Skuteczne zabiegi przeciwzmarszczkowe dla osób 30+ lub 40+

Zmarszczki to zmora każdej kobiety. Każda z nas chciałaby jak najdłużej zachować młody, świeży wygląd skóry – innymi słowy, jak najbardziej opóźnić pojawianie się zmarszczek na twarzy. Niestety, to proces, którego zatrzymanie w wielu przypadkach jest bardzo utrudnione. Sprzyja mu nie tylko fizjologiczne starzenie się organizmu; wiele innych czynników również ma na niego wpływ. Wśród nich możemy wymienić stres, geny, nieprawidłowe nawilżenie skóry czy ogólny tryb życia (np. palenie papierosów, zażywanie antybiotyków). Poznaj sposoby walki z tym (naturalnym i nieuniknionym) problemem. Poznaj najskuteczniejsze zabiegi przeciwzmarszczkowe.

Jak powstają zmarszczki?

Warto zrozumieć sam proces powstawania zmarszczek. Dochodzi do tego wówczas, gdy komórki skóry nie produkują wystarczającej dla podtrzymania elastyczności ilości kolagenu i elastyny. Dwóch białek, które odpowiedzialne są właśnie m.in. za elastyczność, sprężystość skóry. Pamiętajmy, że wraz z wiekiem obniżają się zdolności regeneracyjne naszego organizm.  Komórki produkują się wolniej i rzadziej oraz są one słabsze. Dlatego należy podkreślić, że zmarszczki są naturalnym procesem, któremu możemy zapobiec.

Zabiegi przeciwzmarszczkowe kiedy warto o nich pomyśleć?

Współczesna medycyna estetyczna i kosmetologia pozwalają zredukować i zniwelować nawet zaawansowane procesy starzenia się skóry, jednak nie ukrywajmy – im szybciej podejmiemy działanie, tym owocniejsze będą rezultaty. Z tego powodu wskazane jest, aby przeciwdziałać temu już w wieku 30 lub 40 lat.

zabiegi przeciwzmarszczkowe

Zabiegi laserowe w walce o młodą skórę

Najlepszymi metodami są oczywiście zabiegi laserowe. W naszym gabinecie możemy zaoferować zabiegi z wykorzystaniem dwóch rodzajów laserów frakcyjnych, są to:

 • Laser frakcyjny ablacyjny iPixel – działa zarówno na powierzchni skóry, jak i wewnątrz, przez co efekt działania jest mocniejszy, a skóra się łuszczy w dużym stopniu. Pobudza komórki do regeneracji i produkcji kolagenu. Dzięki tej metodzie możliwe jest usuwanie głębokich zmarszczek (ale również blizn czy rozstępów). Po zabiegu okres rekonwalescencji trwa około tygodnia, a skóra może być zaczerwieniona oraz na jej powierzchni mogą pojawiać się małe strupy oraz obrzęk i rumień, jednakże to nie powinno odstraszać, gdyż zabieg cieszy się bardzo dużą skutecznością.
 • Laser frakcyjny nieablacyjny Emerge – mniej powszechny w użyciu, niż laser ablacyjny. Powoduje drobne uszkodzenia skóry pod jej powierzchnią. W przeciwieństwie do ablacyjnego używanego zarówno wewnątrz i na zewnątrz skóry, która po zabiegu laserem tego rodzaju goi się szybciej i nie łuszczy się.

Jeżeli nie wiesz, który rodzaj wybrać, to nie problem, w takiej sytuacji zalecana jest konsultacja z kosmetologiem.

Przeciwwskazaniami do wykonywania zabiegów laserowych są: ciąża i laktacja, opalenizna, nowotwory, guzy, łuszczyca, bielactwo, epilepsja i niewyregulowana cukrzyca.

