Zmarszczki to zmora każdej kobiety. Każda z nas chciałaby jak najdłużej zachować młody, świeży wygląd skóry – innymi słowy, jak najbardziej opóźnić pojawianie się zmarszczek na twarzy. Niestety, to proces, którego zatrzymanie w wielu przypadkach jest bardzo utrudnione, ponieważ sprzyja mu nie tylko fizjologiczne starzenie się organizmu; wiele innych czynników również ma na niego wpływ. Wśród nich możemy wymienić stres, geny, nieprawidłowe nawilżenie skóry czy ogólny tryb życia (np. palenie papierosów, zażywanie antybiotyków). Poznaj sposoby walki z tym (naturalnym i nieuniknionym) problemem, dowiedz się które zabiegi przeciwzmarszczkowe są najskuteczniejsze.

Jak powstają zmarszczki?

Warto zrozumieć sam proces powstawania zmarszczek. Dochodzi do tego wówczas, gdy komórki skóry nie produkują wystarczającej dla podtrzymania elastyczności ilości kolagenu i elastyny. Są to dwa białka, które odpowiedzialne są właśnie m.in. za elastyczność, sprężystość skóry. Pamiętajmy, że wraz z wiekiem obniżają się zdolności regeneracyjne naszego organizmu, tak więc same komórki produkują się wolniej i rzadziej oraz są one słabsze. Dlatego należy podkreślić, że zmarszczki są naturalnym procesem, któremu możemy zapobiec.

Kiedy zacząć działać w kierunku zwalczania zmarszczek?

Współczesna medycyna estetyczna i kosmetologia pozwalają zredukować i zniwelować nawet zaawansowane procesy starzenia się skóry, jednak nie ukrywajmy – im szybciej podejmiemy działanie, tym owocniejsze będą rezultaty. Z tego powodu wskazane jest, aby przeciwdziałać temu już w wieku 30 lub 40 lat.

Zabiegi przeciwzmarszczkowe laserowe

Najlepszymi metodami są oczywiście zabiegi laserowe. W naszym gabinecie możemy zaoferować zabiegi z wykorzystaniem dwóch rodzajów laserów frakcyjnych, są to:

 • Laser frakcyjny ablacyjny iPixel – działa zarówno na powierzchni skóry, jak i wewnątrz, przez co efekt działania jest mocniejszy, a skóra się łuszczy w dużym stopniu. Pobudza komórki do regeneracji i produkcji kolagenu. Dzięki tej metodzie możliwe jest usuwanie głębokich zmarszczek (ale również blizn czy rozstępów). Po zabiegu okres rekonwalescencji trwa około tygodnia, a skóra może być zaczerwieniona oraz na jej powierzchni mogą pojawiać się małe strupy oraz obrzęk i rumień, jednakże to nie powinno odstraszać, gdyż zabieg cieszy się bardzo dużą skutecznością.
 • Laser frakcyjny nieablacyjny Emerge – mniej powszechny w użyciu, niż laser ablacyjny. Powoduje drobne uszkodzenia skóry pod jej powierzchnią, ponieważ właśnie tam jest stosowany, w przeciwieństwie do ablacyjnego używanego zarówno wewnątrz i na zewnątrz skóry, która po zabiegu laserem tego rodzaju goi się szybciej i nie łuszczy się.

Jeżeli nie wiesz, który rodzaj wybrać, to nie problem, w takiej sytuacji zalecana jest konsultacja z kosmetologiem.

