Każdy z nas ma inny rodzaj skóry, ale jedno nas łączy – u większości osób najbardziej problematycznym obszarem skóry  jest obszar twarzy, czyli cera. Odpowiednia pielęgnacja musi być skrupulatnie dopasowana do indywidualnych potrzeb. Warto uświadomić sobie, że nie istnieje jedna uniwersalna kuracja, dzięki której niedoskonałości każdej cery byłyby niwelowane, a skóra odzyskiwałaby pełny blask i odżywienie. W pierwszej kolejności należy trafnie rozpoznać problem, a dopiero później dobierać sposoby jego zwalczania. Kiedy należy odwiedzić gabinet kosmetyczny? Dowiedz się! 

Skóra zbyt sucha

Cera ze skłonnością do przesuszeń niestety starzeje się najszybciej. To na niej widać nie tylko zmęczenie, ale również liczne zmarszczki. Warto wziąć pod uwagę, że z cerą suchą borykają się nie tylko osoby dojrzałe, ten problem dotyka także osoby młode. Widoczne suche skórki oraz podkreślone zmarszczki sprawiają, że nawet najlepszy makijaż nie będzie prezentował się idealnie..  Pomocną dłoń wyciąga gabinet kosmetyczny. To w nim wykonać można zabiegi, które skutecznie zredukują problem. Mezoterapia, która polega na iniekcji m.in. nawilżającego kwasu hialuronowego w głąb skóry, sonoforeza, która ultradźwiękami pobudza komórki skóry do naturalnej produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny czy inne rekomendowane zabiegi nawilżające, to tylko niektóre opcje zabiegów, które dedykowane są osobom, których skóra twarzy jest zbyt sucha. Wszystkie zabiegi należy wykonywać regularnie. Warto zwrócić uwagę na rekomendacje specjalistek, które po wykonanym zabiegu opowiedzą również o poprawnej pielęgnacji skóry. Kluczowym elementem jest również regularne picie wody, które korzystnie wpływa na odwodnioną skórę.

gabinet kosmetyczny krakow

Skóra zaczerwieniona

Zaczerwieniona skóra twarzy? Taki stan cery najczęściej jest efektem źle dobranej pielęgnacji – która zamiast pomagać – dodatkowo podrażnia wrażliwą skórę twarzy… Warto skorzystać z zabiegów kojących, nawilżających aby „wyciszyć” zaognioną cerę. Czasem wystarczy już sama konsultacja ze specjalistką. Okazuje się, że zaczerwienienia dotyczą nie tylko cery delikatnej, wrażliwej i podrażnionej. Występujący rumień to również problem osób borykających się z alergią albo tzw. pękającymi naczynkami. Gabinet kosmetyczny umożliwia wykonanie serii laseroterapii, która jest odpowiedzią na krępujący problem, czyli pękające naczynka. Dzięki laseroterapii wiązki laserowego światła wnikają w głąb skóry, działanie zabiegu nie jest więc wyłącznie powierzchowne.  

Skóra z rozszerzonymi porami

Rozszerzone pory to prawdziwa zmora wielu kobiet i mężczyzn. Skóra twarzy wygląda na zaniedbaną, nieświeżą, widoczne są na niej wyraźne mankamenty. To również skóra ze skłonnością do przetłuszczania i tworzenia się zaskórników. W tym przypadku gabinet kosmetyczny może być jedynym ratunkiem. Zaleca się przede wszystkim zabiegi z zakresu peelingów medycznych, peelingów mechanicznych oraz zabieg oczyszczania manualnego. Wszystkie wymienione zabiegi pozwolą na dogłębne oczyszczenie porów. Oczywiście w przypadku bardzo zanieczyszczonej skóry najlepsze rezultaty można osiągnąć decydując się na serię zabiegów. 

Skóra zbyt tłusta i błyszcząca

Cera błyszcząca to w większości cera tłusta, ewentualnie mieszana. Jej problemem jest nadmierne wydzielanie łoju. Wiele posiadaczek tego typu skóry jest niezadowolonych. Błyszcząca się tzw. “strefa T” wygląda nieestetycznie, przez co makijaż nie trzyma się na twarzy długo.  Najlepsze zabiegi, dzięki którym skórze przywracana jest pełna harmonia oraz dogłębne oczyszczenie, to zabiegi oczyszczające pory – oczyszczanie manualne, mikrodermabrazja, peelingi chemiczne. Pocieszeniem dla zmartwionych posiadaczek cery tłustej jest fakt, iż taki rodzaj skóry starzeje się najwolniej (koleżanki z cerą suchą są bardziej narażone na zmarszczki!)

Skóra z bliznami i przebarwieniami

Blizny czy przebarwienia potrądzikowe lub powstałe w wyniku innych czynników, bezapelacyjnie nie dodają uroku naszej twarzy. Warto uporać się z tymi mankamentami szybko i skutecznie. Na szczęście istnieją sposoby dzięki którym cera odzyska optymalną kondycję. W celu niwelowania tego rodzaju niedoskonałości zaleca się przede wszystkim laseroterapię oraz peelingi chemiczne. Należy bezwzględnie przestrzegać się przed samodzielnym nakładaniem tego typu produktów! Tylko wykwalifikowany specjalista jest w stanie przeprowadzić zabieg z zachowaniem ostrożności a zarazem skuteczności.  Eksperymentując w domu możemy nabawić się przebarwień a nawet poparzeń.

gabinet kosmetyczny krakow

Skóra zanieczyszczona i ze skłonnością do trądziku

Nieodpowiednie oczyszczanie skóry przede wszystkim prowadzi do występowania silnych stanów zapalnych, infekcji i wykwitów skórnych, które w każdym przypadku sprawiają dyskomfort oraz przysparzają wielu kompleksów. Nie zawsze niestety udaje się samodzielnie zapanować nad pogarszającym się stanem cery. Kosmetyki apteczne, oczyszczające maseczki a nawet zmiana diety nie zawsze są wystarczającymi czynnikami poprawiającymi stan skóry. Kiedy wszystkie domowe metody okazują się bezskuteczne – warto odwiedzić specjalistyczny gabinet kosmetyczny. Czasem okazuje się że już w trakcie konsultacji specjalistka znajduje przyczynę zaistniałych problemów skórnych.

Skóra starzejąca się

Nie ma wątpliwości, że najpopularniejsze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej czy kosmetologii to te, które mają na celu odmłodzenie skóry twarzy. Zmarszczki, poszarzała czy zanieczyszczona skóra twarzy niepotrzebnie dodają lat i czasem kilka iniekcji  lub zabiegów wystarcza aby odmłodzić się nawet o 10 lat. Ciekawym i popularnym wśród największych gwiazd jest kontrowersyjny zabieg tzw. wampirzy lifting z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego. Cera nabiera promiennego wyglądu  oraz zdrowego kolorytu. Efekt wygląda bardzo naturalnie więc nikt nie domyśli się, że to wynik zabiegu medycyny estetycznej! 

Nasz gabinet kosmetyczny oferuje szereg zabiegów – umów się na wizytę poprzez nasz formularz online