Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, a jedno spojrzenie może wyrazić więcej niż tysiąc słów. Nie da się zaprzeczyć, że oczy to jedna z pierwszych rzeczy, na które zwracamy uwagę, gdy kogoś spotykamy. To właśnie one najbardziej wyróżniają się na tle pozostałych elementów twarzy. Trzeba jednocześnie przyznać, że okolica oczu jest często najbardziej problematyczna w pielęgnacji i wymaga szczególnej troski. Jak w najlepszy sposób możesz o nią dbać, by zawsze wyglądała zdrowo i promiennie? Jak pozbyć się zmarszczek wokół oczu? Poznaj kilka sprawdzonych sposobów!

Dlaczego skóra wokół oczu wymaga szczególnej uwagi?

Skóra pod oczami jest znacznie cieńsza niż ta, która znajduje się na innych partiach ciała. Jej grubość to zaledwie jakieś 0,5 milimetra. Co więcej, w jej obszarach jest znacznie mniej naczynek krwionośnych. Gorzej ukrwiona skóra szybciej wiotczeje i jest bardziej wrażliwa. W okolicach oczu niemal nie występują gruczoły potowe, które odpowiadają za nawilżenie skóry. W wyniku tego są one bardziej narażone na przesuszenie i szybciej się starzeją. Gdyby tego było mało, skóra wokół oczu jest wyjątkowo „ruchliwa”.

Kiedy mówisz, uśmiechasz się, śmiejesz bądź też wytężasz wzrok, Twoja skóra wokół oczu jest w ciągłym ruchu. Wiedzą o tym zwłaszcza osoby o żywej mimice twarzy. Wraz z wiekiem linie i zmarszczki coraz bardziej się pogłębiają i utrwalają, a czasem stanowią spory kompleks. Warto też zaznaczyć, że niektóre osoby z natury są bardziej podatne na szybkie starzenie się skóry. Czynniki biologiczne oraz zewnętrzne również mają wpływ na wygląd okolic oczu. Choroby wątroby, nerek oraz krążenia, a także anemia mogą być przyczyną tego, że skóra wokół oczu jest z złym stanie. Sytuację pogarszają także inne czynniki, takie jak niedobór snu oraz palenie papierosów.

Jak pozbyć się zmarszczek wokół oczu

Znajdź przyczynę i działaj!

Kiedy wiesz już, dlaczego Twoja skóra w okolicach oczu nie wygląda najlepiej, możesz zacząć działać! Przede wszystkim pamiętaj, że podstawą pielęgnacji tej partii ciała jest odpowiednie nawilżanie. Dogłębnie nawilżona i dobrze odżywiona skóra będzie bardziej jędrna, napięta i gładka, a zmarszczki nie będą na niej mocno widoczne. W pewnym wieku zmarszczki i lekkie zwiotczenie skóry wokół oczu są czymś naturalnym. Możesz jednak odpowiednio wcześnie podjąć działania prewencyjne, dzięki którym Twoja skóra w okolicach oczu przez długi czas będzie wyglądała młodo i świeżo. Zabiegiem szczególnie polecanym na wrażliwie okolice oczu jest mezoterapia igłowa. Podczas zabiegu wgłąb skóry wstrzykiwane są specjalnie wyselekcjonowane, aktywne składniki odżywcze. Mikronakłucia pozwalają na głębokie wniknięcie preparatu, a także poprawiają krążenie oraz metabolizm komórkowy. Mezoterapia igłowa to niezwykle skuteczny i uniwersalny zabieg. Sprawdzi się zarówno u młodszych osób, jak i klientów w bardziej zaawansowanym wieku.

Zmarszczki wokół oczu? To nie problem!

Prędzej czy później zmarszczki wokół oczu pojawiają się u każdego. Wcale jednak nie oznacza to, że nic nie możesz poradzić na ten problem. Zadbana i gładka skóra wokół oczu ogromnie wpływa na wygląd całej twarzy. W pozbyciu się nieestetycznych zmarszczek wokół oczu- w tym tak zwanych „kurzych łapek”- może pomóc nie tylko mezoterapia igłowa, ale także laseroterapia. Podczas zabiegów na okolice oczu wykorzystujemy zaawansowany technologicznie, innowacyjny laser Palomar Emerge. Wiązka światła pobudza skórę do produkcji elastyny oraz stymuluje pracę włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra szybko odzyskuje elastyczność i odpowiedni poziom napięcia, a co za tym idzie- wygląda znacznie młodziej! Na bardziej głębokie i rozległe zmarszczki wokół oczu stosuje się zabiegi medycyny estetycznej, na przykład botoks. To bezpieczny i bezbolesny zabieg, który polega na wstrzyknięciu w skórę toksyny botulinowej. Ta specyficzna substancja niejako blokuje mięśnie wokół oczu, zapobiegając tym samym powstawaniu uciążliwych zmarszczek.

Jak pozbyć się zmarszczek wokół oczu

Jak pozbyć się zmarszczek wokół oczu – Karboksyterapia i zabieg z wykorzystaniem plazmy

Zmarszczki i wiotkość skóry to nie jedyne problemy okolicy oczu. Sporo osób zmaga się również z opuchnięciem i opadaniem powiek, obrzękami, zasinieniami oraz przebarwieniami. Każdy z tych problemów można zniwelować za pomocą specjalistycznych zabiegów kosmetycznych oraz medycyny estetycznej. Wiele osób decyduje się na zabieg karboksyterapii. Podczas zabiegu przestrzenie pod oczami są wypełniane dwutlenkiem węgla, zwanym przez niektórych „cudownym gazem”. Organizm jest w ten sposób pobudzany do odnowy komórkowej oraz lepszego mikrokrążenia. Karboksyterapia jest polecana wszystkim, którzy zmagają się z workami, cieniami, zmarszczkami i poduszeczkami tłuszczowymi pod oczami.

Innym, wyjątkowo skutecznym zabiegiem w pielęgnacji okolic oczu jest Plasma IQ. Efekt optycznego odmłodzenia i uniesienia skóry wokół oczu przy pomocy mikrowiązki plazmy jest wyraźnie widoczny, a nawet porównywalny z tym, co oferuje chirurgia plastyczna. Osoby, które chcą wygładzić i ujędrnić okolice oczu mają do wyboru mnóstwo opcji! Jeśli chcesz skorzystać z profesjonalnego zabiegu, zapraszamy do naszego salonu J’adore Instytut w Krakowie.