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa dla pięknej skóry

Kolejną skuteczną terapią zwalczającą zmarszczki są mezoterapie:

 • Mezoterapia igłowa – polega na wstrzykiwaniu preparatu, najczęściej zawierającego kwas hialuronowy i/lub peptydy, w konkretne obszary naszego ciała; w tym przypadku twarzy – czoło, oczy, policzki itp. Substancje wprowadzane w głąb skóry dogłębnie odżywią i odmłodzą skórę.
 • Mezoterapia mikroigłowa. Jak sama nazwa wskazuje, w tym rodzaju mezoterapii stosowane są mikronakłucia. Podczas zabiegu wprowadzane są substancje aktywne i witaminy w głąb skóry. Stymulowane są włókna kolagenowe i elastyny pobudzając je do szybszej regeneracji. Zabieg poprawia kontur twarzy oraz wygładza zmarszczki, a skóra jest jędrniejsza.

Przeciwwskazania do mezoterapii: ciąża i laktacja, cukrzyca, nowotwory, ropne stany zapalne skóry, epilepsja, choroby autoimmunologczne.

Zabiegi przeciwzmarszczkowe a medycyna estetyczna

Warto pomyśleć o tym, jakie zabiegi oferowane są przez medycynę estetyczną wykonywane przez specjalistów w naszym salonie kosmetycznym. Przyjrzyjmy się im:

 • PROFHILOczyli zabieg odmładzający zarówno skórę, jak i tkankę podskórną, nagrodzony za odmładzanie i wzmacnianie skóry w 2016 roku, jednym z sekretów tak wysokiej skuteczności jest kwas hialuronowy zawarty w preparacie w wysokim stężeniu. Ponadto, daje wrażenie liftingu rysów twarzy i wygładza skórę szyi, ramion i dłoni.
 • NUCLEOFILL – preparat zawierający polinukleotydy mające działanie antyoksydantów i nawilżające. Za ich pomocą możliwa jest biostymulacja, polepszająca zdolności regeneracyjne skóry, a także unoszenie i zagęszczenie skóry.
 • BOTOX – znany każdemu, jad kiełbasiany albo inaczej – toksyna botulinowa, blokujący przewodnictwo bodźców z nerwów do mięśni twarzy, co skuteczne eliminuje zmarszczki w obrębie całej twarzy. Ważne jest to, że zabieg wykonany profesjonalnie nie powoduje tzw. zamrożenia twarzy! Mimika w pełni zostaje zachowana.
 • Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym, czyli zwyczajne wypełnianie zmarszczek za pomocą skutecznego kwasu hialuronowego. Jeżeli nie chcesz eksperymentować, a wolisz postawić na coś sprawdzonego – ta opcja się sprawdzi.

zabiegi przeciwzmarszczkowe

Inne zabiegi przeciwdziałające zmarszczkom

Jeśli boisz się igły lub istnieją przeciwwskazania wykluczające Cię z powyższych zabiegów nie martw się.  W naszym salonie kosmetycznym możemy wykonywać serię zabiegów z wykorzystaniem procedur zabiegowych mediderma, wykorzystując kwasy chemiczne. Polecamy takie zabiegi przeciwzmarszczkowe:

 • PQ AGE, zabieg liftingujący do rewitalizacji skóry, zapewniający głęboką stymulację bez naruszenia skóry właściwej
 • PRX-T33 – peeling, rewolucyjna metoda biorewitalizacji skóry bez igieł. Zabieg jest przyjemny i nie wymaga wcześniejszego przygotowania
 • RETISES CT, nowoczesny peeling o wysokim stężeniu retinolu i witaminy C. Stymuluje rozwój nowych komórek, złuszcza martwy naskórek i pobudza syntezę niezbędnych białek

Wszystkie wymienione powyżej zabiegi można łączyć ze sobą dla jeszcze wyższej skuteczności.

Co, jeżeli poza zmarszczkami zmagasz się również z przebarwieniami?

Rozwiązaniem problemu będą zabiegi laserowe z wykorzystaniem platformy Alma Harmony, głowicy Dye-VL lub zabiegi Mediderma, skutecznie wyrównujące koloryt skóry, zmniejszające zmarszczki i usuwające rumienie.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu kosmetycznego w celu konsultacji i wykonywania zabiegów.