Przeciwwskazaniami do wykonywania zabiegów laserowych są: ciąża i laktacja, opalenizna, nowotwory, guzy, łuszczyca, bielactwo, epilepsja i niewyregulowana cukrzyca.

zabiegi przeciwzmarszczkowe

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa

Kolejną skuteczną terapią zwalczającą zmarszczki są mezoterapie:

 • Mezoterapia igłowa – polega na wstrzykiwaniu preparatu, najczęściej zawierającego kwas hialuronowy i/lub peptydy, w konkretne obszary naszego ciała; w tym przypadku twarzy – czoło, oczy, policzki itp. Substancje wprowadzane w głąb skóry dogłębnie odżywią i odmłodzą skórę.
 • Mezoterapia mikroigłowa – jak sama nazwa wskazuje, w tym rodzaju mezoterapii stosuje się mikronakłucia wprowadzające substancje aktywne i witaminy w głąb skóry. Stymuluje włókna kolagenowe i elastyny pobudzając je do szybszej regeneracji. Zabieg poprawia kontur twarzy oraz wygładza zmarszczki, a skóra jest jędrniejsza.

Przeciwwskazania do mezoterapii: ciąża i laktacja, cukrzyca, nowotwory, ropne stany zapalne skóry, epilepsja, choroby autoimmunologczne.

Zabiegi medycyny estetycznej

Warto pomyśleć o tym, jakie zabiegi przeciwzmarszczkowe oferuje medycyna estetyczna. Przyjrzyjmy się im:

 • PROFHILO, czyli zabieg odmładzający zarówno skórę, jak i tkankę podskórną, nagrodzony za odmładzanie i wzmacnianie skóry w 2016 roku, jednym z sekretów tak wysokiej skuteczności jest kwas hialuronowy zawarty w preparacie w wysokim stężeniu. Ponadto, daje wrażenie liftingu rysów twarzy i wygładza skórę szyi, ramion i dłoni.
 • NUCLEOFILL – preparat zawierający polinukleotydy mające działanie antyoksydantów i nawilżające. Za ich pomocą możliwa jest biostymulacja, polepszająca zdolności regeneracyjne skóry, a także unoszenie i zagęszczenie skóry.
 • BOTOX – znany każdemu, jad kiełbasiany albo inaczej – toksyna botulinowa, blokujący przewodnictwo bodźców z nerwów do mięśni twarzy, co skuteczne eliminuje zmarszczki w obrębie całej twarzy. Ważne jest to, że zabieg wykonany profesjonalnie nie powoduje tzw. zamrożenia twarzy! 
 • Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym, czyli zwyczajne wypełnianie zmarszczek za pomocą skutecznego kwasu hialuronowego. Jeżeli nie chcesz eksperymentować, a wolisz postawić na coś sprawdzonego – ta opcja się sprawdzi.

Inne zabiegi przeciwdziałające zmarszczkom

Jeśli boisz się igły lub istnieją przeciwwskazania wykluczające Cię z powyższych zabiegów, w naszym salonie kosmetycznym możemy wykonywać serię zabiegów z wykorzystaniem procedur zabiegowych mediderma, wykorzystując kwasy chemiczne. Polecamy:

 • PQ AGE, zabieg liftingujący do rewitalizacji skóry, zapewniający głęboką stymulację bez naruszenia skóry właściwej
 • PRX-T33 – peeling, rewolucyjna metoda biorewitalizacji skóry bez igieł. Zabieg jest przyjemny i nie wymaga wcześniejszego przygotowania
 • RETISES CT, nowoczesny peeling o wysokim stężeniu retinolu i witaminy C. Stymuluje rozwój nowych komórek, złuszcza martwy naskórek i pobudza syntezę niezbędnych białek

Wszystkie wymienione powyżej zabiegi można łączyć ze sobą dla jeszcze wyższej skuteczności.

zabiegi przeciwzmarszczkowe

Co, jeżeli poza zmarszczkami zmagasz się również z przebarwieniami?

Rozwiązaniem problemu będą zabiegi laserowe z wykorzystaniem platformy Alfa Harmonygłowicy Dye-VL lub zabiegi mediderma, skutecznie wyrównujące koloryt skóry, zmniejszające zmarszczki i usuwające rumienie.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu kosmetycznego w celu konsultacji i wykonywania zabiegów.

Rezerwacja zabiegu 24/7 w salonie Krakowie