Kriolipoliza to metoda modelowania sylwetki oparta o proces chłodzenia tkanek co w efekcie doprowadza do aktywacji lipolizy tkanki tłuszczowej. Efekty zabiegu są widoczne.  Po serii zabiegów zmniejsza się objętość tkanki tłuszczowe, a tym samym znikają boczki, fałdki, poprawie ulegają problematyczne obszary ciała, które do tej pory mogły stanowić kompleks.

Kriolipoliza najważniejsze informacje 

Każda nowość powoduje pewne obawy. Czy kriolipoliza jest zabiegiem, który warto wykonywać? Czy jest bezpieczny? Tutaj nie mamy wątpliwości. Przede wszystkim specjalista zawsze kontroluje proces oraz intensywność chłodzenia tkanki tłuszczowej. To kontrolowane „mrożenie tkanki tłuszczowej” oszczędza nie wpływa negatywnie na mięśnie, układ nerwowy czy inne organy, powodując jednocześnie lipolizę tkanki tłuszczowej. Komórki zawsze silniej reagują na zimno, a wykonując zabieg na określone tzw problematyczne partie ciała, można powodować proces rozkładania się tłuszczu na mniejsze elementy, które łatwo pozbyć się z organizmu. Można zatem śmiało powiedzieć, że kriolipoliza jest najskuteczniejszą metodą w walce z tkanką tłuszczową w określonych miejscach.

KRIOLIPOLIZA INFORMACJE

kriolipoliza

Dla kogo polecana jest kriolipoliza?

Amerykańscy lekarze długo pracowali nad tym zabiegiem. Kriolipoliza to oddziaływanie ujemną temperaturą na komórki tłuszczowe. Działanie zimna powoduje, że komórki zawieszają swoje czynności życiowe. Wtedy do działania przystępuje nasz własny układ odpornościowy i limfatyczny. Komórki te, w następstwie procesu zapalnego są usuwane bezpowrotnie z organizmu.

Tym samym, zabieg będzie polecany każdemu, kto walczy z miejscowym depozytem tłuszczu. I nie jest w stanie się go pozbyć z określonych, pojedynczych partii ciała.

Kriolipoliza jest zabiegiem bezinwazyjnym, który nie wymaga ani skalpela, igieł, nie powoduje bólu. Efekty zabiegu widoczne po 5 tygodniach od zabiegu, sugeruje sie wykonanie serii zabiegowej. Kriolipoliza informacje -> dowiedz się więcej.

Kriolipoliza – jak wygląda zabieg?

Głowicę zabezpieczoną specjalną membraną (która zabezpiecza skórę przed odmrożeniem) przykłada się do tych miejsc, które powodują dyskomfort i kompleksy. Najczęściej są to: brzuch, kolana, ramiona, pośladki, czy boczki. Zabieg trwa około 60min, jest bezbolesny i nieinwazyjny. Pierwszych efektów możemy się spodziewać po 5 tygodniach od zakończenia pierwszego zabiegu, z tego powodu, że tłuszcz długo się usuwa z organizmu. Kriolipoliza informacje, które powinieneś wiedzieć.

Jak często wykonywać zabieg kriolipolizy?

Zawsze zalecamy przerwę wynoszącą 4 tygodnie między seriami. Jednakże, jeżeli chcemy poddać się zabiegowi na inny obszar ciała, możliwe jest to po 2 tygodniach od ostatniej wizyty. Zapewne zastanawiacie się, ile razy należy powtórzyć kriolipolizę, aby osiągnąć najlepsze efekty. Wszystko jest uzależnione od stanu fizycznego ciała, wielkości tkanki tłuszczowej oraz tego, co chcemy tak naprawdę osiągnąć. Za pierwszym razem udaje nam się usunąć od 25 do nawet 45% tkanki tłuszczowej, dlatego jak można się domyślać, jest to bardzo indywidualna sprawa i będzie konsultowana podczas wizyty w J’adore Instytut.

Przeciwwskazania do zabiegu kriolipolizy

Choć kriolipoliza jest bardzo bezpieczna i nieinwazyjna to również ma przeciwwskazania do stosowania. Nie wykonamy go u osób, które cierpią na choroby nerek, serca czy wątroby. Również ciąża jest przeciwwskazaniem, choroby nowotworowe oraz stany zapalne skóry. Naszym pacjentkom doradzamy, aby przełożyły termin wizyty, jeżeli ten wypada w czasie menstruacji, mogą się one czuć mało komfortow. A przecież nie o to chodzi w zabiegach kosmetycznych!

Czy kriolipoliza jest drogim zabiegiem?

Skoro porównujemy, a nawet wskazujemy, że kriolipoliza jest zdecydowanie lepszą alternatywą dla liposukcji, zapala się lampka ostrzegawcza. Czy aby ten zabieg nie był za drogi na naszą kieszeń? Lubimy obalać mity, a tutaj z wielką przyjemnością powiemy, że kriolipoliza jest stosunkowo korzystna cenowo. Jedno przyłożenie chłodzącej głowicy może kosztować nawet 119 zł – wszystko jest uzależnione od pakietu cenowego i aktualnych promocji w naszym Instytucie.