Nie da się ukryć, że obecnie tatuaże są wyjątkowo modne, zwłaszcza w przypadku osób młodych. Większość nastolatków, którzy decydują się na pamiątkę w postaci niewielkiego obrazka, znaku graficznego bądź kilku literek już po paru latach skutecznie wertują Internet w poszukiwaniu skutecznej, a zarazem taniej metody ich usunięcia.

Na szczęście technika ciągle idzie do przodu. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się laserowe usuwanie tatuażu za pomocą lasera Q-switch firmy Alma Lasers.

Laserowe usuwanie tatuaży – dlaczego warto?

laserowe usuwanie tatuażu

Urządzenie działa w oparciu o efekt fotoakustyczny. Można powiedzieć, że sama zasada działania nie jest trudna – laser uderza w barwnik rozbijając go na malutkie cząsteczki. Stan zapalny, jaki tworzy się w organizmie, zmusza makrofagi do całkowitej eliminacji barwnika, a tym samym my żegnamy się z uciążliwym dla nas tatuażem. Można śmiało powiedzieć, że całość jest nie tylko skuteczna, ale również bardzo bezpieczna.

Jak długo trwa laserowe usuwanie tatuażu za pomocą lasera Q-switch? Zdecydowanie jeden zabieg to za mało, by pozbyć się całości barwnika z naszego organizmu. Zależnie od wielkości tatuażu, jego grubości oraz koloru, składu chemicznego barwnika oraz głębokości umiejscowienia może to być od dwóch nawet do sześciu czy dziesięciu zabiegów. To, ile zabiegów będzie wymagane zależne jest nie tylko od wielkości, ale również głębokości tatuażu, jakości barwników oraz użytych kolorów.

laserowe usuwanie tatuażu

Laserowe usuwanie tatuażu wspomnianą metodą jest o tyle dobre, że praktycznie nigdy nie wywołuje powikłań. Wszystko zależy oczywiście od jakości sprzętu. Z dumą możemy przyznać, że w naszym instytucie J’adore posiadamy najwyższej klasy, zaawansowany technologicznie laser Q-switch. Zabiegi przeprowadzane są niemal ze stuprocentową skutecznością w sterylnych, a zarazem komfortowych dla klienta warunkach.

  1. Czy laserowe usuwanie tatuażu Q-switch jest bezpieczne?

Wszystko zależy od jakości sprzętu. Na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów lasera Q-switch. Instytut J’adore korzysta wyłącznie z wysokiej klasy urządzeń, dzięki czemu możemy zapewnić Państwu stuprocentowe bezpieczeństwo. Pozbywanie się tatuaży za pomocą lasera jest zabiegiem nieinwazyjnym – nie powoduje uszkodzeń a powstałe podrażnienie skóry goi się w sposób kontrolowany i szybki.

  1. Czy laserowe usuwanie tatuaży laserem Q-switch jest zabiegiem bezbolesnym.

Na forach możemy natknąć się na wpisy osób, które poddały się wyjątkowo bolesnym zabiegom usuwania tatuażu. Tradycyjne metody polegają na niemal całkowitym starciu naskórka, co samo przez siebie sprawia, że całość jest bolesna. W przypadku laserowego usuwania tatuaży laserem Q-switch możemy być pewni, że całość przebiegnie sprawnie i komfortowo. Niezależnie od ilości zabiegów, nie dochodzi do uszkodzeń oraz większych podrażnień skóry.

  1. Dlaczego jeden zabieg laserowego usuwania tatuaży laserem Q-switch nie wystarczy, by w całości pozbyć się niechcianego wzoru czy motywu?

Liczba zabiegów uzależniona jest od wielu czynników. Na ich ilość ma wpływ nie tylko wielkość tatuażu, ale również rodzaj wykorzystanego barwnika, jego kolor, głębokość, a także miejsce, w którym został wykonany. Szacuje się, że w przypadku wysokiej jakości tatuażu minimalna liczba zabiegów oscyluje w granicach dziesięciu.

  1. Czy to prawda, że pewne kolory łatwiej usunąć, aniżeli inne?

Tak. Laser Q-switch składa się z kilku różnych głowic – każde z nich odpowiedzialne jest za usuwanie innej grupy barwników. Najłatwiej jest usunąć tatuaż w kolorze czarnym, granatowym oraz niebieskim. Odcienie brązowego oraz czerwień są nieco trudniejsze, zaś kolor żółty stanowi prawdziwe wyzwanie. Najtrudniejszy w usunięciu jest kolor zielony.

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania odnośnie laserowego usuwania tatuaży, zapraszamy do kontaktu telefonicznego, bądź w wizyty  naszym Instytucie. Laserowe usuwanie tatuażu to zabieg w pełni bezpieczny.