

zabiegi kosmetyczne dla Panów

Uroda męska: pozytywne aspekty

Naskórek, czyli zewnętrzna warstwa ochronna skóry mężczyzn, jest o 20% grubsza niż u kobiet. Same komórki wyglądają na mocniejsze, większe i stoją w bliskim kontakcie ze sobą. Męski naskórek jest również trwalszy i mniej delikatny.

Główna warstwa skóry (skóra właściwa) zawiera kolagen, jedno z najważniejszych białek wspomagających skórę, o 20% więcej niż skóra kobiety. Dzięki temu skóra mężczyzn jest bardziej elastyczna, a proces starzenia zaczyna się później. Wyraźniejsza jest również produkcja tłuszczu i dzięki tej barierze ochronnej skóra mężczyzn jest mniej wrażliwa i mniej narażona na negatywne skutki środowiska. Pod skórą właściwą (główną warstwą skóry) znajduje się podskórna warstwa tłuszczu, która składa się z komórek tłuszczowych. Te komórki rosną wszerz, w przeciwieństwie do żeńskich komórek tłuszczowych, które rosną na wzdłuż. Na zewnątrz męskie komórki tłuszczowe mają kształt rombu, podczas gdy żeńskie komórki tłuszczowe są prostokątne. Dlatego wypełniając komórki romboidalne tłuszczem, nie dają one takiego wzrostu objętości jak prostokątne komórki podskórnej warstwy tłuszczu kobiet. Zabiegi kosmetyczne dla Panów często oparte są dlatego o mocniejsze składniki niż te dedykowane dla Pań.

Męskie piękno: negatywne strony

Zmarszczki na skórze męskiej są bardziej widoczne, co daje efekt szybszego starzenie się skóry. Trądzik występuje częściej u mężczyzn niż u kobiet.

Teraz widzimy, że pielęgnacja skóry męskiej i żeńskiej powinna być inna. Zarówno w składzie kosmetyków stosowanych w domu, jak i przy zabiegach profesjonalnych. Z reguły wielu kosmetologów proponuje klientowi w salonie kosmetycznym tzw. „Oczyszczanie” i na tym kończy się cała ich pielęgnacja

Kompetentny kosmetolog ma możliwość zaoferowania klientowi płci męskiej wybór zarówno zabiegów w klinice, jak i kosmetyków w domu. Mogą to być zarówno tradycyjne oczyszczanie, jak i programy do modelowania twarzy i ciała.

Zabiegi kosmetyczne dla Panów

Z jakich zabiegów najczęściej korzystają mężczyźni w salonach kosmetycznych?

 • oczyszczanie skóry (zwykle mechaniczne lub ultradźwiękowe);
 • pielęgnacja kosmetyczna w zależności od rodzaju skóry;
 • zabiegi relaksacyjne na twarz i ciało;
 • manicure, pedicure;
 • regulacja brwi;
 • terapia przeciwstarzeniowa (może obejmować pielęgnację kosmetyczną, a także zabiegi iniekcyjne, przede wszystkim dla panów takie jak plastry konturowe i zastrzyki z botoksu – efekt niezmiennie doskonały, nieszkodliwy dla organizmu);
 • peelingi do twarzy (chemiczne i mechaniczne); czy zabiegi oczyszczania wodorowego, mikrodermbrazji
 • programy modelujące sylwetkę (panowie też chcą mieć płaski, a nie „piwny” brzuszek) – kriolipoliza, redustim, storz medical
 • programy do pielęgnacji skóry ciała;
 • depilacja laserowa i depilacja woskiem
 • zamykanie naczynek- głowicą dye-VL (to zabieg zamykania naczynek przy użyciu lasera z głowicą wąskopasmowego światła pulsacyjnego DyeVL, który polega na termicznym, kontrolowanym uszkadzaniu rozszerzonego naczynia krwionośnego, powodując jego zamknięcie);
 • Lifting laserowy Clear Lift (zabieg stworzony z myślą o wrażliwej skórze okolic oczu, ust. Kontrolowane mikrouszkodzenia, powstałe w wyniku mechanicznego działania lasera, stymulują procesy regeneracyjne w głębokich warstwach skóry. Efekt to eliminacja  niedoskonałości i oznak upływającego czasu);
 • Mezoterapia mikroigłowa z odpowiednio dostosowanymi ampułkami (na wyrównanie kolorytu, nawilżenie)
 • Procedury zabiegowe mediderma, dermaquest  (efekty, które można osiągnąć dzięki serii zabiegów kosmetycznych to m. in. wygładzenie zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień, zwężenie ujść gruczołów łojowych, zagęszczenie skóry, a także poprawa owalu twarzy)
 • i oczywiście masaż, bez niego żadna klinika medycyny estetycznej nie może się teraz obejść. A przecież mężczyźni kochają masaże!

Temat zabiegów dla mężczyzn, męskiej urody można rozwijać w nieskończoność. Pielęgnacja dłoni, pozbycie się wrastających paznokci, zrogowaciałego naskórka, odcisków i tak dalej.

Drodzy mężczyźni, dbanie o siebie to przywilej nie tylko waszych ukochanych kobiet. Pomyślcie też o sobie! Zabiegi kosmetyczne dla Panów są niezwykle przyjemne, ale i skuteczne! 

Artykuł przygotowany przez specjalistów J’adore Instytut w Warszawie i Krakowie. Zapraszamy